Rychlost.cz Fórum Síťový software Sdílení mei Win 98 a XP

Sdílení mei Win 98 a XP

Sdílení mei Win 98 a XP

Síťový software
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat:

mám propojené počítače, jeden 98 a druhý XP ethernetovým kabelem přes D-Link Router

Na multiplayerové hry LAN funguje, takže komunikace běží... Jak mohu sdílet soubory mezi 98 a XP, a kde je potom najdu?

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Především musíte mít na obou PC v nastavení sítě povoleno sdílení souborů a nastavenou na každém PC alespoň jednu sdílenou složku. Oba PC musí mít nastaven stejný komunikační protokol (nejspíš TCP/IP) a stejnou pracovní skupinu (IP adresu ve stejném adresním rozsahu a masce podsítě nejspíš získávají z DHCP serveru v routeru).

Případné firewally v obou PC musí být nastaveny z hlediska zabezpečení komunikace tak, aby se PC vzájemně viděly. U Win 98/ME se mi občas stává, že některý PC okolní PC v síti nevidí, ač je vše nastaveno správně (hláška &quot;Sítí nelze procházet&quot;). V tom případě pomůže z nabídky &quot;Start&quot; - &quot;Hledat&quot; - &quot;Počítač&quot; zadat název (ID) sousedního PC a zobrazit na něm sdílenou složku. Pak už lze sítí normálně procházet přes &quot;Místa v síti&quot;.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám stejný problém, stejnou strukturu,jen xp_prof a xp_home. Z home jde ping ok, ale z prof obráceně NE, nelze ani počítač vyhledat podle názvu, &quot;sítí nelze procházet&quot;, internet jede na obou. Odpojil jsem na obou PC firewally, stále stejný stav, už mám i stejné účty a hesla. Kdo poradí ? Děkuji jiri.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Děkuji moc, již jsem to rozchodil...

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">Pro &quot;jiri&quot;:

Problematikou sdileni ve Windows XP Pro/Home se zabývá debata zde:

http://www.dslforum.cz/viewtopic.php?t=267

Třeba tam najdete inspiraci k řešení vašeho problému.</span>

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Děkuji, je to vděčné téma, bohužel jsem zatím neúspěšný.

Potěšil by mě pan Bašta kdyby napsal jak to rozchodil, v čem je zakopaný pes.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.