Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Problémy s připojením (O2, lokace Zlín vs. modem?)

Problémy s připojením (O2, lokace Zlín vs. modem?)

Problémy s připojením (O2, lokace Zlín vs. modem?)

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od miksa
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

Poslední 2 dny doba mého nepřerušeného připojení netrvá déle jak 10 minut. Někdy dojde pouze k přerušení připojení k síti internet, někdy mám pocit, že i k částečnému restartování modemu. Ačkoliv jsem právě dodělal průmyslovku s IT zaměřením, rozumím sítím asi jako kozel zahradnictví.. Netušíte někdo, zda-li je problém u poskytovatele, nebo spíše u SW modemu? Nemám jak momentálně vyzkoušet jiný modem a nechci riskovat zbytečnou investici do nového. Děkuji za odpověď.

 
od satelitakxy
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

miksa:10.06.2012 11:26Dobrý den,

Poslední 2 dny doba mého nepřerušeného připojení netrvá déle jak 10 minut. Někdy dojde pouze k přerušení připojení k síti internet, někdy mám pocit, že i k částečnému restartování modemu. Ačkoliv jsem právě dodělal průmyslovku s IT zaměřením, rozumím sítím asi jako kozel zahradnictví.. Netušíte někdo, zda-li je problém u poskytovatele, nebo spíše u SW modemu? Nemám jak momentálně vyzkoušet jiný modem a nechci riskovat zbytečnou investici do nového. Děkuji za odpověď.

zdravím.Nevím jak u vás,já vracím O2-TV který mi nabídnul jeden potulný pracovník od O2 a neřekl,že spadne rychlost netu až o 3M když bude zároveň v provozu TV a PC. Nyní místo 7 mega co jsem měl,i po odpojení TV kabelu mám jen 5,7. Dále kvalita obrazu hrozná i v HD,protože kabel HD není v přijimači zapojen. Nevím zda jak u vás není dva dny nějaká porucha na rorvodech.

 
od kapikacz
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)

satelitakxy:10.06.2012 16:01zdravím.Nevím jak u vás,já vracím O2-TV který mi nabídnul jeden potulný pracovník od O2 a neřekl,že spadne rychlost netu až o 3M když bude zároveň v provozu TV a PC. Nyní místo 7 mega co jsem měl,i po odpojení TV kabelu mám jen 5,7. Dále kvalita obrazu hrozná i v HD,protože kabel HD není v přijimači zapojen. Nevím zda jak u vás není dva dny nějaká porucha na rorvodech.

No to vypovídá jen o vašem IQ je jasné pokud není zapojen HDMI kabel tak obraz bude jen v SD i na televizoru za 1000000 kč a od každého poskytovatele:D dále je jasné pokud nemáte VDSL tak rychlost int. je ovlivněna TV. Já mám O2 TV 4 roky jak na adsl tak teď na vdsl a bez problémů jediný výpadek na silvestra ale to je na 4 léta slušné.

 
od satelitakxy
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

kapikacz:10.06.2012 21:50No to vypovídá jen o vašem IQ je jasné pokud není zapojen HDMI kabel tak obraz bude jen v SD i na televizoru za 1000000 kč a od každého poskytovatele:D dále je jasné pokud nemáte VDSL tak rychlost int. je ovlivněna TV. Já mám O2 TV 4 roky jak na adsl tak teď na vdsl a bez problémů jediný výpadek na silvestra ale to je na 4 léta slušné.

Také nehodnotím vaše IQ- podstatné je,že nikdo neřekl předem,že o 3M spadne připojení. když bylo před 6750Kbit při TV jen 3414,tak pak si pracujte na PC..To že je obraz z kabelem HD kvalitní,taky vím. A ještě něco závěrem. Heh, jedinej důvod proč máte vůbec nějaké zákazníky je ten, že 1) dřívější Telecom a následně i Telefonica prakticky neumožňovali žádnou konkurenci a i dneska je většina pevných linek majetkem O2, 2) někde je to jediná možnost (jediná funkční, většina wi-fi je tak možná na to brouzdání netem).

Myslím, že dobrovolně Vás má minimum lidí jako poskytovatele.

Co se rychlosti týká, tak ústředny jedou povětšinou na maximum toho co můžou, takže rychlejší to může být leda by se jaksi investovalo do HW. :) Což se nepochybně nestane, O2 to bude udržovat dokud to bude fungovat, popř. vyměňovat, když náhodou něco chcípne.

Jestli čekáte, že se někdy dostanem k celostátnímu 100Mb broadbandu, tak marně.. doporučuji leda změnu země. :D Situace se bude z hlediska rychlosti pravděpodobně zhoršovat, protože ústředen je omezené množství a množství lidí co by rádi internet se pravděpodobně snižovat nebude. :D Důvod proč v Praze sice můžete mít 25 Mbps linku, ale budete rádi, když pojede aspoň 8. Protože tu 25 Mbps linku má ještě kromě Vás na ústředně pár dalších stovek/tisíc lidí, takže se to rozdělí tak, aby to každému aspoň trochu fungovalo. Něco jako garantovaná rychl

 
od satelitakxy
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

satelitakxy:11.06.2012 18:49Také nehodnotím vaše IQ- podstatné je,že nikdo neřekl předem,že o 3M spadne připojení. když bylo před 6750Kbit při TV jen 3414,tak pak si pracujte na PC..To že je obraz z kabelem HD kvalitní,taky vím. A ještě něco závěrem. Heh, jedinej důvod proč máte vůbec nějaké zákazníky je ten, že 1) dřívější Telecom a následně i Telefonica prakticky neumožňovali žádnou konkurenci a i dneska je většina pevných linek majetkem O2, 2) někde je to jediná možnost (jediná funkční, většina wi-fi je tak možná na to brouzdání netem).

Myslím, že dobrovolně Vás má minimum lidí jako poskytovatele.

Co se rychlosti týká, tak ústředny jedou povětšinou na maximum toho co můžou, takže rychlejší to může být leda by se jaksi investovalo do HW. :) Což se nepochybně nestane, O2 to bude udržovat dokud to bude fungovat, popř. vyměňovat, když náhodou něco chcípne.

Jestli čekáte, že se někdy dostanem k celostátnímu 100Mb broadbandu, tak marně.. doporučuji leda změnu země. :D Situace se bude z hlediska rychlosti pravděpodobně zhoršovat, protože ústředen je omezené množství a množství lidí co by rádi internet se pravděpodobně snižovat nebude. :D Důvod proč v Praze sice můžete mít 25 Mbps linku, ale budete rádi, když pojede aspoň 8. Protože tu 25 Mbps linku má ještě kromě Vás na ústředně pár dalších stovek/tisíc lidí, takže se to rozdělí tak, aby to každému aspoň trochu fungovalo. Něco jako garantovaná rychl

 
od satelitakxy
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

satelitakxy:19.06.2012 09:33

Tak dodatek. Po několika volání s "GURU",marného,mi jedna pracovnice uměla odpovědět a dala vše do pořádku. Na dálku změřila rychlost a nastavila vše na 7Mega. Spokojenost.