Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Volba HW a konfigurace sítě

Volba HW a konfigurace sítě

Volba HW a konfigurace sítě

Síťový hardware
od rendy93
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 34,9/4,56
Poskytovatel: SITKOM

Zdravím, řeším tzv. "upgrade domácí síte" :) a potřebuji radu odborníků co tomu víc rozumí, než-li já.

Potřebuji omezit rychlost internetu pro určité PC/MAC/IP adresy .

***Dejme tomu:

Přes DHCP rezervaci ip adresy si nastavím adresy od 192.xxx.x.130 až 192.xxx.x.140 pro pc s plnou rychlostí, bez omezení a ostatní adresy budou omezení dejme tomu na 5mbt/s down/upload a aby můj výše zmíněný výseč ip adress DHCP blokovalo, aby je nepřiřazovalo pro nové příchozí MAC adresy.

Popis mé síte, pořádí neberte vážně je to výčet hw co se nachází na síti:

[Bez omezení] APčko na třeše (ano jedná se bezdrátové připojení) -> [S omezení 5mbt/s]Třeba switch na kterém bude TP-Link vysílat wifi a za pár korun a stahovačí, které chci omezit-> [Bez omezení] Můj router (Mikrotik RB951G-2HnD) -> [Bez/s omezení] Asus RT18

rychlost internetu se pohybuje 30-60mbt/s downloand a 10-50mbt/s upload.

Pro případné NAS, které bude na Mikrotik RB951G-2HnD, nebude mít vliv routery přes mikrotikem přepokládám pokud nebudu využívat vzdálený přístup že?

Disponuji nějakým levným switchem a wifi routrem od TP-Linku, které použiji pro připojení s omezením.

Našel jsem router od Mikrotiku RB2011UiAS-2HnD, má to adekvátní počet LAN/WAN konektorů a ještě wifi, ale cena je trochu moc vysoká, ale pokud bude cena vysoká a bude to po nastavení bezstarostí, nebo jednoduší nastavení tak jsem ochotnej akceptovat výší cenu

***Toto je takovej nástřel co mě napadl, možná moc složitě, proto bych si nechál poradit, pro co nejjednoduší konfiguraci sítě.

Děkuji, za pročtení a případnou radu :)

 
od straightcore
příspěvků: 93
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 30,4/13,7
Poskytovatel: Artemis net

Kde jakej i ten levnejsi router ma bandwidth,kde je mozno nastavit ryrchlosti pro kazdou ip, nebo rozsah ip, stejne tak nastavit rezervaci ip adres v dhcp podle mac.