Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

LTE Pevný Internet na Doma /rychlost

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 9,31/7,52
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

Zdravím chystám se pořídit si nabízený internet od T-Mobile bez omezení (FUP).V nabídce mají S 20Mbs ,M 50Mb/s a L 100Mb/s.Ovšem při hovoru s operátorem T-Mobile nabízí jen připojení S- až 20Mb/s.

Máte někdo tuto jejich službu?Jakou máte rychlost a jak je ten internet kvalitní?Kolísá rychlost,padá k nule?

Žádný test nenabízejí a jen na smlouvu na dva roky.

Děkuji za info.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,0/3,99
Poskytovatel: Bartanet

Nejprve si zjistěte jaký upload/nahrávání mají v nabídce k těmto rychlostem. Často se udává pouze download a upload bývá na zlomku této hodnoty.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 9,70/6,70
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

Down až 20Mb/s Up 5Mb/s

https://www.t-mobile.cz/podpora/rychlost-internetu

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 0,98/0,23
Poskytovatel: O2

Co se týče LTE (přes modem) připojení od O2, tak mi slečna dnes tvrdila, že jejich připojení má vždy veřejnou IP adresu a za měsíční příplatek 250,- Kč dávají pevnou, což se mi jeví, že spíš moc nevěděla co říká. Momentálně testuji obdobné LTE od Vodafonu a čekám až mi aktivují pevnou IP a v tuto chvíli, ač připojení už jinak funguje, moje aktuální adresa na ping nereaguje (v modemu jsem ping povolil). Z toho usuzuji že mě přidělená adres veřejná není........ Narážím u provozovatelů na problém s mícháním pojmů pevná a veřejná. Na dotaz jestli umí veřejnou IP, mi Vodafone cpe hned pevnou adresu (také za 250,- měsíčně) a O2 tvrdí že je veřejná vždy. Že bych zkusil ještě T-Mobile? A proč chci LTE, koukněte se na mojí rychlost připojení 0,9/0,2Mb. Jde o ADSL od O2 !!!

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 28,9/27,6
Poskytovatel: A1M

Tak T-Mobile nabídnul myslím 20/5Mb, bez FUP za 399,-, pevnou IP za jednorázově 499,-Kč a pak 180,-Kč měsíčně, Instalaci provede technik za 1Kč, tzn. že vybere místo pro externí anténu, zapojí a zprovozní modem. Žádnou zkušební dobu na vrácení nenabízí. Následně obchodník podle mapy zjistil že objekt není v jejich pokrytí. To mě trochu vyvedlo z konceptu, takže na dotaz ohledně dalších nákladů, jako cena modemu atd., už nedošlo. Že nejsem v pokrytí je nesmysl, protože oblast pokrývají 3 BTS z toho 2 jsou společné pro TM, O2 i Vdf. Navíc soused tam používá LTE v mobilu od TM s rychlostí okolo 15Mb. Doma jsem ještě jednou navštívil zmíněnou mapu pokrytí a pokud dám zobrazit LTE 800MHz, tak signál mám a když zaškrtnu "pevný internet vzduchem" tak jsem v zrovna v díře. Že by modem nepodporoval pásmo 800MHz? No nevím.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 9,26/6,12
Poskytovatel: SPCom s.r.o.

K nám má technik dorazit v sobotu tak uvidím co se bude dít.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,8/5,86
Poskytovatel: T-MOBILE

Tak od soboty to jede jak má podle toho co píšou že to pojede.Bez výpadků pingu a rychlost stabilní.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 18,6/5,56
Poskytovatel: T-MOBILE

Tak i v dnešní chumelenici to jede jak má.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,1/28,2
Poskytovatel: A1M

Zkusil jsem ještě jednou atakovat obchodní místo T-Mobile a přesvědčit je, že ač jejich mapa pokrytí naznačuje že jsem v bublině bez signálu, signál mám. Na to mi bylo řečeno že jsem v oblasti kde je vytížená datová kapacita. Takže i na 2. pokus jsem byl za chvilku bez nábojů a opustil kolbiště. Takže jdu do Vodafonu. Vlastně už ho týden testuju a co se týče uploadu ve zkušební době, tak to dává slíbené 4Mb. Chumelenici jsem propásl. Testnu příště.

 
od xxxe
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 18,6/5,56
Poskytovatel: T-MOBILE

