Rychlost.cz Fórum Diskuze k článkům Jak vybrat switch – na jaké parametry se zaměřit

Jak vybrat switch – na jaké parametry se zaměřit

Jak vybrat switch – na jaké parametry se zaměřit

Diskuze k článkům
 
Diskuze k článku Jak vybrat switch – na jaké parametry se zaměřit

Používání switchů (síťových přepínačů) je v současnosti výsadou zejména podnikových sítí, své uplatnění však mají i v sítích domácích. Na trhu narazíte na switche v různých cenových kategoriích, které se liší parametry i doplňujícími funkcemi. Na jaké se zaměřit a podle čeho nový switch vybrat? Právě této problematice se budeme věnovat na následujících řádcích.

rychlost.cz - články
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 39,3/23,8
Poskytovatel: NAŠI Internet

z vlastní skušeností vím že levny switch = problém bude z rychlostí nebo pingem ! hlavně co se přenosu z kamery týká levny switch doslova spomaluje obraz :) ono hodně zaleží na značce switche a co umí ale opravdu nečekejte od levného switche zázraky ! spíše problemy kdybych to mně vzít podle ceny tak pod 2500 kč kupovat switch nemá ani cenu hlavně pro kamerové systemy !

podle čeho vybrat switch hlavní je 5 věci : co od switche čekám ? kolik portu budu potřebovat ? (lepší více portu něž min "do budoucna" ) pak interní maximalní přenosová rychlost ! cena jakou jsem ochotný zaplatit ? a nakonec značka switche ? (co se týká značek switchu tak za mně osobně Ubiquiti nebo Mikrotik připadně Cisco tyhle firmy preferuji, ale jsou i jiné firmy které dělaji slušné switche , pokud budeme brát switche z managmentem tak co se týká snadností nastavení a pochopení nastavení je ubiquiti a pak cisco nakonec mikrotik )

nedavno se mi do rukou dostaly dva switche od Signamax bez mangmentu 16 a 8 portu abych řekl pravdu horší switche jsme zatím neviděl obraz z kamer se doslova škubal a vlnil diky šilenému pingu ! při testěch přenosovky taky na to nebyly nejlip max 70 procent deklarované rychlostí tak po testech leží v šupliku asi na vždy :)

mám doma jak cisco tak mikrotik switche managmentovatelné ani z jedním nejsou žadné problemy ! tasy dopadly super akorát pro BFU nebo laijka bude trochu prolbem se domluvít z nastavením

osobně bych levný switch nekupoval ani kdyby musel :)

snad tím někomu pomužu

 
od lochtan
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Zdravím, takže byste mi pro domácí užití (několik počítačů, tiskárny, síťové disky,..) nedoporučoval žádný ze switchů doporučovaných tady https://www.arecenze.cz/switche/ ? Jsou všechny příliš levné a tedy nekvalitní? Nebo by mi mohly stačit, když je nebudu využívat pro kamerový systém, tudíž mě nebude trápit sekající se video? Byl mi doporučen TP-Link TL-SG1024D, tak bych rád znal i jiný názor. Děkuji za odpověď.