Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Lež providera nebo shoda náhod a nutná investice?

Lež providera nebo shoda náhod a nutná investice?

Lež providera nebo shoda náhod a nutná investice?

Síťový hardware
od awaxx
IP: (zobrazit)

Zdravím,

před časem jsem změnil providera. Žiji v bytě, tedy kolem mého bytu je nalepená spousta dalších wifi routeru. Se změnou providera se ovšem vyskytl problém - wifi kolísá na rychlosti a padá, zejména v hlavních časech, kdy je připojeno nejvíce lidí (tedy večer) a to bez ohledu na vzdálenost zařízení od routeru. Kontaktoval jsem providera a bylo mi vysvětleno, že wifi není garantovatelná, že v mém okolí je příliš silný signál a to způsobuje rušení, že ČR má moc málo povolených wifi pásem a nic s tím udělat nemůžou. Navrhli mi, abych si koupil nějaké zařízení (jméno vám z hlavy nepovím), které posílí signál. Vzhledem k faktu, že problémy začaly přesně s přechodem na nového poskytovatele, přijde mi celá záležitost podezřelá. Je něco, co mohl provider "pokazit" oproti předchozímu - dodat slabší router apod.? Nebo je to neblahá shoda náhod a opravdu má smysl pořídit si ono zařízení za nezanedbatelný peníz?

Ve druhém případě budu jen rád, pokud někdo dokáže odhadnout, o jaké zařízení jde a nasměroval by mě ve výběru dál! Děkuji!

od ijacek3
Rychlost (Mbits): 273/290
Poskytovatel: PODA

Dobrý den,

domnívám se, že váš poskytovatel například hovořil o WiFi extender 802.11b/g/n/ac až 750Mbps, Dual-Band (2.4GHz 300Mbps + 5 GHz 433Mbps), 1x LAN. Běžná cena 1500,-Kč.

V každém případě vám dodal slabý router. Pokud můžete uveďte zde název.

Uvítal bych i odkaz na stránky poskytovatele, protože google jej nenašel :-).

od trimarvis
Poskytovatel: Amigo!Net

Hlavně předávací rozhraní ISP je většinou LAN zdířka na POE adaptéru, ne zákazníkův router/wifi router.

A hlavně ISP neovlivní nastavení něčí domácí sítě, takže první otestuj net přes síťový kabel a né přes wifi.

E : Pokud máš GPON nebo něco přes kabel, budeš mít od ISP i nějaký modemrouter. Znám jen mr*** od O2 a UPC, kde je automaticky dávám do bridge a za ně nějaký RouterBoard. Stejně ale platí test přes kabel.