Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Poskytovatel asi omezuje rychlost

Poskytovatel asi omezuje rychlost

Poskytovatel asi omezuje rychlost

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Dobrý den, mám internet od firmy Selectsystem, platím 1210 kč s DPH za tarif wDYNAMIC s maximální rychlostí 20/4 Mbit/s a garantovanou 1/1 Mbit/s

Naměřená rychlost zde na rychlost.cz http://rychlost.cz/rs/20144418753.png

Problém je v tom, že když stahuji z uloz.to, hellspy apod. (Vše s VIP kreditem), nebo přímo testovací soubory s webu poskytovatele, rychlost je kolem 200-300, v noci občas kolem 400 kB/s

Ovšem pokud stahuji přes P2P sítě, rychlost je klidně 2000 i více kB/s

Ze zahraničních serverů typu nvidia.com, amd.com, asus.com apod. stahuji podobnou rychlostí jako na P2P, což jsem zjistil náhodou při nedávném stahování ovladačů na notebook.

Už několikrát jsem si poskytovateli stěžoval, poprvé asi před 3 měsíci, bohužel vždy jen sliby a pak nic, naposled už jsem byl hodně naštvaný, změnil jsem si tedy tarif z původního wSINGL 20/4 na wDYNAMIC za dvojnásobnou cenu, bohužel žádná změna...

Takže jsem si asi po 14ti dnech dále stěžoval a poskytovatel mi druhý den udělal PtP spoj, jelikož jsem často nedosahoval ani garantovanou rychlost 1/1, takže jsem doufal, že to bude OK, ale bohužel se to zlepšilo jen v tom, že to celý den jede cca stejně a o dost se zvednul upload, a večer není problém na P2P stahovat přes 2000kB/s, což je sice fajn, vše ostatní je ale stále žalostně pomalé...

Chci se tedy zeptat, jestli jste někdo neřešili podobný problém, pokud ano tak jak ? už nevím, co s tím udělat...

Myslím si, že jediný důvod tak pomalého připojení může být to, že ho poskytovatel omezuje, i když mi tvrdili na podpoře, že rychlost neomezují.

 
od adam
moderátor

Romix95:06.11.2014 14:22..Problém je v tom, že když stahuji z uloz.to, hellspy apod. (Vše s VIP kreditem), nebo přímo testovací soubory s webu poskytovatele, rychlost je kolem 200-300, v noci občas kolem 400 kB/s

Ovšem pokud stahuji přes P2P sítě, rychlost je klidně 2000 i více kB/s

Ze zahraničních serverů typu nvidia.com, amd.com, asus.com apod. stahuji podobnou rychlostí jako na P2P, což jsem zjistil náhodou při nedávném stahování ovladačů na notebook...

No je to zvláštní, ale možná proto poskytovatle připojení udává garantovanou rychlost 1Mbits (což se dnes už nevidí) a má zvlášt tarif pro vyhrazenou linku, která ma tu garantovanou rychlost stejnou jako maximální.

Co se s tím dá dělat, jako všude v životě. Pokud se nedá domluvit tak odejít k někomu jinému.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

na první pohled je to dost divná firma :D takhle zmatenej ceník sem už dlouho neviděl, tarif 20/6 má rychlost 20/8, vedle toho maj ještě nějakou další rychlost obousměrnou a za tim částku 6000, no wtf :D

a na ftth síti kvalitní upload :/

teď sem objevil další záložku - 128/128 za dvacku, super :D se někdo zbláznil, to sem ještě neviděl...

to je internet na doma nebo pronájem nějaký páteřní trasy?

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

No, ona je to asi trošku fiktivní vyhrazená linka, maximálně mám vyhrazenou linku na vysílač, a ani tu bych neměl, kdybych si nestěžoval, dál už si myslím že nic vyhrazeného nemám, mám furt stejnou IP a jsem na stejné bráně, myslím si že to poskytovatel možná omezuje kvůli trafficu, který mám, což je třeba kolem 300/200 G za měsíc.

