Rychlost.cz Fórum Ostatní O2 Zrychleni

O2 Zrychleni

O2 Zrychleni

Ostatní
od aje
příspěvků: 19
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 50,1/5,00
Poskytovatel: O2

Po vypnutí a znovu zapnutí modemu jsem zjistil, že mě O2 zrychlilo net na 50/5. (předtím 40/4)

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 18,5/5,10
Poskytovatel: Bartanet

To potěší, já se musím spokojit s 20/5, ale stále to je pro vše co používám dostatečné.

 
od milhaus500
příspěvků: 30
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 42,8/10,1
Poskytovatel: Fryzl

aje | 23.10.2016 16:22

Po vypnutí a znovu zapnutí modemu jsem zjistil, že mě O2 zrychlilo net na 50/5. (předtím 40/4)


Dík za informaci.:):):)

 
od ondy1994
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 33,0/10,2
Poskytovatel: UPC internet

aje | 23.10.2016 16:22

Po vypnutí a znovu zapnutí modemu jsem zjistil, že mě O2 zrychlilo net na 50/5. (předtím 40/4)

Tak to blahopřeji. Za ty prachy co ale chtějí.... Ona stejně ani to 40/4 není všude...

 
od stanley92
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 22,7/3,05
Poskytovatel: O2

Chtěl bych se zeptat nezdála se mi rychlost od o2 nyní mám 20mb ale do konce roku bych měl mít zvýšeno na 50mb

V o2 mi poradili at restartuji router a PC, provedl jsem tak a také poradili mi testovací stránku zahraniční ,kde naměřím 45mb download, nikde jinde na 10x různých stránkách už tuto hodnotu nenaměřim jak je to možné ?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

jestli tou stránkou ze zahraničí myslíš speed test, tak ten měří rychlost v několika vláknech zároveň. Je to jak kdybys stahoval zaráz 2 a více souborů.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 16,7/5,13
Poskytovatel: Bartanet

Zmiňovat konkurenci tu je zakázáno, já se také neprezentuji u konkurence abych získal návštěvnost.

I zde se stahuje ve více vláknech.

Otázka je ale to co je správné, kdo rozhodl že rychlosti připojení má být jiná pro 1 vlákno než pro 5 vláken, za mě by ta rychlost měla být stejná, to že to poskytovatelé připojení občas nemají je jejich problém a měli by se smířít že i test na jednom vláknu který je nižší o nečem vypovídá.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 62,7/20,1
Poskytovatel: UPC internet

Ono nejde jen o omezení operátora, ale i o omezení PC, přeci jen co 1vlákno internetového připojení=vlákno CPU. To se u nižších rychlotsí neprojeví, ale u vyšších ano.

Btw, stejně u tebe nedosahuju mé maximální rychlosti (při které běžně stahuju ze steamu,uplay, torrentu,...).

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 16,7/5,13
Poskytovatel: Bartanet

Nemá smysl diskutovat, takovou zátež na jedno vlákno může generovat snad až jen 1Gbits, cokoli nižšího reálně moc ne. To už bude spíše jen případ zabordelených PC. Ze zkušenosti vím, že jsou poskytovatelé kde rozdíl mezi 1vláknem a 4 vlákny je minimální a připady kde je hodně velký.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE

No nad tím debatovat můžeme :) ono v linuxu je síťařina lépe vymyšlena než na woknech. Mám 200mbits připojení a při měření rychlosti mi to vytíží i přes 30% (cca 2 jádra z 6), v linuxu je to míň. V práci (kde máme jen 50/50) mi to při měření s i7 vytěžuje procesor na 15-20%. Samozřejmě ne vše vyžere samotné měření rychlostí, ono i html5/java/flash je žrout cpu samo o sobě.

Doma schválně zkusim spřažit jen s 1 cpu a postnu sem výsledek :) jak tvou rychlost.cz, tak i další (za konkurenci ani nepovažuji).

 
od valiboss
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)

Se vsichni máte, ja musel o2 ukecat a dopodrobna vysvětlit proč chci druhou linku pouze na internet a první linku na o2 tv .nechteli pochopit ze na první lince o rychlosti 4,5mb jde o2 tv co bere z linky min.3,5mb a na internet zbyde zbytek necelých 1mb.ale plat plnou cenu za internet ... přijde mi ze si operátor dělá se zákazníkem co chce a kdy chce :-) hesky den priji všem snekum

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,8/12,1
Poskytovatel: NAŠI Internet

O2 zrychlyli ? kde na která planetě ?