Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Sauron.cz (5g+Standard 20/20mbps, 5.6GHz)

Sauron.cz (5g+Standard 20/20mbps, 5.6GHz)

Sauron.cz (5g+Standard 20/20mbps, 5.6GHz)

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2
od n00pe
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Dobrý den je to týden zpátky co se v mém bydlišti (Mariánské Lázně) vyskytla možnost služby 5g+Standard od poskytovatele připojení sauron.cz. Nabízí 20/20mbps s tím, že danou rychlost garantují. Můj kamarád již u nich připojení má 30/30mbps a je maximálně spokojený bohužel to má řešené v panelovém domě já bych to musel řešit přes Wi-Fi na rodinný dům. Když tu byl technik tak mi bylo řečeno, že výhled na jejich přijímač je perfektní, ale že tato služba v mém městě není dostupná. Je to týden zpátky a byl jsem informován, že instalace by mohla být provedena následující týden jelikož služba je již v mém měste dostupná. Moje otázka zní zda-li si tímto polepším od mého stávájícího připojení T-Mobile ADSL, které má sice poměrně kvalitní rychlost stahování dat, ale nahrávání je pekelná záležitost s tím, že odezva je také poměrně solidní (poslední dobou často kolísá). Moje otázka zní zda-li bych s tímto 20/20mbps, které sauron.cz garantuje byl schopen streamovat a zároveň hrát s tím, že bych chtěl být furt na nějaké kvalitní hranici co se odezvy týče (5 - 20ms na české servery). Bylo mi řečeno, že Wi-Fi není ideální na hraní, ale když jsem pár let Wi-Fi od zdejšího poskytovatele vlastnil byl jsem poměrně spokojen než přišli problémy se stabilitou a podobně, ale to bylo pár let zpátky a myslím si, že technologie už jsou na mnohém lepší úrovni.

Přidávám výsledky testů:

http://rychlost.cz/rh/20124538043-0a69b1a540.html

http://www.speedtest.net/result/2304712005.png

Děkuji všem za odpovědi.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Garantovat cokoli ve volném pásmu 5GHz je nesmysl, nesmysl, nesmysl. Pokud chtějí garantovat dokonce 20Mbit/s, tak evidentně počítají s 40Mhz kanálováním a obojí polarizací, tedy zaprasí pásmo ostatním co už tam jsou, ti pak budou přelaďovat, zvyšovat výkon apod. aby jim to taky jelo, a nakonec to nepojede pořádně nikomu, všichni budou rušit všechny. Takový h***da z řad ISP mám fakt rád!

Kamarád v paneláku je předpokládám připojen kabelem, a všechno se sbíhá před domem v zemi na optice, nebo na střeše v profi pojítku v pásmu třeba 10 GHz. To bych bral, tak to má být, tam leccos garantovat lze. Ale v 5GHz nikoliv.

n00pe:13.11.2012 13:12Dobrý den je to týden zpátky co se v mém bydlišti (Mariánské Lázně) vyskytla možnost služby 5g+Standard od poskytovatele připojení sauron.cz. Nabízí 20/20mbps s tím, že danou rychlost garantují. Můj kamarád již u nich připojení má 30/30mbps a je maximálně spokojený bohužel to má řešené v panelovém domě já bych to musel řešit přes Wi-Fi na rodinný dům. Když tu byl technik tak mi bylo řečeno, že výhled na jejich přijímač je perfektní, ale že tato služba v mém městě není dostupná. Je to týden zpátky a byl jsem informován, že instalace by mohla být provedena následující týden jelikož služba je již v mém měste dostupná. Moje otázka zní zda-li si tímto polepším od mého stávájícího připojení T-Mobile ADSL, které má sice poměrně kvalitní rychlost stahování dat, ale nahrávání je pekelná záležitost s tím, že odezva je také poměrně solidní (poslední dobou často kolísá). Moje otázka zní zda-li bych s tímto 20/20mbps, které sauron.cz garantuje byl schopen streamovat a zároveň hrát s tím, že bych chtěl být furt na nějaké kvalitní hranici co se odezvy týče (5 - 20ms na české servery). Bylo mi řečeno, že Wi-Fi není ideální na hraní, ale když jsem pár let Wi-Fi od zdejšího poskytovatele vlastnil byl jsem poměrně spokojen než přišli problémy se stabilitou a podobně, ale to bylo pár let zpátky a myslím si, že technologie už jsou na mnohém lepší úrovni.

