Strana:1 2
od mihinek
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Prosim o radu z niceho nic kdyz hraju lolko dohral jsem hru a pak na dalsi hre mi zniceho nci skocil 90 ping a nejde dolu nevim cim to ej mam uplne vse vyple a furt nic ja uz nevim zkousel jsem to aji reinstalovat lolko a taky nic :( ja uz nevim prosim o radu moc :(

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

mihinek:02.09.2014 21:40Prosim o radu z niceho nic kdyz hraju lolko dohral jsem hru a pak na dalsi hre mi zniceho nci skocil 90 ping a nejde dolu nevim cim to ej mam uplne vse vyple a furt nic ja uz nevim zkousel jsem to aji reinstalovat lolko a taky nic :( ja uz nevim prosim o radu moc :(

na windows zkuste z příkazového řádku program tracert:

např.: tracert www.seznam.cz

vypíše se celá trasa kudy putují data, z výše odezvy se dá vyčíst kde je "úzké hrdlo" apod.

internet brno a okolí
 
od mihinek
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

ja bych ti poslal screen stoho trackeru ale nejde to sem hodit .( mas neco kde bych ti to mohl poslat?

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Zkus třeba http://www.imghosting.cz/

 
od mihinek
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

http://www.imghosting.cz/view-95Tracker.png tady to mate hosi a prosiiim moc o radu :(

 
od cartmen
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Na tom obrázku to vypadá dobře. Žádnej problém vyloženě nevidím.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

ještě že má zatím dobrý oči, je to na hranici čitelnosti :)

pokud je konektivita obecně ok, může být problém s dostupností serveru, na který se hráč připojuje.

zjisti si jeho IP adresu, a dej znova ten test, kde místo seznamu dáš tu IP

internet brno a okolí
 
od straightcore
příspěvků: 93
IP: (zobrazit)

spíš než tracert zkuste zadat
ping nix.cz -l 512 -t

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

StraightCore:08.09.2014 23:20spíš než tracert zkuste zadat

ping nix.cz -l 512 -t

Jenže tím nezjistí, kde na trase je "úzké hrdlo".

internet brno a okolí
 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

svestka:09.09.2014 08:20Jenže tím nezjistí, kde na trase je "úzké hrdlo".

Přesně tak, je potřeba testovat ten herní server!

 
od straightcore
příspěvků: 93
IP: (zobrazit)

svestka:09.09.2014 08:20Jenže tím nezjistí, kde na trase je "úzké hrdlo".

To sice máte pravdu,ale pokud bude odezva v normě a bez ztrátovosti packetů,aspoň vyloučí problém u poskytovale a je dost jasný že problém je na straně herního serveru.

 
od richard-zenker
příspěvků: 17
IP: (zobrazit)

StraightCore:18.10.2014 17:22To sice máte pravdu,ale pokud bude odezva v normě a bez ztrátovosti packetů,aspoň vyloučí problém u poskytovale a je dost jasný že problém je na straně herního serveru.

Předpokládám že v konektivitě do NIXu to nebude, problém často nastává v sítích zahrančních operátorů a ve vlastní infrastruktuře provozovatele herního titulu.

Tzn. bylo by opravdu potřeba sledovat cestu tam, pingat NIX také nemá smysl NIX není operátorem, ale jen prostředníkem.

Richard Zenker

 
od net
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: OtavaNet

Jakou odezvu považujete za ideální na bezproblémové hraní on-line her a VOIP telefonování ?

Odezva (ping) naměřená na rychlost.cz:
výsledek:
min:
max:

Po odchodu podvodného O2 Internethome (lžipodnik, vedení smrdí bývalým Telecomem, nic než lži a snížení rychlosti na 1/3 přesně od okamžiku, vůči uživatelům, nepřátelského převzetí sítě od původního vlastníka, takováto lumpenfirma přeci nesmí pobrat dotace EU) jsou u nás v obci momentálně dva konkurenční wi-fi poskytovatelé, Starnet a Otava net, tak abych věděl jaké hodnoty u nastavení přípojky mám požadovat. Děkuji za příspěvky.

 
od net
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: OtavaNet

Představoval bych si následující hodnoty, bude to dostatečné a je to na Airmax 5GHz technologii reálné ?

Odezva (ping) naměřená na rychlost.cz:
výsledek: do 30ms
min: do 20ms
max: do 50ms

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 31,9/19,5
Poskytovatel: JaroNet
hodnocení reakce: 1

Dostatečné by to mělo být, i dosažitelné na 5 ghz airmax. Pokud samozřejmě nebude moc rušení.

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.