Rychlost.cz Fórum Ostatní Jak se dostat do webhostingu bývalého QUICKu nyní O2?

Jak se dostat do webhostingu bývalého QUICKu nyní O2?

Jak se dostat do webhostingu bývalého QUICKu nyní O2?

Ostatní
Strana:1 2 3
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Kdysi kdy jsem se k internetu připojoval prostřednictvím tel. linky (DialUp) jsem používal mj. i připojení prostřednictvím bývalé služby QUICK nyní O2. Nyní už více jak rok se k internetu připojují prostřednictvím WiFi a tel. linku jsem zrušil. Na serveru bývalé služby QUICK jsem měl uložené některé moje stránky které mi tam zůstaly doposud, ale nemohu se už nijak dostat do webhostingového prostoru s těmito mými stránkami abych je mohl aktualizovat nebo případně odtamtud odstranit. Problém je asi v tom, že O2 možná nějak blokuje a znemožňuje přístup k jejích webhostingu lidém kteří nejsou připojení k internetu prostřednictvím jejích internetového připojení.

Nevíte někdo zda se nějakým způsobem dá dostat k vlastnímu webhostingu bývalé služby QUICK i bez připojení k internetu přes O2?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ahoj, tak jsem po hodně dlouhé době to zkusil otevřít na webu Quicku a dostal jsem se tam. Už jsem tam nebyl víc jak rok, snad dva roky, ale šlo to. Ale uvítalo mě to s jiným názvem, bylo to o2active.cz Já jsem u O2 pořád, ale mám od nich ADSL, ale pěkně mě ser.., kdyby šlo u mě, což momentálně nejde udělat wifi, tak bych od nich taky odešel. Je to banda lumpů, ale bohužel zatím nemám jinou možnost.

Dám sem tu adresu: Vítejte jawi@o2active.cz, měl jsem tam původně jawi@quick.cz, tak jestli by nemohl být problém v tom. Pokud by ti to nešlo stále, tak jedině zkusit říct někomu, kdo má u o2 připojení a dát mu uživatelské jméno a heslo, aby se tam připojol za tebe, nebo se od něj připojit. Já bych ti to zkusil otevřít ode mě, ale to je asi blbé, že?

No ale pokud tam máš něco co chceš, tak ti asi nezbude, než to nějak zkusit udělat. Uvidíš, zkus to přes webmailquick.cz nebo přes webmail.o2active.cz. Mě to tam pustí jak na staré jméno s quick.cz, tak i na to s o2active.cz

Když tak mi prosím dej jen vědět jak jsi pochodil. Honza.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zkoušel jsem to více různými způsoby které mne zrovna napadly, ale odemne z mého počítače se do webhostingu bývaleho QUTCKu nyí O2 nejde dostat. Mají to asi velmi dobře zabezpečené tak aby se tam nedostal nikdo kdo není k internetu připojený přes O2. S tím se asi nedá nic dělat. Všechny adresy bývalého QUICKu jsou funkční, ale mají je přesměrované na adresy o2active. Jinak do e-mailové schránky na jejích serveru se dostanu bez problému, ale do webhostingu to nejde. Připojit se tam od někoho kdo internet od O2 ještě používá by sice byla jedna z možností, ale neznám nikoho takového a ani nevím zda by mi to vůbec někdo byl ochoten umožnít. Myslel jsem zda náhodou někdo nezná nějaký způsob jak se tam do toho webhostingu O2 dostat bez internetového připojení přes O2.

Jinak já jsem od bývalého TELECOMu nyní O2 odešel a jejích tel. linku zrušil hned jak se u mne vyskytla možnost připojit se k internetu přes WiFi.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Jsem uživatelem freemailové schránky a freewebhostingu na quicku.cz (nyní o2active.cz) od jeho vzniku v roce 2000 (a pamětníkem reklam &quot;Nebuď šnek, buď Quick!&quot;).

Při změně quicku.cz na O2active.cz přestala Teleónica O2 freewebhosting na tomto bezplatném dial-up připojení nabízet (nově nelze freewebhosting zřídit, jen freemail), zrušila přístup k freewebhostingu přes webové rozhraní (byl tam docela slušný editor stránek) a aktualizace stránek na freewebhostingu je možná jen přes FTP server, který ale umožní připojení jen z IP adresního rozsahu TO2.