Přidávám výsledky testů:

http://rychlost.cz/rh/20124538043-0a69b1a540.html

http://www.speedtest.net/result/2304712005.png

Děkuji všem za odpovědi.

internet brno a okolí
 
od n00pe
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

svestka:13.11.2012 17:29Garantovat cokoli ve volném pásmu 5GHz je nesmysl, nesmysl, nesmysl. Pokud chtějí garantovat dokonce 20Mbit/s, tak evidentně počítají s 40Mhz kanálováním a obojí polarizací, tedy zaprasí pásmo ostatním co už tam jsou, ti pak budou přelaďovat, zvyšovat výkon apod. aby jim to taky jelo, a nakonec to nepojede pořádně nikomu, všichni budou rušit všechny. Takový h***da z řad ISP mám fakt rád!

Kamarád v paneláku je předpokládám připojen kabelem, a všechno se sbíhá před domem v zemi na optice, nebo na střeše v profi pojítku v pásmu třeba 10 GHz. To bych bral, tak to má být, tam leccos garantovat lze. Ale v 5GHz nikoliv.

Tím pádem si nepolepším od aktuálního připojení chápu to správně..? Díky za odpověd.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

n00pe:13.11.2012 17:59Tím pádem si nepolepším od aktuálního připojení chápu to správně..? Díky za odpověd.

podle me polepsis. i kdyz to nepojede 20mbit, tak tech deset to pojede. navic 5,6ghz je celkem malo zarusene pasmo a jestli v okoloi neni moc 5ghz wifin, tak to bude ok.

 
od n00pe
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

warman:13.11.2012 18:07podle me polepsis. i kdyz to nepojede 20mbit, tak tech deset to pojede. navic 5,6ghz je celkem malo zarusene pasmo a jestli v okoloi neni moc 5ghz wifin, tak to bude ok.

Vážně mi jde nejvíc o ten upload a stabilní odezvu jestli budu mít 10 nebo 20mbps je mi poměrně jedno. S uploadem 20 - 50kbps toho fakt moc nezmůžu.. :(

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Vida, tu tvoji otázku jsem přehlédl:)

Souhlasím s tím, že si asi polepším, minimálně v uploadu to bude lepší než ADSL.

S tou garancí ale hoši pěkně kecaj, dal bych si majzla třeba na dlouhý úvazek ve smlouvě apod.

n00pe:13.11.2012 18:15Vážně mi jde nejvíc o ten upload a stabilní odezvu jestli budu mít 10 nebo 20mbps je mi poměrně jedno. S uploadem 20 - 50kbps toho fakt moc nezmůžu.. :(

internet brno a okolí
 
od dundee
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

Ale muzou klidne zustat i na 20 MHz kanalu. Co sm videl v realu tak Mikrotik s nv2 jednopolarizacni da ve meste na 500 metru 34-37 mbps. A UBNT na vetsi vesnici se zapnutym AIRMAX dava na cca 700 m 48 mbps jednopolarizacni a dokonce 96 mbps dvoupolarizacne. Vsechno v 20 MHz sirokym kanalu. 5 GHz pasmo se uz posunulo trochu dale nez 802.11a nebo nejaka Motorola...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

dundee:15.11.2012 05:35Ale muzou klidne zustat i na 20 MHz kanalu. Co sm videl v realu tak Mikrotik s nv2 jednopolarizacni da ve meste na 500 metru 34-37 mbps. A UBNT na vetsi vesnici se zapnutym AIRMAX dava na cca 700 m 48 mbps jednopolarizacni a dokonce 96 mbps dvoupolarizacne. Vsechno v 20 MHz sirokym kanalu. 5 GHz pasmo se uz posunulo trochu dale nez 802.11a nebo nejaka Motorola...