Mám dva známé, co jsou připojení na stejný vysílač, jeden z nich má základní tarif 5/1, agregace 1:15, za nějak 350kč a jede mu to lépe jak mě, když platím 1200 :( druhý má jako jsem měl dříve já, 20/4, agregace 1:15, a také mu to šlape... takže asi to bude tím, že moc stahuji a odesílám, i když mají všude napsáno, že žádné omezení stažených dat není...

Největší problém je, že jiný poskytovatel kromě nich a ADSL se superrychlostí 2/0.2 tady není.

Myslíte, že si mám furt stěžovat ? jen nevím jak to argumentovat, říkají furt to samé, napadá mě si stěžovat osobně, s tím že si nascreenuju rychlosti stahování z určitých serverů, vytisknu a zajdu tam, ale už moc nevěřím, že s tím pochodím... leda snad si zavolat šéfa, já už fakt nevím :( být tu jiný poskytovatel tak hned mizím pryč...

Jinak když jim na podpoře říkám, že mám pomalé jen stahování z českých serverů, že P2P a zahraniční stahují normálně, říkají mi že to asi mají přetížené na jejich straně, že mám zkusit stahovat testovací soubory přímo od nich, ovšem když jsem jim při dalším telefonátu řekl, že z jejich webu to taky jede pomalu, už nevěděli, čím argumentovat a říkali že oni nic neomezují, ale že si to zapíšou a dají technikům, a že se ozvou, samozřejmě se nikdy nikdo neozval a nic se nezměnilo...

 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

x-rated:06.11.2014 16:45na první pohled je to dost divná firma :D takhle zmatenej ceník sem už dlouho neviděl, tarif 20/6 má rychlost 20/8, vedle toho maj ještě nějakou další rychlost obousměrnou a za tim částku 6000, no wtf :D

a na ftth síti kvalitní upload :/

teď sem objevil další záložku - 128/128 za dvacku, super :D se někdo zbláznil, to sem ještě neviděl...

to je internet na doma nebo pronájem nějaký páteřní trasy?

No tech 10/10 garantovaných na 10,5 GHz bych si od nich vzal, ale za cenu max 3k měsíčně...

Jinak optika, základní tarif fičí těch 32/6 v panclu krásně, za 250 kaček... má ji bratr v Šumperku, oproti mému radobypřipojení luxus, co bych za to dal...

Jinak těch 128/128 je garantovaná přípojka, proto ta cena, jinak ten upload taky nechápu, proč nemají vyšší, u normálního negarantovanýho připojení :D

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

mají na šumpersku monopol, tak toho využívaj :D

zkusil sem z prahy ten jejich test stahování na webu a jede to celkem solidně http://screenshot.cz/6ZERR/select.png

a když to jede i ostatním s jinym tarifem bez problémů, tak bude asi chyba někde na tom tvym spoji... jak ti to jede odsud? https://www.superhosting.cz/test-rychlosti-stahovani-dat

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

x-rated:06.11.2014 17:31mají na šumpersku monopol, tak toho využívaj :D

zkusil sem z prahy ten jejich test stahování na webu a jede to celkem solidně http://screenshot.cz/6ZERR/select.png

a když to jede i ostatním s jinym tarifem bez problémů, tak bude asi chyba někde na tom tvym spoji... jak ti to jede odsud? https://www.superhosting.cz/test-rychlosti-stahovani-dat

Týjo to mít doma :O :) tiše závidím :)

Jede to stejně jako od Selectu... kolem 300kB/s

http://screenshot.cz/ECBI9/

Tady ještě P2P... http://screenshot.cz/8DGYE/

a tady Nvidia.com http://screenshot.cz/WWQ9L/

Někdy to, v obou případech, jede i více.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

tak jedině jim dodat výsledky z měření od tebe a od známejch a reklamovat, reklamovat, reklamovat :)

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

No, asi to zkusím... ještě se zeptám jednoho co vím, že dosti stahuje a má 20/4, 1:15, jestli bych si to mohl změřit i u něj, schválně jestli se mi potvrdí, že omezenou rychlost mají ti, co hodně stáhnou, nebo ne. :D

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

já bych to viděl spíš na nějakej technickej problém

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

x-rated:07.11.2014 13:46já bych to viděl spíš na nějakej technickej problém

No já ze začátku taky, ale proč rychlosti ze zahraničí a P2P jsou ok ? :( je to divné... kdyby to nejelo odnikud, tak by se to řešilo určitě líp :D

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Jaký význam by ale mělo omezování vlastního testeru rychlosti? To musí být nějaká technická chyba..

