Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení směrovou antenu k CDMA ano či to nic nezlepší ?

směrovou antenu k CDMA ano či to nic nezlepší ?

směrovou antenu k CDMA ano či to nic nezlepší ?

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Můžete mi někdo doporučit, zada kromě bičové antény stanartně k CDMA modemu dodávané, mám koupit směrovou za 1200kč. Signál tu mám slušný . Rychlost pro běžné surfování vyhovuje, jen posílání větších fotek mailem jde pomalu. Zlepší to anténa? Eurotelisti mi nejsou schopný pora :?:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám CDMA a jeho rychlost stahování (dawnload) je někdy i 150kb/s (vyjímečně 200, průměrně 30-60), ale upload za moc nestojí. Anténa ti asi moc nepomůže (možná tak o 10, 20 kb).

Myslím, že se to nevyplatí. Budeš se muset smířit s pomalejším uploadem nebo najít jiné řešení připojení. To je nasnadě pokud máš možnost změnit providera nebo pokud ti někdo převezme smlouvu od Eurotelu.

ADSL bude rozhodně lepší volbou za o trochu menší peníze.

Popř. wi-fi na nějakého blízského providera. Pokud jsi ale ve městě tak ani wi-fi moc nepomůže. Kabel je kabel (tam za stejné peníze dostaneš rychlost 10x větší).

 
od ToMášP.
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Nemám tu jinou možnost než ten Eurotel CDMA či nějaké GSM

Jsem na malé vesnici a ani ve vedlejší větší ještě nezačli dělat ADSL

Do teď jsem měl jen ISDN aplatil 600/měs aještě minuty spojení, ve srovnáví je má nová CDMAza 1000/měs velký pokrok. alespoň neplatím ty minuty.

wifi či jak se to jmenuje u nás nejde - není na dohled žádná věž a tak. Jsme uprostřed lesů

Ale jak je možné, že mám DOWN průměrně tak60 kB/s a UP průměrně jen 4kB/s. je to jen připojením?

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Ten pomalej upload je způsoben tím, že tvoje CDMA dokáže sice dobře přijímat, ale neni tak silný vysílač, aby data druhou stranou dokázal přenášet stejnou rychlostí... blbě řečeno signál co teče k tobě je o hodně silnější než co teče od tebe k vysílači. Lepší anténa by možná pomohla, ale mám o to pochyby. Když jsi v lesích tak jdi do UPC ...

 
od ToMášP.
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>cybermole</legend>Ten pomalej upload je způsoben tím, že tvoje CDMA dokáže sice dobře přijímat, ale neni tak silný vysílač, aby data druhou stranou dokázal přenášet stejnou rychlostí... blbě řečeno signál co teče k tobě je o hodně silnější než co teče od tebe k vysílači. Lepší anténa by možná pomohla, ale mám o to pochyby. Když jsi v lesích tak jdi do UPC ...</fieldset>

Už jsem to pochopil - antenu vyzkoušim

Mám jít do UPC ? Jestli jsi nemyslel, že mám jít do PRD... tak nevím , my tady nic takového asi nemáme. Co to je UPC?

Ale jedno už vím - Nehorší jsou TELEKOMUNISTI. Ten Eurotel je trochu lepší.

Máte s anténama někdo zkušenosti :?:

