Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Špatná rychlost stahování

Špatná rychlost stahování

od noddyczech
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Ahoj, potřeboval bych poradit proč mám rychlost downloadu 1mb/s a uploadu 512mb/s když mám koupeno 6 a 3mb/s. Děkuji. Mám router TP LINK TL-WR542G

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Pravděpodobně důsledek agregace u poskytovatele..

 
od terorman-cz
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

NoddyCzech:27.10.2013 09:39Ahoj, potřeboval bych poradit proč mám rychlost downloadu 1mb/s a uploadu 512mb/s když mám koupeno 6 a 3mb/s. Děkuji. Mám router TP LINK TL-WR542G

Dobrý den,

chci se zeptat,mám internet od TETY a je to tarif domaI.Vím,že 51200 bit/s není reálné,ale z testů z vašeho serveru a mého reálného vnímání pomalosti downloudu,jsem zjistil,že mám žalostně pomalý internet.Upload je po kabelu 29000 bit a download je 10000bit.Zkoušel jsem to jak přes kabel,tak přes vifi a rozdíl je mezi nimi nepatrný.Může to být síťovým kabelem?Anebo mi dodavatel internetu dodává pomalejší?Ptám se nejdříve vás,než budu kontaktovat TETU.Díky za odpověď.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

NoddyCzech:27.10.2013 09:39Ahoj, potřeboval bych poradit proč mám rychlost downloadu 1mb/s a uploadu 512mb/s když mám koupeno 6 a 3mb/s. Děkuji. Mám router TP LINK TL-WR542G

Podle měření máš cca 5mbits, takže nevím kde můžeš mít chybu

terorman-cz:27.10.2013 11:12Dobrý den,

chci se zeptat,mám internet od TETY a je to tarif domaI.Vím,že 51200 bit/s není reálné,ale z testů z vašeho serveru a mého reálného vnímání pomalosti downloudu,jsem zjistil,že mám žalostně pomalý internet.Upload je po kabelu 29000 bit a download je 10000bit.Zkoušel jsem to jak přes kabel,tak přes vifi a rozdíl je mezi nimi nepatrný.Může to být síťovým kabelem?Anebo mi dodavatel internetu dodává pomalejší?Ptám se nejdříve vás,než budu kontaktovat TETU.Díky za odpověď.

1)nauč se psát čísla, 10000bit je cca 1200bytů což je 1,1KB ;)

2)napiš co máš za tarif, co se dívám na webu tetanetu, tak nabízí 10mbit jako základní tarif - a to odpovídá tvým rychlostem.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Ovšem upload 21 mbit a něco už 10 mega tarifu moc neodpovídá, to "desítka" není ani náhodou.. ;)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

anders:27.10.2013 14:24Ovšem upload 21 mbit a něco už 10 mega tarifu moc neodpovídá, to "desítka" není ani náhodou.. ;)

provider to může mít špatně u klienta nastavený. Pamatuji si dobu, kdy jsem u UPC měl upload 2mbit v době, kdy byli lidi rádi za půl mega :)