Konkrétně z ADSL připojení od TO2 se tam dostanu, z připojení přes lokálního poskytovatele (optika/ethernet) nikoliv. Nelze to brát jinak než jako pomstu TO2 těm, co zrušili pevnou linku (nedostanou se tam ani přes dial-up), případně přešli k jinému poskytovali připojení.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ano i tak by se to dalo chápat, že je to pomsta O2 těm co zrušili jejích pevnou tel. linku. Asi od nich odchází mnoho lidí a proto si možná myslí, že takovým nečestným způsobem některé lidí k jejích hodně předraženému internetu znova přilákají. Mne ale takto nenalákají pouze proto abych si na jejích serveru mohl udělat pořádek s mými stránkami které mi tam ještě zůstaly. Ani by mi příliš nevadilo kdyby mi ty moje stránky z jejích serveru úplně zrušili, protože je mám už dávno zároveň i na jiným lepším serveru. Vadí mi na tom tak trochu to, že moje stránky které jsou na jejích serveru jsou stále v internetu dostupné i když jsou z části neaktuální a já nemám možnost s tím nic udělat.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">TO2 se patrně domnívá, že takový přístup k bývalým zákazníkům je normální.

Ale pro srovnání uvádím, že freemail/freewebhosting mám i u Contactelu (nyní GTS Novera) a přístup k obojímu mi funguje z jakéhokoli připojení, přestože jejich připojení už dávno nevyužívám.

P.S.: Pokud mě kontaktujete na e-mail uvedený v mém profilu, mohu vám přes své ADSL připojení stránky na Quicku smazat (resp. nahradit přesměrovací stránkou).</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Stejně tak i já mám ještě některé jiné stránky na serveru bývalého Contactelu nyní GTS Novera a přístup k webhostingu na jejích serveru mi doposud zůstal bezproblémový i když jejích internetové připojení už dávno nevyužívá, Problémy jsou pouze s přístupem k webhostingu O2.

Děkují za nabídku pomoci s přístupem do mého webhostingu na bývalém QUICKu, ale tuto nabídku nevyužiju. Nerad bych komukoliv poskytoval moje přihlašovací údaje. Až tak hodně mi na tom nezáleží.

Možná zkusím napsat O2 a pokusím se nějak s nimi v této záležitosti domluvit. Snad to s nimi půjde nějak rozumně vyřešít.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Chápu, také své přihlašovací údaje nezveřejňuji.

Ještě mě napadla jedna možnost:

Máte-li funkční e-mail na Quicku, mělo by vám fungovat přihlášení do aplikace Moje konto ( https://konto.telecom.cz/ ). Tato aplikace funguje nejen pro uživatele ADSL (dokonce i pro zrušené účty), ale i dial-up (včetně Quick). V přehledu služeb tam mám Web Quick (10 MB) a v jeho nastavení možnost změnit adresář. Mohl byste zkusit &quot;přesunout&quot; svůj web na adresu, kterou nikdo nezná (tím by se ta stará adresa stala nefunkční). Aplikace Moje konto je pověstná tím, že se při podobných transakcích &quot;zasekne&quot; a zadaná operace neproběhne správně (stalo se mi to při aktivaci webhostingu k ADSL). Pak byste měl legitimní důvod požádat o pomoc IOL TECHHELP ( mailto:techhelp@iol.cz , mailto:techhelp@o2isp.cz ).</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Do aplikace Moje konto se dostanu bez problému. Změna adresy by ale nebylo příliš dobrým řešením. Původní adresa by se tím stala nefunkční, ale moje stránky by s jinou adresou zůstaly nezměněné dále na serveru. Bylo by pak asi otázkou času než si tyto stránky s novou změněnou adresou najdou roboti z vyhledávačů a zapíšou si je.

Já bych spíše potřeboval se nějak dostat přes ftp do prostoru s mými stránkami abych si tam mohl zkontrolovat co všechno tam ještě mám a udělat si tam některé změny. To asi nebude nijak možné bez toho aniž bych se nějak dohodnul z O2 na zpřístupnění mi přístupu do tohoto mého webhostingového prostoru.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Přeji úspěch při jednání s TO2. Když tak dejte vědět jak jste dopadl.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Tak nakonec jsem napsal e-mailem dotaz O2 ohledně toho a odepsali mi abych se s touto problematikou obrátil na info linku HELPQUICK. Dnes jsem jim telefonoval, ale vůbec nic jsem tím v uvedené záležitostí nevyřešil. Bylo mi sděleno, že přístup do webhostingu O2 nijak neblokuje a měl bych se tam bez problémů dostat přes ftp po zadání přihlašovacích údajů odkudkoliv a přes jakékoliv internetové připojení a to i takové které není od O2. U nich je údajně vše v pořádku. Kromě toho abych to zkoušel dál mi nic jiného nedokázali poradit. Nezbývá mi asi nic jiného než to nechat tak jak to je i přes to, že moje stránky které tam mám jsou a zůstanou neaktuální.

