Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Huawei HG520i - jak zlepšit signál wifi..?

Huawei HG520i - jak zlepšit signál wifi..?

Huawei HG520i - jak zlepšit signál wifi..?

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od kaufly
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)

Zdravím, mám ADSL a ktomu mám ADSL modem Huawei HG520i. Chtěl bych prostě svým způsobem ušetřit na nějakým wifi routeru a chtěl bych nějak zvětšit singál na wifi. Problém je v tom že ADSL přípojku mám u rodičů (kamená zeď) a já bydlím přes dvůr na vzdálenost 15m (tam už máme normální cihlovou zeď) jelikož tento modem má anténu na pevno se ziskem 2dbi, tak mám signál stěží na ten dvůr (1 čárku) a to na jak kterém místě na dvoře..a chtěl jakýmkoliv způsobem aniž bych do toho musel něco investovat jakkoliv zvětšit signál.

Doma se mi válí sektorová anténa se ziskem 13dbi a další obyč anténka k routeru se ziskem 5dbi. Zkoušel jsem ten ADSL modem rozebrat a na dotyk přiložit na destičku konektor od sektorový antény, ale můj signál se zvýšil, ale pokryl jsem s tím akorát tak dvůr, kde jsem měl už 2 čárky signálu ze 4, ale ke mě domu přes tu zeď to nedosáhlo, což mi přišlo divný, že mezi 2dBi a 13dBi zas tak velký rozdíl nebyl, co se týče dosahu.. nemáte nějaké rady, či nápady jak bych si mohl nějak pomoct, aniž bych musel koupit k sobě domů router..?

 
od kaufly
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)

Je třeba možnost odstranit tu původní anténku a přidělat tam mikropájkou Pigtail RSMA..?