Rychlost.cz Fórum Ostatní Mám problém s internetem prosím vás o pomoc

Mám problém s internetem prosím vás o pomoc

Mám problém s internetem prosím vás o pomoc

Ostatní
od lord-cz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 42,0/10,3
Poskytovatel: UPC internet

Dobrý den už je to pár dní kdy mi začal blbnout internet.Dříve vše běželo dobře a plynule ale ted funguje jen napůl.Prohlížeč funguje youtube,twitch,facebook atd.. funguje ale steam a jiné programy jako skype a teamspeak nefunguje a píše mi to že mám problém s připojením a už si nevím rady. Volali jsme do UPC a tam nám řekli že vše je v pořádku ale já si to nemyslím a vím to. (a není to problém s počítačem nefunguje notebook,telefon,PC)

jestli by jste si věděli rady tak prosím odepište

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 17,9/4,98
Poskytovatel: Bartanet

Vzal bych to postupně od zařízení nejblíže k uživateli.

- přeinstalaci systému asi zavrhneme, možná nějaký ten live CD/DVD linux, můžete přeskočit

- pokud do své lokální sítě připojíte jiný počítač nebo si ten skype pustítě třeba na telefonu dělá to také?

- pokud si počítač k UPC routeru(modemu či jak se tomu dnes říká) připojíte přes kabel přimo tj ne wifi dělá to také?

pokud to ve všech těchto bodech dělá stejné problémy je dle mého osobního nezávazného názoru :) chyba u poskytovatele připojení

 
od lord-cz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

Vše tyto "body jsme zkusily a nic" a když zavoláme do UPC tak nám pokaždé řeknou že připojení je v pořádku ale budou to kontrolovat... a nevíme jak jim to máme vysvětlit

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

tak jim zavolej, že máš zablokované porty ;)

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 29,1/18,3
Poskytovatel: JaroNet

Na ty porty to vidím taky, když nejede jen něco..

 
od lord-cz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

warman | 28.02.2016 15:47

tak jim zavolej, že máš zablokované porty ;)

jaké porty xD já jsem na toto úplný lempl já tomu nerozumím mohl by jsi to trochu rozvést prosím

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 18,1/4,98
Poskytovatel: Bartanet

Trošku bych to chtěl upřesnit. Takže máte krabicku od UPC ta má v sobě LAN a wifi či jen jeden vývod a vlastní LAN máte přes svoji "krabicku"?

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 53,8/10,2
Poskytovatel: UPC internet

lord.cz | 27.02.2016 20:04

Dobrý den už je to pár dní kdy mi začal blbnout internet.Dříve vše běželo dobře a plynule ale ted funguje jen napůl.Prohlížeč funguje youtube,twitch,facebook atd.. funguje ale steam a jiné programy jako skype a teamspeak nefunguje a píše mi to že mám problém s připojením a už si nevím rady. Volali jsme do UPC a tam nám řekli že vše je v pořádku ale já si to nemyslím a vím to. (a není to problém s počítačem nefunguje notebook,telefon,PC)

jestli by jste si věděli rady tak prosím odepište

Vidím, že máte rychlost 42Mbps na 10Mbps ztoho jasně vyplývá, že to neběhá tak jak má. Navíc musíte brát v potaz, že to je PRŮMĚR, reálně to může běhat ještě hůře, stačí si dělat průběžná měření. Správně by jste měl mít 100/10Mbps. Takže jejich kecy, že to běhá správně jsou neoprávněné a prostě jenom kecaj a nic nedělaj, v podstatě jako vždy problém neřeší dokud jim nezačnete vyhrožovat odchodem, pak jako zázrakem se vše na čas zlepší, ale trvalé zlepšení bych neočekával. Navíc používáte SKYPE, nastavení asymetrické je pro tuto službu nevhodné, pokud máte možnost, přejděte rovnou k někomu kdo u vás poskytuje symetrické připojení. Ušetříte si čas a nervy.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 30,8/20,4
Poskytovatel: JaroNet

Správně by jste měl mít 100/10Mbps. Takže jejich kecy, že to běhá správně jsou neoprávněné a prostě jenom kecaj a nic nedělajOpravdu? Ono stačí být na wifi nebo 100M LAN a v úplně nejlepším případě (tzn. pokud vyloučíme vliv méně výkonných "krabiček", případně rušení signálu domácí wifiny) se těm 100M pouze přiblíží. Tím neříkám že problém nemůže být u providera.

 
od oggy
příspěvků: 25
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 53,8/10,2
Poskytovatel: UPC internet

Nezlobte se na mně, ale pokud jste si všiml, jsem taktéž u UPC, zásadně měřím po kabelu, mám jenom jedno PC a jejich rychlost se mi pohybuje v rozsahu 1-100Mbps, prostě to jak to zrovna jde, takže ten problém vidím u nich. Samozřejmě jsem se pokoušel dosáhnout nápravy, ale dočkal jsem se pouze podobných keců jako kolega. Navíc mi nejdříve tvrdili, že mám agregaci 1:1 a připojení po optice, když jsem oponoval, že v bytě mám pořád stejné koax kabely co mi sem šouply před 15 lety, tak začal, že to mám do domu, protože dům v 90' roce připojovala firma Datel a kabely jsou taženy venkem, vím velmi dobře, že je nevyměnili, a jsou tam opět obyčejné, 26 let staré koax kabely, tak to zase změnil, že ta optika je někde v kolektoru. A teď mně vysvětlete, k čemu mi je Optika bůhví kde, když na konci mám koax v délce minimálně 200m, starý 26 let?! při nejlepší vůli, nemůže zvládnout víc jak 300Mbps a to vůbec netuším kolik lidi je na tom pověšených, protože Datel tehdy táhnul jeden kabel, ze kterého dělal odbočky do baráků a mělo to být pouze na TV.