Můj problém může být i v tom, že přes ftp jsem se do webhostingu bývalé služby Quick nikdy nedostal. K webhostingu jsem přistupoval přes stránky bývalého Quicku a nyni už je to zrušené a přístup je tam možný pouze přes ftp.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Otestoval jsem dnes připojení FTP protokolem k oběma webhosting serverům - web.iol.cz (web.telecom.cz, IP=194.228.110.30) a web.quick.cz (web.o2active.cz, IP=194.228.41.76) notebookem s MSIE v. 6.0.2800.1106 a IW FTP Client v. 3.60.375, a to jednak z IP=85.71.137.24 (ADSL TO2) a z IP=62.77.121.248 (lokální poskytovatel na bázi optika/ethernet).

Výsledek testu je takový, že z připojení přes ADSL TO2 jsou FTP protokolem přístupné bez problémů oba servery (jak přes MSIE, tak přes FTP klienta).

Z připojení přes lokálního poskytovatele je FTP protokolem přístupný jen server web.iol.cz.

Server web.quick.cz protokolem FTP přístupný není, MSIE hlásí &quot;Operace nebyla v požadované době dokončena&quot;, FTP klient &quot;vzdálený počítač je nedostupný&quot;. V obou případech se nezobrazí ani přihlašovací dialog.

Sečteno a podtrženo: To, co vám řekli odborníci z TO2, platí beze zbytku jen pro (placený) webhosting na serveru web.iol.cz. Server web.quick.cz je FTP protokolem přístupný jen z připojení od TO2 (tedy potvrzení toho, co oba víme). Asi v TO2 levá ruka (informátoři) neví, co dělá ruka pravá (správci serverů).

Takže co s tím?

Nemáte pevnou linku, takže jedna možnost je oslovit nějakého souseda, co ji má, a domluvit s ním, že se od něj připojíte analogovým modemem přes dial-up Quick (971 103 333, tarif dle jeho hlasového programu). Nepohodlné, ale realizovatelné např. přes notebook.

Další možnost je zkusit na Internetu najít proxy server (či cosi podobného), který by vám &quot;změnil&quot; vaši skutečnou IP adresu na IP adresu v rozsahu užívaném TO2 (nevím, zda takový vůbec existuje). Podobnou službu (placenou) nabízí VPNHosting.cz ( http://vpnhosting.cz , IP=88.86.108.100), ale mám obavu, že takto získaná veřejná IP není z adresního rozsahu TO2.

Ještě mě napadla hypotetická možnost, povolit na ADSL modemu/routeru připojeném na ADSL TO2 routování pro FTP protokol &quot;WAN to WAN&quot;. Přijaté pakety (z IP adresy jiného poskytovatele) na IP adrese TO2 by byly z této adresy odeslány nikoli do LAN (lokální sítě), ale do WAN (Internetu). Nevím ale, zda je takový &quot;relaying&quot; technicky vůbec realizovatelný.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Děkují za rady jak bych se možná mohl dostat do webhostingu bývalé služby Quick. Nic z toho nemám možnost využít a tak mi už nezbývá asi níc jiného než se smířit s tím, že už asi nikdy se do tohoto webhostingového prostoru nedostanu a moje stránky tam zůstanou navěky neaktualizované.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Ještě bych neházel flintu do žita, třeba si to přečte někdo kompetentní z TO2 a dá to do pořádku (např. znovu otevře tu web konzoli, také jsem ji využíval).

Našel jsem na Internetu několik seznamů veřejných Proxy serverů (Proxy lists), ale žádný z nich z domény CZ (jen nějaké CS, Czechoslovakia, ale podle WHOIS jsou jejich provozovatelé z území bývalé Jugoslávie - Kosovo, Černá Hora).

Přes český Google jsem našel několik akademických Proxy serverů i pro FTP, bohužel všechny jen pro studenty, pedagogy a zaměstnance vysoké školy (= přihlašovací jméno/heslo). Z těch veřejných (bezplatných) byly funkční jen ty pro protokol HTTP (při zadání protokolu FTP zobrazily webovou stránku).

Takže s Proxy serverem pro FTP na IP adrese TO2 zatím žádný úspěch. Ale ADSL od T02 má cca 500 tisíc uživatelů (= IP adres), takže jistá šance, že nějaký takový existuje, tu je.

Nakonec i mně vadí, že z této IP adresy se do webhostingu Quick protokolem FTP nedostanu.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Děkují ti Františku za snahu mi s tím nějak pomoct, ale tvoje rady jsou v mém případě asi nepoužitelné. To, že s tím možná někdo kompetentní z O2 někdy něco udělá sice nelze jednoznačně vyloučít, ale já bych to považoval za spíše velmi málo pravděpodobné. Proč by s tím něco dělali když by to asi vůbec nebylo v jejích zájmu.

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.