Rychlost 5Ghz - 54 Mbps

od crypticz
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

Ahoj, mám dotaz a možná blbej, tak se na mě nezlobte :D

Když je u wifi klientské sady napsáno, že rychlost připojení max. 54 Mbps, je to myšleno tak, že je 27 Mbps pro download a 27 Mbps pro upload? Nebo že může být rychlost downloadu i uploadu až 54 Mbps?

Děkuji za případné odpovědi !

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Crypticz:07.11.2012 19:47Ahoj, mám dotaz a možná blbej, tak se na mě nezlobte :D

Když je u wifi klientské sady napsáno, že rychlost připojení max. 54 Mbps, je to myšleno tak, že je 27 Mbps pro download a 27 Mbps pro upload? Nebo že může být rychlost downloadu i uploadu až 54 Mbps?

Děkuji za případné odpovědi !

Naráz ne, jeden směr u této technologie ovlivňuje ten druhý. I tak, v praxi se nad 30 Mbit/s v jednom směru těžko dostaneš, těch 54 je něco jako marketingové číslo.

U 5 GHz jsou pak technologie jako AirMax od UBNT, NV2 od Mikrotiku, MIMO atd., které to dokáží i násobně zvednout.

internet brno a okolí
 
od crypticz
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

svestka:07.11.2012 22:04Naráz ne, jeden směr u této technologie ovlivňuje ten druhý. I tak, v praxi se nad 30 Mbit/s v jednom směru těžko dostaneš, těch 54 je něco jako marketingové číslo.

U 5 GHz jsou pak technologie jako AirMax od UBNT, NV2 od Mikrotiku, MIMO atd., které to dokáží i násobně zvednout.

Moc díky za odpověd... Jinak technologii AirMax na své připojovací sadě mám, ale když to nepodporuje AP je mi to beztak na prd že?

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Crypticz:08.11.2012 06:11Moc díky za odpověd... Jinak technologii AirMax na své připojovací sadě mám, ale když to nepodporuje AP je mi to beztak na prd že?

Jasně, pokud máš nějakou Nanostation 5 apod., tak z toho víc jak 30 nedostaneš, ať už je na straně AP cokoliv. (Druhá věc je konektivita která je do AP přivedena :) )

Taky záleží na vzdálenosti, kvalitě antén na obou stranách, zarušení pásma, nedejbože překážkách ...

Když řekneš přesně co je na straně AP a co na straně klienta, jak jsou daleko od sebe atd., dá se napsat více ...

Taky jsem v jedné vsi u Brna viděl "super optiku do každého domu", ale celá síť byla připojená rádiem, celé provedení raději nekomentovat.

internet brno a okolí
 
od crypticz
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

svestka:08.11.2012 08:42Jasně, pokud máš nějakou Nanostation 5 apod., tak z toho víc jak 30 nedostaneš, ať už je na straně AP cokoliv. (Druhá věc je konektivita která je do AP přivedena :) )

Taky záleží na vzdálenosti, kvalitě antén na obou stranách, zarušení pásma, nedejbože překážkách ...

Když řekneš přesně co je na straně AP a co na straně klienta, jak jsou daleko od sebe atd., dá se napsat více ...

Taky jsem v jedné vsi u Brna viděl "super optiku do každého domu", ale celá síť byla připojená rádiem, celé provedení raději nekomentovat.

No je to síť postavená na několika 5Ghz AP, ale mám pocit že to je všechno ten nejlacinější šrot.. takže si nedělám naděje :o) Konekt této části sítě je myslim 22Mbps na 10ghz Full duplex, takže pro stávající síť akorád.

Jinak myslím, že z toho stejně více vymáčknout nepujde, protože když tahám testovací soubor z AP,( asi ob 3 další spoje ), tak to nestahuje více jak 2,8MB/s

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

2,8 MB/s je 22,4 Mbit/s, tedy jsi na polovině teoretického maxima, což je v pohodě, já bych to prohlásil v dané konfiguraci za dobře fungující spoj

Crypticz:08.11.2012 18:03No je to síť postavená na několika 5Ghz AP, ale mám pocit že to je všechno ten nejlacinější šrot.. takže si nedělám naděje :o) Konekt této části sítě je myslim 22Mbps na 10ghz Full duplex, takže pro stávající síť akorád.

Jinak myslím, že z toho stejně více vymáčknout nepujde, protože když tahám testovací soubor z AP,( asi ob 3 další spoje ), tak to nestahuje více jak 2,8MB/s

internet brno a okolí