Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Rozdíly v rychlosti downloadu WIFI x kabel, upload přitom jede stejně

Rozdíly v rychlosti downloadu WIFI x kabel, upload přitom jede stejně

Rozdíly v rychlosti downloadu WIFI x kabel, upload přitom jede stejně

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od jf002
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Zdravím, pořídil jsem si nový router TP Link TL-WR842ND a při té příležitosti jsem se rozhodl ověřit rychlost připojení. Mám připojení od UPC ve verzi Fiber Power 120+.

Jeden počítač jsem připojil přes kabel, tady mi to hlásí rychlost připojení cca 85-90 Mbps download, 11-12 Mbps upload.

Další počítač mám přpojený přes Wifi a tady mi to hlásí rychlost připojení cca 35-37 Mbps download, upload je stejně jako po kabelu cca 11-12 Mbps. Zkusil jsem i prohodit počítače, ale změna žádná, takže tady problém nebude.

Všechny stroje v síti jedou ve Wifi standardu n.

Netuší někdo, co může být příčinou tak velkého rozdílu pouze v downloadu mezi kabelem a Wifi? Díky za radu.

 
od adam
moderátor

Takže abych to pochopil, počítač který je z prvu připojen přes wifi naměři 35-37Mbps, posléze přes kabel taktéž nebo se přes kabel zlepší na těch cca 85-90Mbps? Nějak jsem neporozuměl té žádné změně po prohození počítače.

 
od jf002
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Adam:13.11.2014 15:46Takže abych to pochopil, počítač který je z prvu připojen přes wifi naměři 35-37Mbps, posléze přes kabel taktéž nebo se přes kabel zlepší na těch cca 85-90Mbps? Nějak jsem neporozuměl té žádné změně po prohození počítače.

Ten stejný počítač nejprve přes kabel naměří 85-90 Mbps a následně po přepojení na Wifi jen těch 35-37 Mbps.

 
od adam
moderátor

jf002:13.11.2014 16:03Ten stejný počítač nejprve přes kabel naměří 85-90 Mbps a následně po přepojení na Wifi jen těch 35-37 Mbps.

Tak to je přece problém té Wifi, ne?

Zkuste si na jednom z těch dvou počítačů dočasně rozjet FTP nebo třeba i jen sdílení a zkuste si nějaká data stáhnout na druhý počítač s tím že jeden je na kabelu a druhý na Wifi. Hádám že rychlost kopírování nebude větší než 5MB/s tj (40Mbps)

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

proboha dyť ten router má jenom 100Mb/s porty, to byla kvalitní investice...

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

jf002:13.11.2014 16:03Ten stejný počítač nejprve přes kabel naměří 85-90 Mbps a následně po přepojení na Wifi jen těch 35-37 Mbps.

Není v tom routeru ve Wireless > Wireless settings natvrdo nastaveno channel width 20MHz ?

 
od jf002
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

anders:13.11.2014 16:32Není v tom routeru ve Wireless > Wireless settings natvrdo nastaveno channel width 20MHz ?

Ne, nechal jsem tam defaultní volbu 'auto'.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

x-rated:13.11.2014 16:26proboha dyť ten router má jenom 100Mb/s porty, to byla kvalitní investice...

Asi tak :) Na tomhle víc jak 90 Mbit/s neprotlačíš :)

internet brno a okolí