Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Router z XP ?

Router z XP ?

Router z XP ?

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám mnohaleté zkušenosti s "domácími routery" a začínám vážně uvažovat o využití routeru přímo v XP. Má někdo zkušenosti ?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Měli jsme jednu dobu jako router PCčko s Win2000 a WinRoute, no...fungovalo to, asi rok :)

Ale na doma je krabička asi lepší. Je levná, má 10x menší spotřebu než PC, bez hluku, bez nároků na údržbu, snese i tvrdé zacházení. Na linuxové krabičce se dá pustit web server, ftp, torrent klient... Může mít USB porty, takže se dají připojit disky, flashky, tiskárny, kamery atd.

Dokud nebudu potřebovat speciální aplikace, tak zůstanu určitě u krabiček.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

a proč vám pc router fungoval jen rok? Pořád věřím tomu, že v nejhorším případě se pc router přeinstaluje (nebo třeba i celý OS) a je klid. Kdežto jak se jedou "krabička" porouchá, je konec.

Pozn: já mám totiž doma takový docela malý soukromý webhoustingový server, takže jedno PC je stejně zapnuto pořád.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

To že se ta krabička porouchá je stejně pravděpodobné, jako že se porouchá ten počítač.

Jinak mám doma Server, který mi běží nonstop (http://webmasters.homelinux.org/phpsysinfo) a zároveň mám i 3 "krabičky" a to Router, AP, Modem.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Souhlasím, že se krabka se porouchá stejně tak jako počítač. Ale myslím si, že víc lidí si umí opravit počítač reinstalnutím OS, než že bude umět spravit "krabičku". Reinstalace OS 0 Kč (alespoň pro mě), nová krabka - cca litřík v prachu (nevím, jestli se routery dávají běžně do opravy).

Pochybuju, že mě odejde pc router (alias síťovka), na mém PC mi většinou odchází větráky, zdroj a teď HDD.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

"na mém PC mi většinou odchází větráky, zdroj a teď HDD"

Právě tohle u krabiček nehrozí, nemá se tam moc co pokazit. A když se něco z toho mála věcí co se pokazit můžou přece pokazí, tak se krabička v rámci záruky prostě vymění :) A po záruce se za pár korun koupí nová. Žádá otrava s přeinstalováním - připojím flashku s programy, zapnu a jede se dál.

Ale není to samozřejmě všelék. Pokud potřebuješ náročnější nebo speciální věci jako rozsáhlejší databáze, výkonnější web servery nebo třeba herní servery, tak na to krabička vhodná není. Přece jenom má omezené parametry.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.