no s tou dvoupolarizaci by to mohl garantovat :-) ale kdyz bude zaruseno tak smula, tedka ta 1gbps wifina 802.11ad pekne zasira okoli, nebot pouziva 160mhz pasmo, za dva roky to bude mit kaudy doma, co se bude asi tak dit :-)

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

warman:15.11.2012 07:13no s tou dvoupolarizaci by to mohl garantovat :-) ale kdyz bude zaruseno tak smula, tedka ta 1gbps wifina 802.11ad pekne zasira okoli, nebot pouziva 160mhz pasmo, za dva roky to bude mit kaudy doma, co se bude asi tak dit :-)

Prave kvuli za*rani pasma o tom mluvim. Pokud je v okolí v tomto pásmu čisto, proč ne. Ale kdo zaručí že to tak pojede i "zítra"? Věci na 5G jsou dneska tak levný, že si to pořizuje kde kdo, a používá to bez rozmyslu jako v pásmu 2,4G, který podle toho vypadá.

internet brno a okolí
 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

Klidne do toho jdi bude to raketa. Nejaky zanaseni pasma vubec neres to se te netyka.

 
od n00pe
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

Po instalaci služby 5g+ http://www.speedtest.net/result/2325436452.png

Díky všem za odpovědi.

 
od telleke
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Od Sauronu máme dvě přípojky v Sokolově a šlape to bez probĺemu. Výpadky prakticky žádné a rychlosti skoro pořad na maximu. Já mohu tuto firmu jen a jen doporučit.

 
od n00pe
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

telleke:25.11.2012 21:38Od Sauronu máme dvě přípojky v Sokolově a šlape to bez probĺemu. Výpadky prakticky žádné a rychlosti skoro pořad na maximu. Já mohu tuto firmu jen a jen doporučit.

Můžu jen souhlasit.

 
od dundee
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

svestka:15.11.2012 16:08Prave kvuli za*rani pasma o tom mluvim. Pokud je v okolí v tomto pásmu čisto, proč ne. Ale kdo zaručí že to tak pojede i "zítra"? Věci na 5G jsou dneska tak levný, že si to pořizuje kde kdo, a používá to bez rozmyslu jako v pásmu 2,4G, který podle toho vypadá.

No u AirMaxu bych se postupne prestaval bat toho zasirani pasma. Protoze dle mne pokud nastane ruseni to bude predevsim odnaset 802.11a. A zde je na snade kdo tam spis vydrzi. Proste to TDMA tomu spojeni dava konecne stabilnost, ktera je sice vykoupena trosku vetsi odezvou, ale proste je to stabilnost, ktera vitezi.

Z dob kdy jsem provozoval packet radio na CB si taky pamatuju, ze kdyz se zapl DAMA mod, tak se sice prodlouzila odezva, ale ta stabilita byla jednoznacna.

 
od pata
příspěvků: 56
IP: (zobrazit)

dundee:03.03.2013 12:28No u AirMaxu bych se postupne prestaval bat toho zasirani pasma. Protoze dle mne pokud nastane ruseni to bude predevsim odnaset 802.11a. A zde je na snade kdo tam spis vydrzi. Proste to TDMA tomu spojeni dava konecne stabilnost, ktera je sice vykoupena trosku vetsi odezvou, ale proste je to stabilnost, ktera vitezi.

Z dob kdy jsem provozoval packet radio na CB si taky pamatuju, ze kdyz se zapl DAMA mod, tak se sice prodlouzila odezva, ale ta stabilita byla jednoznacna.

Hmm, skutecne nazor odbornika.....stabilita vs. ruseni = to jsou dve slova v primem rozporu! .) ano UBNT jsou slusne rusicky, kvalita anten je opravdu dost strasna, sviti a prijima to do v podstate dokola kolem :))

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Vyzkoušejte náš speedtest. Fungující i bez Flashe, čistě na Javascriptu.