Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Internet přes wifi pomalejší než ethernet

Internet přes wifi pomalejší než ethernet

Internet přes wifi pomalejší než ethernet

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdravím

asi mám něco špatně nastavené buď v noťasu wifi nebo wifi v routeru. Jde mi o to že přes ethernet naměřím internet 8Mbit, ale přes wifi pouze max. 3,5 Mbit. Vyzkoušel jsem několikrát po sobě wifi/kabel a přesně tytéž výsledky. Kde mám problém? díky PS: síť ukazuje 54 Mbit, vše na max. měřeno u routeru max signál. nastaveno obojí 802.11b/g

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Jedná se o D-Link DSL-G684T

 
od miki222
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

:24.09.2008 01:03Zdravím

asi mám něco špatně nastavené buď v noťasu wifi nebo wifi v routeru. Jde mi o to že přes ethernet naměřím internet 8Mbit, ale přes wifi pouze max. 3,5 Mbit. Vyzkoušel jsem několikrát po sobě wifi/kabel a přesně tytéž výsledky. Kde mám problém? díky PS: síť ukazuje 54 Mbit, vše na max. měřeno u routeru max signál. nastaveno obojí 802.11b/g

Ethernet bude přirozeně o poznání rychlejší než wifi - drát je drát. To, co udáváš, je ovšem příliš velký rozdíl, který spíš signalizuje nestabilitu wifi přenosu. Jako každý radiový signál wifi snadno reaguje na rušivé vlivy nejrůznějších zdrojů elektromagnetických vln v blízkém okolí a v cestě přenosu. Já například musel řešit mikrovlnnou troubu :-) Router ti určitě nabízí volbu z většího počtu přenosových frekvencí (kanálů) v rozsahu celého wifi pásma. Zkusil bych je postupně vystřídat a prověřit - je docela dost možné, že pouhá změna kanálu stabilitu wifi přenosu výrazně zlepší.

 
od redfrog
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Mam teprve O2 Duo, adsl z wifi modeme HUAWEI 2 dni. Nevim zda li jsi zkousel, ale ja sem badanim, testovanim zjistil ze mi staci posunout pc o pul metru vlevo... pravdepodobne zrovna ve stene, kde stoji pc je asi gabel. Jalikoz, ale nemam noteboka a bylo by to na nevhodnem miste po posunuti, tak to budu resit vymenou anteny za antenu na gabliku se ziskem 5 dBi. Konkretne premyslim o teto...

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145087061000FM4

Pokud mate nekdo tip na antenum, ktera ma pouze posunout prijmac klienta. Budu vdecny =) Dekuji

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.