 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Je fakt, že když už by to omezovali, asi by nechtěli omezovat svoje testovací soubory, ale třeba to jinak neumí :D

Nicméně jsem skočil k tomu známému, mám to pár metrů, a naměřil jsem v podstatě skoro to samé, co doma, jen já za to platím dvojnásobnou cenu :(

Jeho: http://screenshot.cz/INRKQ/
Moje: http://screenshot.cz/RGVHO/

Ještě zkusím skočit k tomu známému, co ten internet má chvíly, tomu to ještě nedávno jelo krásně ze všeho, i když má 5/1 tarif...

 
od ludva
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Stěžovat si můžeš do aleluja, nejlíp ale nohama. Pokud nemáš kloudně kam jít poslal bych Tě o to líp do....patřičných mezí neb garant je 1Mbs. Druhá věc je ta darda za jakej jej máš, ale jiný kraj jiná cena.Toto si tu dost lidí není sto připustit.

Dost pochybuju v konspirační teorii že když taháš větší objem (oněch 200-300GB) tak to zaříznou. To se dělá na Mikrotiku/shaperu po cca 30-300s trvalého stahování, ale ne per měsíční objem.

Možná Ti něco napoví vysvětlení od UPC že peering není zadarmo:

1) UPC záměrně zpomaluje tranzitní provoz (Youtube, ulož to...)

UPC, potažmo skupina Liberty Global, na svých trasách neaplikují žádný druh traffic policingu. Zásada síťové

neutrality je pro nás zcela samozřejmá. Je to naše povinnost vůči našim mezinárodním i lokálním partnerům,

neboť totéž očekáváme i my od nich.

2) Pomalá rychlost při stahování z uložto.cz/ pomalé načítání stránek/ pomalá konektivita jako taková.

Kapacita a kvalita konektivity je u UPC garantovaná a podléhá SLA. Rychlost internetu je ovlivněna kapacitou/

rychlostí linky, ale především propustností spojení mezi klíčovými prvky. Těmito klíčovými prvky jsou:

browser – WEB server,
e-mailový klient – poštovní server,
tablet – brána cloudu apod.

Cesta mezi nimi je v jednom okamžiku daná aktuálním stavem sítě. Tato cesta je tak rychlá (propustná) jako její

nejpomalejší prvek.

Výkon zařízení má vliv i na rychlost připojení. Počítač, telefon, tablet s internetem běžně komunikují na pozadí i

bez zásahu uživatele.

Pokud nějaká služba běží pomaleji, než se očekává, je třeba tento slabý článek hledat. UPC v tomto nabízí

klientům pomoc a snaží se jim vyjít maximálně vstříc při hledání jakéhokoliv problému a potažmo s jeho

odstraněním.
3) Peering zadarmo

V určité části ISP komunity v Čechách převládá názor, že peering musí být „zadarmo“ nebo dokonce snad

vynucován jako právo.

„Free“ peering (ve smyslu neúčtování objemu přenesených dat) s mezinárodní páteřní sítí Liberty Global

- AORTou - možný je. Je ale nutné splnit požadovaná kritéria, jinými slovy být rovnocenný partnerem.

Měřítkem „rovnocennosti“ partnera je poměr provozu 1:3 a určitý minimální objem provozu.

Mít jiná peeringová pravidla pro různé země není bohužel možné. Provoz na síti Internet neprobíhá podle

nastavení geografických hranic států, ale mezi tzv. autonomními systémy a uvnitř autonomních systémů. Pokud

bychom se tedy snažili nastavit různá geograficky závislá pravidla pro peering s UPC, bylo by toto, na základě

výše uvedeného, velice snadno a rychle zneužitelné.

Peering je způsob výměny datového provozu prostřednictvím protokolu BGP s omezenou tabulkou prefixů.

