LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 30,2/5,32
Poskytovatel: Vodafone
hodnocení reakce: 1

Uplynul měsíc od instalace Vodafone LTE Pevný internet a latence i rychlost se nemění (30-40ms, 30/5 Mb), takže zatím spokojenost.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,9/6,06
Poskytovatel: Vodafone

Tak po necelých 2 měsících rychlost stále ok. K měření mi byla administrátorem doporučena zdejší beta verze testu a měření je srovnatelné s jinými weby. A abych nebyl jen pozitivní, tak mám i jednu horší zprávu. 3 x se mi ztratilo "připojení do světa". Technik z Vodafonu mi potvrdil že zařízení v síti nevidí a musel jsem restartovat. Bylo to v průběhu jednoho týdne a zrovna v době kdy byla střecha pokrytá sněhem, ale jestli to s tím souvisí nevím. Jsou tu i celkem velký "šťouchy" v napájecí síti, takže další možný důvod, ale myslím že spínaný zdroj, který to celé napájí, by to mohl zvládnout. Sílu signálu před výpadkem jsem nezjišťoval, protože jsem nebyl na chalupě. Reset jsem poprvé dělal když to bylo tuhý a následné dva už vzdáleně přes GSM bránu od alarmu.

 
od hubert007
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Vodafone

Má zkušenost s připojením domácnosti přes LTE (pevný internet) od Vodafone.

Před přechodem k VF jsem měl net v domku vyřešený připojením na místního poskytovatele přes WiFi, asi osm let spokojenost s výjimkou posledního roku, kdy rychlost kolísala mezi 12-30 Mbps, a to především kvůli aplikováním policy pro různé skupiny, občas jsme spadli do kategorie vytěžovačů AP (po pořízení 4K monitoru jsme tam byli prakticky nonstop).

Připojení k VF proběhlo v polovině ledna 2018 pomocí LTE modemu Huawei B2338-168 a externí antény, instalace byla rychlá a bezproblémová, RSSI kolem -50 dBm, rychlost držela těsně pod maximálně možnými 30Mbps (pár stovek kbps chybělo), zjevně aplikovali traffic shaping a síť by dala i více. Během prvních tří měsíců provoz naprosto luxusní.

V půlce dubna nastal problém, rychlost DL klesla na 9,3 Mbps a cca po dvou týdnech jsem kontaktoval Vodafone s žádostí o nápravu. Zkušnost dosavadní je tato:

1/ příjemný a ochotný člověk na kontaktním centru, nicméně lenivý technik, který mne nejprve odbyl tím, že přístup je sdílený a rychlost kolísá dle počtu připojených, nedal jsem se a argumentoval, že stav již trvá dva týdny a kdykoliv si udělám test, tak je tam pořád prakticky stejná rychlost, čili nakonec reklamaci přijali,

2/ po několika dnech se mi ozvali se již erudovanější technici s informací, že se modem přehlásil na jiný eNodeB, která jede na 800 MHz a předtím jsem byl na jiné základnovce na 2100 MHz, že to mám zkusit restartovat (což jsem mezitím samozřejmě udělal snad 20x). Snažil jsem se dostat k informaci, jak to jde nastavit, ale údajně to modem neumožňuje a rovněž v přístupové rádiové síti nejde nastavit, aby se daná SIM hlásila jen na vybrané základnovky a věc tedy předávají dalšímu technikovi, který vyrazí na místo, natočí anténu a taky má admin heslo k modemu.

3/ teď jsem v situaci, kdy čekám, až se mi technik ozve a domluví termín (to si asi budu muset vzít dovolenou)

K ad 2/, moc se mi nechce věřit, že neexistuje možnost mít nějaký blacklist na IMSI přímo na základnovce a taky, že ten modem neumožňuje nastavit pásmo či pásma, ve kterých pojede, bohužel mám do modemu jen user přístup.

Mezitím jsem si zjistil rozmístění základnovek v okolí a postupným restartováním donutil modem se příhlásit na na všechny kolem, které viděl, čili byl jsem na 800, 1800 i 2100 MHz (modem ukazoval pásma dle 3gpp tabulky, viz http://niviuk.free.fr/lte_band.php) a kupodivu pořád stejná rychlost DL při testech kolísající maximálně dvě procenta kolem hodnoty 9,3 Mbps. To mne vede k domněnce, že ta rychlost je nastavena fixně.

Uvidím, jak dopadnu s technikem na místě.

Zatím tedy shrnutí:

- platím tuším 548 Kč/měs., v nabíce bylo uvedeno 30/5 Mbps, při zprovoznění v pořádku a po prvních třech měsících rychlost DL klesla na 9,3 Mbps, tento stav trvá měsíc a snažím se jej řešit.

Nevíte někdo náhodou, kolik je aktuální průměr objemu stažených dat na domácnost za měsíc? Vygooglil jsem nějaké statistiky, ale jsou staré a přemýšlím, zda nepatřím mezi stahovače a tím pádem jsem spadl do nějaké skupiny s omezením rychlosti. Týdně stáhneme něco mezi 50-100 GB (je nás v baráku pět) a v tom může být problém, za měsíc je to dost ...

