Rychlost.cz Fórum Diskuze k článkům Může zaměstnavatel kontrolovat, co děláte na internetu?

Může zaměstnavatel kontrolovat, co děláte na internetu?

Může zaměstnavatel kontrolovat, co děláte na internetu?

Diskuze k článkům
 
Diskuze k článku Může zaměstnavatel kontrolovat, co děláte na internetu?

Tuto otázku si jistě položil nejeden zaměstnanec i zaměstnavatel. Možnost „odpočinout si“ v pracovní době vyřízením soukromých emailů, surfováním po webech nebo projížděním obsahu na sociálních sítích je lákavá. Může být ale zaměstnanec při těchto aktivitách sledován? A má naopak zaměstnavatel právo monitorovat činnost pracovníka, aby zjistil, že jej neplatí za prohlížení zdi na Facebooku?

rychlost.cz - články
od edison01
příspěvků: 38
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 21,8/1,74
Poskytovatel: O2

Tady je odpověď

https://zena.aktualne.cz/kariera/vyhazov-za-sledovani-facebooku-a-e-mailu-je-to-mozne/r~i:article:806575/?redirected=1550427255

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 419/171
Poskytovatel: PODA

Já s tím souhlasím, v práci má pracovat a ne čumět na něco co s jeho prací nesouvisí. Na to má mít internet doma a ne se ohánět tím:"Já mám internet v práci, já ho doma nepotřebuji" Takže vyhazujte ať se dostaneme na úroveň západní Evropy v produktivitě!

 
od edison01
příspěvků: 38
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 21,5/1,76
Poskytovatel: O2

Já má také v práci internet a občas ho využívám i jinak než pracovně. je to v průměru asi tak 10 minut týdně. Jedná se hlavně o sledování zpráv pokud se děje něco mimořádného. Občas pokud nějaký zahraniční zaměstnanec mluví jen svým jazykem ( např. rumun) jsem nucen použít nějaký online překladač.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 18,4/7,88

oni se tady zamněstanvatele pletou kde jsou ! v čr je slodovani zamněstanucu porošení aspon 10 paragrafu a jako bonus porušení LZPS