V posledních letech se stalo „módní“ pořídit si vlastní AS pro subjekty, které nenabízejí celé spektrum služeb,

ale třeba jen hostování vlastních, častěji ale i cizích webových stránek, sdílecích serverů a dalších tzv. datových

zdrojů. Taková síť, často zvaná jako „content pusher“, vykazuje vůči svému okolí výrazný přesah odchozího

provozu při téměř nulovému přítoku. Pokud by takový subjekt byl připojen nikoli přes BGP k vhodně zvolenému

operátorovi nebo IP carrierovi, jeho provoz by se zčásti rozplynul v hostitelské síti a zbytek by se doručil

vícerými kanály, které má operátor či IP carrier vybudovány či navázány, do míst určení. Není-li tomu tak,

vzniká síťová anomálie, jejíž odstranění se provozovatelé pusherských AS někdy pokoušejí přenést na své okolí,

nejlépe bezplatně.

Peering není nikdy „zadarmo“. Vždy existují reálné náklady na výstavbu, provozování a rozšíření kapacity

datové infrastruktury. Argument, že naši klienti si přece platí za připojení je platný jen tehdy, pokud každý

v řetězci mezi klientem a obsahem platí za všechno rovnoměrně. To platí jak v rovině „lokální ISP - Tranzit

Provider – OTT Poskytovatel“, tak v rovině mezi jednotlivými rezidentními klienty. OTT provideři (nebo také

content providers) generují své zisky z malého počtu uživatelů, kteří generují zvýšený objem provozu na úkor

ostatních klientů rezidentní sítě. Tito klienti, by si měli de facto připlácet za pásmo, které konzumují. Jelikož

však neexistuje zavedený model VBB (Volume Based Biling nebo FUP/datové limity), logicky by tyto náklady měl

nést OTT provider.

Při distribuci obsahu od OTT providerů ke koncovému uživateli, by se měly všechny strany starat o zajištění

své části distribuce. Neexistuje žádné shůry dané právo po někom vyžadovat „peering“ na vyřešení svého

problému. Každý OTT poskytovatel by měl adekvátně investovat do infrastruktury a své konektivity. Měl

by tedy nakoupit takové množství konektivity a v takové kvalitě, aby dostál závazkům vůči svým klientům

(majitelům/provozovatelům obsahu). Stejně tak jako to děláme my a investujeme do infrastruktury HFC a

datové sítě.
4) Výměna dat se Superhostingem.

Při peeringu nutno dodržet určitá pravidla, kterými se peerování řídí, tj:

1) Poměr přítok/ odtok je 1:3 a méně

2) Minimální vzájemná výměna 3Gbps a více

3) Propojovací bod ve více než 1 zemi – ideálně v zemích 4

Superhosting nesplňuje pravidla bezplatného peeringu...

1) Odchozí provoz do sítě Superhostingu je dle routovacích tabulek směrován nejkratší cestou přes M247

2) Odkud k nám přichází příchozí provoz ze sítě Superhosting NEMŮŽEME ovlivnit. Je to na vůli

Superhostingu jakého poskytovatel tranzitní konektivity si zvolí.

3) v rámci vstřícného kroku se Superhostingem probíhají stále jednání a snažíme se najít řešení.

5) nárůst odezvy – znemožňuje hraní her/gamingový server Steam

Steam je zvláštní druh CDN, operující pravděpodobně z několika cachovacích základen. Při hledání zhoršené odezvy je třeba postupovat ve spolupráci s velkoobchodními klienty.

Pokračování možná příště.

 
od romix95
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

No, pokud stěžování nepomůže, vrátím tarif alespoň zpátky na 20/4 za poloviční cenu a nějak to přežiji...

Jinak 300/200 bylo to myšleno 300GB Down a 200 GB Up.

Dnes jsem se na rychlo stavil k známému, co má ten tarif 5/1 za 350 korun a rychlost je vyšší než mám já, tedy tam kde nám to jede pomalu, P2P atd. samozřejmě jede pomaleji, kvůli maximální rychlosti tarifu.

Zaplať a dostaneš víc asi úplně nefunguje...

http://screenshot.cz/7A5VW/

Zkusíme si stěžovat oba co nám to nejede jak má, snad se něco bude dít.