Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Kolísání rychlosti připojení

Kolísání rychlosti připojení

Kolísání rychlosti připojení

Doporučení připojeni v .......
od j-chadraba
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 39,9/12,2
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Dobrý den.

když jsem si sjednával internetové připojení tak jsem byl ujištěn že žádný FUB neexistuje že rychlost není závislá na množství účastníků připojení. Jak je možné že přes den je rychlost vyhovující ale večer je vše jinak dow 3Mb Up 9,7Mb ping 25 jak kdy. Co s tím? děkuji za odpověď

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 20,0/5,62
Poskytovatel: Bartanet

Zkuste si tento test http://rychlost.cz/nonstop/ nechte běžet třeba 3 dny a pak sem vložte odkaz na výsledek testu. Okno prohlížeče samozřejme nezavírejte, jen ho někam minimalizujte.

Rychlost zavislá na množství učástníků je klasická agregace a je to v pořádku. Problém je, že človek se těžko doví jakou kapacitu připojení má poskytovatel nakoupenu. Večer bude nejspíše špička, připojí se hodně lidí, všichni tahají a rychlost jde dolu. Pro představu si představte dálnici či obchvat prahy v ranní špičce, je to podobné.

Pokud si nekupujete vyhrazenou linku s x tisíc Kč mešíčne musíte s agregací počítat.

 
od j-chadraba
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 39,9/12,2
Poskytovatel: STARNET, s.r.o.

Toto mi ale při sjednávání nebylo sděleno ! Byl jsem ujištěn že to nemá vliv na množství ůčastníků a objemy stahování.Co kdy se posílil převaděč v Krči ?