Mirek

 
od jaydeesq
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,8/6,30
Poskytovatel: Vodafone

Jsem zvědavej, jak se tohle vyřeší a objasní, pokud vodafone uplatňuje takovou politiku, tak to je hodně špatné, tvůj přenos odpovídá cca 300GB za měsíc, to je dnes v podstatě naprosto běžný a spíše menší přenos dat, s ohledem na rychlost je to vytěžování linky z 2-3%, dyť těch 300GB by se dalo protáhnout i klidně za den.. ale taky se může jednat o technický problém, ale to bych spíše pak viděl asi na vnitřní straně (wifi,lan), že to z nějakého důvodu jede 10mbit, což by pak odpovídalo těm 9,3 naměřených. Zkoušel si vypnout wifi (obě) a připojit pouze 1 zařízení kabelem? A taky otestovat rychlost na stejném místě mobilem, ideálně tím který nemá lte-a, aby jel jen na jednom bandu jako tenhle modem, ten spojovat pásma neumí, ani neumí zvolit pásmo, ideálně jestli to v tvém okolí někdo nemá taky a jakou on naměří rychlost, tam pokud by neshledali technický problém a vedle to jelo plnou rychlostí je pak jasný důkaz omezování

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 26,7/8,02
Poskytovatel: Vodafone

Tak jak to dopadlo s technikem? U mě po cca půl roce furt v cajku, ale já toho přes net moc neproženu.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Vodafone

Tak Hubert už se neozval, asi je to vyřešený. Spokojený člověk většinou nemá potřebu se svěřovat. Abych popřel své tvrzení, tak hlásím že u mě stále dobrý. Dnešní výsledek byl 29 a chlup na 5Mb/s s odezvou 23mS a to vše z WiFi z routeru, kterej klepe kosu asi 15m od baráku.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 13,7/8,95
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

Já také zatím v pohodě tak doufám že to vydrží. Down. 15-20 Mb/s a Up. 5 Mb/s

 
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)

Me by zajmalo, jestli tu opravdu nekomu jde realne to pevne pripojeni LTE na doma treba cca 100Mb/s? Mam VDSL 38Mb/s a up 4,80Mb/s, nekdy se to sehraje a jde to pak i 51Mb/s. Chtel bych ale ziskat casem rychlost VDSL nebo jineho netu alespon 100Mb/s nebo vic.

 
od autokonstrukter
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 13,9/2,98
Poskytovatel: T-MOBILE

xxxe | 04.01.2018 21:39

Zdravím chystám se pořídit si nabízený internet od T-Mobile bez omezení (FUP).V nabídce mají S 20Mbs ,M 50Mb/s a L 100Mb/s.Ovšem při hovoru s operátorem T-Mobile nabízí jen připojení S- až 20Mb/s.

Máte někdo tuto jejich službu?Jakou máte rychlost a jak je ten internet kvalitní?Kolísá rychlost,padá k nule?

Žádný test nenabízejí a jen na smlouvu na dva roky.

Děkuji za info.

Mám ho cca 1 rok, fungoval spolehlivě, rychlost dobrá, teď začala kolísat rychlost, včera nahlášeno operátorovi tak uvidím jak rychlá bude reakce servisního střediska.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 351/123
Poskytovatel: PODA

ripper6 | 17.11.2018 02:42

Me by zajmalo, jestli tu opravdu nekomu jde realne to pevne pripojeni LTE na doma treba cca 100Mb/s? Mam VDSL 38Mb/s a up 4,80Mb/s, nekdy se to sehraje a jde to pak i 51Mb/s. Chtel bych ale ziskat casem rychlost VDSL nebo jineho netu alespon 100Mb/s nebo vic.

Pokud dopředu chcete vědět možnosti připojení na PEVNO, zadejte si svojí adresu:

https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti?gclid=EAIaIQobChMIyZqAk7zM2wIVhY6aCh0dIQtKEAEYASAAEgI8D_D_BwE

a dopředu se dovíte maximální rychlost připojení od poskytovatelů kteří to tam nabízí, protože všichni jedou po stejném drátu.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 18,0/5,00
Poskytovatel: Bartanet

Popravdě nechápu proč tento odkaz musíte cpát všude. Zde je vlákno o LTE nikoli DSL.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 351/123
Poskytovatel: PODA
hodnocení reakce: -1

Název: LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 15,3/7,65
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

Ijáček3 | 18.11.2018 13:28

Pokud dopředu chcete vědět možnosti připojení na PEVNO, zadejte si svojí adresu:

https://zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti?gclid=EAIaIQobChMIyZqAk7zM2wIVhY6aCh0dIQtKEAEYASAAEgI8D_D_BwE

a dopředu se dovíte maximální rychlost připojení od poskytovatelů kteří to tam nabízí, protože všichni jedou po stejném drátu.


Jenže tady se nejedná o drát.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 353/123
Poskytovatel: PODA
hodnocení reakce: -1

Když někdo napíše PEVNÝ, tak se jedná o drát.

Nehledě na to, že můžete zjistit, že kde to pevné připojení jde.

 
od dasty
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Já mám pevný LTE internet od Vodafone 14 měsíců, rychlost a ping po celou dobu celkem stabilní (30-40ms, 30/5 Mb), cena 549,- (internet 449 + 100 modem). Začátkem tohoto měsíce jsem dostal nabídku od Starnetu za 250,- korun za rychlost 30/30 Mb, tak jsem to objednal, instalace hned druhý den a v reálu to chodí po celý den 75/50 Mb, ping 12-15 ms. Tak jsem si řekl OK, LTE zruším a nechám si jenom Starnet. Na pobočce Vodafonu mi vypočítali smluvní pokutu 558,- korun za předčasné ukončení, tak jsem výpověď potvrdil. Za pár dní mi volali z Vodafonu, že budu platit 4.558,- (4000 doplatek modemu za cenové zvýhodnění a 558 smluvní pokuta), což vychází cenově úplně stejně, jako bych internet od Vodafonu používal až do konce smlouvy. Tak jsem zatím smlouvu s Vodafonem nerušil a přemýšlím, jestli to třeba někomu neprodat, protože mě internet od Starnetu plně vyhovuje a Vodafonu bych nejraději dal sbohem.

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.