Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Změna DNS u poskytovatele Poda

Změna DNS u poskytovatele Poda

od slawall
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Zdravim panove...

Mam pripojeni Gpon od Pody a chtel bych si zmenit DNS..jenze. Od pody mam Huawei router, ktery je v zapujceni, slouzi hlavne jako prevodnik vlakna na metaliku...ale je to samozrejme taky router. No a Poda mi od nej neda pristup, protoze je to jejich device. Tzn. nemuzu si zmenit DNS primo v routeru (radsi vyuzivam Google DNS a OpenDNS nez poskytovatele..uz jen kvuli novemu cenzuracnimu zakonu). Resili jste nekdo tento problem? Dostali jste pristupove udaje z Pody nebo jste je donutili zmenit DNS?

Diky za reakce.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,3/5,14
Poskytovatel: Bartanet

Základ je mít vlastní router/access point a do své LAN si nepustit nikoho z venku. Tj od poskytovatele pouze jeden "kablik" na WAN.

 
od slawall
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Ano, to lze kdyz jde do bytu metalika, nicmene ja mam vlakno az do routeru, proto mam jejich router...

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: JaroNet

A co ty dns přepsat přímo v připojených zařízeních?

 
od slawall
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

To je workaround, ktery neni moc efektivni...na mobilu je neprepisu a na sluzebnim NTB nemam admina...

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 16,7/5,14
Poskytovatel: Bartanet

Tak jedine svůj router a mít dvojí NAT.

 
od slawall
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

Tomu jsem se chtel vyhnout..no ale asi to tak dopadne. :/

Aspon si koupim router s vykonejsi wifi...ten co dava Poda k Gponu je celkem traga.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 16,7/5,14
Poskytovatel: Bartanet

Já měl kdysi volbu od UPC vzít jednoportovej "modem" či jejich router. Mám pocit, že ten "modem" NAT nedělal, měl prostě IP, kterou přijal router. To jestli to umožnuje Poda je otázka na ně.