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

když se připojíš tak se koukni na http://www.upc.cz tam to je fše napísané

 
od ToMášP.
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Nedělejte si srandu - v lesích kabelovku ?? Nebo snad dělaá UPC i bezdrát? Nic takového na webu nepíšou. Na tak blbý fóry už nebudu příště reagovat.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Měl jsem ten samý problém. Taky jsem "bohužel" byl nucen nějaký ,naštěstí jen krátký čas používat CMDA. Dle mého názoru je to krám za všechny prachy. Mě to pořád vypadávalo a to jsem jim to 3 x vyměnil.Nakonec jsem jim to ještě ve lhůtě 14-ti dnů vrátil. Pak jsem z nich tahal 3 měsíce prachy a byli tak drzí, že si ještě dva měsíce po oficiálním zrušení služby posílali fakturu za paušál. Opravdu Eurotel je klasa, naštěstí již s nima nemám nic společného. K tomu modemu. Je to opravdu pekáč, ale když je slušný signál,nabytá baterka a máš štěstí na stabilitu připojovacího uzlu , tak jim to chodilo v kuse i 6 hodin. Antena ,pokud nemáš připojovací uzel do 0,5 km od baráku pomůže vždycky. Připojení se zrychlí oboustraně, i Down i Up. Zlepšíš kvalitu nosného signálu a zařízení již nebude fungovat na hranici kdy modem již nedokáže kvalitně dekódovat signál a celé se to zpomaluje, když to zamrzne na delší než definovanou dobu , tak se to rozpojí. Musíš,ale použít venkovní směrovou YAGIho antenu a dát jí opravdu ven a směřovat k vysílači.Pokud jí umístíš blízko ostatních antén a ant.zesilovačů např. pro příjem TV a R ,tak ti to bude dělat interference.Zaruší ti to TV a rozkmitá zesilovače. S tímhle se nedá dělat nic, jen tu CMDA antenu dát třeba na jinou stranu domu a směr příjmu nekřížit s antenou TV. Jinak při provozu musíš mít vloženou baterku do modemu, protože modem má při slabším signálu větší odběr než mu poskytne napáječ. Hodně úspěchů s Eurotelem ! Kdyby jsi chtěl ještě něco řešit,tak napiš na loptask@seznam.cz Čau KAKABUS Jo a sleduj co se kolem Vaší vesnice děje a až budeš mít nějakou jinou možnost providera internetu , tak jim to hoď na hlavu a jdi do odtoho. Vzhledem k tomu, že píšeš,že ADSL není možné, tak jsi asi moc daleko od ústředny a budeš mít u této služby problémy s rychlostí a výpadky zcela jistě i v budoucnu,až ti ho Telecom nabídne. UPC jak tady na diskuzi někdo psal je hovadina. Přes satelit internet nevysílají a oboustraně a já osobně myslím, že ani jednostraně vysílat nikdy nebudou. V podstatě ti zbývá jen nějaká WiFina ,pokud to jde,u mě to nakonec šlo a mám 1Mb/1Mb za 300,-/měsíc. Máš ještě možnost připojení přes satelit,ale je to tak za 3000,-/měsíc a ještě s limitem dat. Čau

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>ToMášP.</legend>Nedělejte si srandu - v lesích kabelovku ?? Nebo snad dělaá UPC i bezdrát? Nic takového na webu nepíšou. Na tak blbý fóry už nebudu příště reagovat.</fieldset>

UPC jede i přes satelit kabele :)

 
od Adam
moderátor

<fieldset><legend>cybermole</legend><fieldset><legend>ToMášP.</legend>Nedělejte si srandu - v lesích kabelovku ?? Nebo snad dělaá UPC i bezdrát? Nic takového na webu nepíšou. Na tak blbý fóry už nebudu příště reagovat.</fieldset>

UPC jede i přes satelit kabele :)</fieldset>

neni UPC jako UPC chytraku, pres satelit je pouze televize, nikoli internet

 
od Greg
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Rozhodně posil anténu, prut je jen do města. Jinak při Tvém připojení dochází ke stejnému efektu jako se špatným televizní signálem, je to tam ale zrní, tedy vypadávají pakety. Také si můžeš zkusmo zjistit jaké teoretické hodnoty bys měl dosáhnout, ale obecně platí že to šlape naplno jen se silným signálem. A toho ty dosáhneš pouze kvalitní yaginou. Zkus třeba levné antény od firmy ZACH, phone na p. Zelera DAMPAG+JA, snad mají i na toto pásmo. Řešil jsem podobný problém na WiFi a opravdu stačí stromy nebo horší umístění antén a nevíš co se děje. Také mi hodně pomohlo prověřování spojení pomocí ping s definovanou délkou paketu na různé adresy na trase, pokud se ti je podaří zjistit. Tím totiž určíš co to zdržuje a také jestli tam nejsou výpadky a dá se pomocí toho nastavit anténa. Cena kterou platíš je vysoká, osobně mám už 2,5 roku za 300,- 1Mb/1Mb (130kBps) a víc podle souběhu, v noci stahuju klidně 4Mb (400-500kBps). Dej pak vědět jestli se to zlepšilo. 8)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mohu jen potvrdit slova, že internet pres satelit od firmy UPC skutečně funguje. Jenom musí být ten satelit píchlej do země, a pripojenej na kabelovou televizi. Jinak je to úplná hovadina. ti co tvrdí, že to jde jsou asi z města s kabelovkou, nebo tomu vůbec nerozumí a dělají chytrý. :P

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Sice to nikde nepíšou, ale kámoš co má taky CDMA to někde našel.

Pod anténou dodávanou od eurotelu má být uzeměný plech o velikosti min. 1m čtverečného.

Plech sem sice neměl, ale poté co jsem postavil anténu na radiátor (samozřejmě rozvedený po bytě a uzeměný), signál z 2 čárek rázem vyběhl na 5. Nevím jestli to bylo jen štěstí, ale doporučuji vyzkoušet.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.