Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Router Tenda problém

Router Tenda problém

Router Tenda problém

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od novotak33
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Ahoj, cca před týdnem jsem zakoupil router Tenda W311R+. rnInternet přes kabel šlape bez sebemenšího problému, ale Wifi není nic moc ! rn1) Nevím, jestli se jedná o vadu mého kusu, ale přes wifi je strašně slabí signál. Když se chci připojit z jedné místnosti ve druhé ( cca 10m ) , tak už se zavřenými dveřmi ( je na nich pár kovových serepetiček ) mi mobil hází např jen 67% signálu ! To se mi zdá ukrutně málo na tak krátkou vzdálenost. Když např. projíždím výtahem chytnu wifi ( třeba z routerů TP-link, apod ) alespoň SSID i 2-3 patra nahoře , ale toho svého nechytnu aspoň SSID ani v našem patře na chodbě, jen za dvěřmi našeho bytu.rn2) Nevím, jestli se zase jedná o vadu tohohle jednoho kusu nebo ne, ale router není schopen dostat do mobilu přes Wifi na měření rychlosti netu na víc jak 4M/1,2M . Moje připojení je přitom v pořádku, takovéto výsledky mi to hlásí vždy. Ovšem, co je právě divné je to, že pokud kopíruji přes PC do mobilu přes tenhle router ( pomocí programu v mobilu : SymSMB 4 ), tak z toho vytáhnu stabilně kolem 10mbitů a tam to spíš brzdí paměťová karta. rnKvůli té propustnosti netu na Wifi, jsem zkoušel měnit kanály, heslůování,. atd , ale nic nepomáhá. rnDíky za radu, co s tím udělat. Bohužel, obědnal sem to přes net, ale vyzvednul na prodejně, takže s 14-ti denní lhůtou mám smůlu, ale při nejhorším by se to poslalo na reklamaci.

 
od ludvoz
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

:20.06.2010 14:15Ahoj, cca před týdnem jsem zakoupil router Tenda W311R+. rnInternet přes kabel šlape bez sebemenšího problému, ale Wifi není nic moc ! rn1) Nevím, jestli se jedná o vadu mého kusu, ale přes wifi je strašně slabí signál. Když se chci připojit z jedné místnosti ve druhé ( cca 10m ) , tak už se zavřenými dveřmi ( je na nich pár kovových serepetiček ) mi mobil hází např jen 67% signálu ! To se mi zdá ukrutně málo na tak krátkou vzdálenost. Když např. projíždím výtahem chytnu wifi ( třeba z routerů TP-link, apod ) alespoň SSID i 2-3 patra nahoře , ale toho svého nechytnu aspoň SSID ani v našem patře na chodbě, jen za dvěřmi našeho bytu.rn2) Nevím, jestli se zase jedná o vadu tohohle jednoho kusu nebo ne, ale router není schopen dostat do mobilu přes Wifi na měření rychlosti netu na víc jak 4M/1,2M . Moje připojení je přitom v pořádku, takovéto výsledky mi to hlásí vždy. Ovšem, co je právě divné je to, že pokud kopíruji přes PC do mobilu přes tenhle router ( pomocí programu v mobilu : SymSMB 4 ), tak z toho vytáhnu stabilně kolem 10mbitů a tam to spíš brzdí paměťová karta. rnKvůli té propustnosti netu na Wifi, jsem zkoušel měnit kanály, heslůování,. atd , ale nic nepomáhá. rnDíky za radu, co s tím udělat. Bohužel, obědnal sem to přes net, ale vyzvednul na prodejně, takže s 14-ti denní lhůtou mám smůlu, ale při nejhorším by se to poslalo na reklamaci.

 
od ludvoz
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

ludvoz:20.06.2010 14:35

http://rychlost.cz/forum/tema/2066/
tady také takový problém - hrůza

 
od amiloj10
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Tento routr mám a funguje scela normálně. Dokonce mám napojenou dhcp internet kameru cisco na wifi a nenám žádný problém. Možná by pohohlo nové firmware na stránkách výrobce. rnPřeji pěkný den.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.