Jo s tou datovou kapacitou to asi bude pravda.Když jsem to sjednával tak jsem se měl rozhodnout co nejdříve že pak už nemusí mít místo a nepřipojí mě.Z důvodu že to nechtějí dělat jako ostatní ,nacpat hromadu lidí na wifi která pak pod náporem lehá a nezvládá to.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 26,7/27,1
Poskytovatel: A1M

Po 18 dnech "testovacího" provozu připojení od Vodafone "Bez kabelu naplno", jsem nenarazil na žádné větší odchylky od udávaných parametrů. Občas klesal upload ze 4 na 2,5Mb. Pevnou IP zprovoznili asi za 6 dní. O tom jsem byl informován SMSkou ve které stálo něco ve smyslu "máš to tam, pro více info navštiv odkaz xxxxx", kde jsem kromě výše zmíněného nic dalšího nenašel.

Informace na webu ohledně potřeby změny nastavení APN byly mylné a po půlhodince vztekání se to neobešlo bez volání technikovi. Přitom stačilo jen přidat k informační SMS o aktivaci jaký název se má použít. Z technika to vypadlo hned a bylo po nerváku. Modem toho moc neumí, ale základy, jako přesměrování portu, tam jsou.

Ve zkušební lhůtě 30 dnů jsem službu bez problémů ukončil. Rovnou jsem objednal "Pevný internet", který slibuje rychlost 30/5Mb a je bez FUP. Tady neumějí bohužel, narozdíl od konkurence, pevnou IP. I když, jak jsem psal v některém z předchozích příspěvků, T-Mobile v dané lokalitě odmítl obdobné připojení vůbec instalovat. První volný termín na instalaci byl za 17 dní. Tak jsem zvědav na další zkušenosti. K použitému modemu Huawei B2338-168 je ke stažení pouze manuál z listopadu 2016. Technická podpora k síťovým produktům tohoto výrobce v ČR není.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 0,87/0,21
Poskytovatel: O2

Zítra má dorazit technik od Huaweie a instalovat LTE "pevný internet". Jsem zvědav na změřené rychlosti. Jak jsem psal, připojení bez kabelu naplno dávalo, až na výjimky, slíbených 8/4Mb. Dnes jsem ještě zkusil data přes USB modem Huawei E3372, ale ten se chytil až na půdě. Citlivost je logicky nižší, protože anténky v tom "prstu" budou mít asi mizerný zisk. V porovnání s B310 byl tedy prakticky v daných podmínkách nepoužitelný. U B2338 očekávám lepší příjem než má B310, už díky oddělené směrové anténě (je to vlastně anténa s modemem a SIM), kterou je možné instalovat vně budovy. Napájení (PoE) obstarává router, který už se instaluje uvnitř s ohledem na potřeby pokrytí vysílanou WiFi. Nabízí 2.4 i 5 GHz, což se může někde hodit. Tak doufám že dnes naposledy přes zoufalé ADSL připojení od Kyslíku (tady by se měli spíš přejmenovat na N2 ).

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,6/4,13
Poskytovatel: Vodafone

Tak to vypadá, že mi konečně narostou nehty. Rychlost při testech na webu speedtest je s malými výkyvy 30/5Mb. Tady na rychlost.cz to ukazuje méně :( Anténu mi technik (nebyl přímo od Huaweie) usadil na místo který jsem si sám vyčmuchal. BTS je 5 km vzdálená a signál na modemu byl na max. Propoj mezi modemem (anténou) a routerem je realizovaný UTP cat5e ve venkovním provedení. Max. délka je 20m, za delší si musí zákazník připlatit. Jelikož je to instalované v objektu památkově chráněném, přesvědčil jsem technika ať tu pixlu dá na půdu a nehyzdí naší perníkovou chaloupku. Jak moc signál ovlivní až bude na střeše sníh, to se uvidí. Toť první dojmy. Pokud by někdo řešil podobnou situaci, tak na mobilu v aplikaci Network Cell Info mi to ukazovalo -90dBm (RSSI) a pro použitý modem to byl plný signál.

 
od novkiss
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE

A jaká je latence pokuď se mohu zeptat? Popřípadě i v jakém frekvenčním pásmu.

 
od hugo-008
příspěvků: 12
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 49,1/36,9
Poskytovatel: A1M

Většinou mezi 20 - 30ms, jednou 47. To vše z 10 testů v průběhu týdne. Pásmo 800MHz

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Vyzkoušejte náš speedtest. Fungující i bez Flashe, čistě na Javascriptu.