Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Wifi rapidně pomalejší, než kdy předtím a než přes kabel

Wifi rapidně pomalejší, než kdy předtím a než přes kabel

Wifi rapidně pomalejší, než kdy předtím a než přes kabel

Síťový hardware
Strana:1 2
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

mám nový ntb a od té doby je internet přes wifi pomalejší. Rychlost nepřesáhne více jak 4,5 Mpbs, přes kabel běžná rychlost jakou mám ve smlouvě je okolo 15 Mpbs. Problém je ten, že poskytovateli internetu rychlost běží v pořádku, kolem 15 Mpbs, stejně tak na mém starším notebooku je rychlost relativně stejná (15 Mpbs).

Nevíte, čím to může být? Nikdy předtím tento problém s rychlostí wifi připojení nebyl, až nyní.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

zkus nainstalvoat nejnovější ovladače na wifi kartu.

 
od eshen
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)

No já jsem řešil teď něco podobného na stolním pc, kde jsem používal wifi usb modul. Vždy když jsem testoval rychlost, tak ta byla pouze do max 2.8mbit místo 5mb....když jsem zkoušel připojení z mobilu, noťase, druhýho noťase, tak rychlost byla, jaká měla být. Tak jsem si zakoupil kabel a rychlost odpovídá 5mb....Prostě byl už starý wifi modul, nebo prostě jen opotřebovaný.

 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Jasný no, jenže já tu měla technika od providera, ten rychlost měřil na svém notebooku 2x, abych mu to věřila, ještě mi to ukazoval a tam ta rychlost byla úplně v pohodě taková, jaká má být. Stejně tak jsem to zkoušela na svém starém ntb a ještě předtím na jiném a dělá to prostě jenom tady ten ntb. Už jsem ho měla jednou, ale musela jsem ho vrátit, jelikož se u něj zpožďoval systémový čas a pomalý internet jsem považovala jako další závadu na ntb. Koupila jsem si ho ale znovu, nový a jinde a naměřená rychlost připojení je de facto pořád stejná, oproti jiným ntb.

 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

warman:26.10.2014 17:27zkus nainstalvoat nejnovější ovladače na wifi kartu.

Aktualizované :-/

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

systém už tam byl nainstalovanej od výrobce nebo ste ho nejdřív přeinstalovali?

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

x-rated:26.10.2014 18:33systém už tam byl nainstalovanej od výrobce nebo ste ho nejdřív přeinstalovali?

Již tam byly win 7 professional.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

tak to by chtělo přeinstalovat, výrobci tam cpou spoustu bordelu, jedině na čistejch windows může všechno fungovat na 100%

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

x-rated:26.10.2014 19:32tak to by chtělo přeinstalovat, výrobci tam cpou spoustu bordelu, jedině na čistejch windows může všechno fungovat na 100%

No já už všechen ten nepotřebnej balast odinstalovala, asi poslední možnost je ten reinstal a pokud ani to nezabere, tak pak jsem asi narazila na 2 závadné ntb nebo nevím :-/

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

odinstalace bordelu nic neřeší, to tam z poloviny všechno zůstane, chce to čistý mrkvosoftí iso, všechno to naformátovat a udělat načisto...

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

x-rated:26.10.2014 19:45odinstalace bordelu nic neřeší, to tam z poloviny všechno zůstane, chce to čistý mrkvosoftí iso, všechno to naformátovat a udělat načisto...

Vyzkouším...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Myslim drivery primo od vyrobce a ne z ofico serveru vyrobce toho notebooku. Napis co to je za ntb ;)

 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

warman:26.10.2014 20:43Myslim drivery primo od vyrobce a ne z ofico serveru vyrobce toho notebooku. Napis co to je za ntb ;)

HP ProBook 455 G6V96EA

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Při najetí kurzorem na ikonu wifi vpravo dole to píše kolik Mbps? Tohle vypadá na nízký link rate a tedy i možnou hw vadu.

 
od schorpiq
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

anders:26.10.2014 21:36Při najetí kurzorem na ikonu wifi vpravo dole to píše kolik Mbps? Tohle vypadá na nízký link rate a tedy i možnou hw vadu.

Po najetí kurzorem na ikonu wifi vpravo dole mi to nepíše kolik Mbps, pouze "název sítě" a pod tím je "přístup k internetu", jestli jsem to tedy správně pochopila.

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.