Reálná rychlost xDSL

od michaelhome
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jaká by mohla být reálná rychlost linky s těmito parametry:

ZyXEL Prestige 660HN-T3A:
Attenuation 45,5 / 24,5 db
Actual data rate 3072 / 256 kbps
Attainable data rate 10176/ 924 kbps
Power 19.0 / 12.0 dbm
Noise Margin 34.0 / 24 db
a Asus naměřil:
Attenuation 37,5 / 19,5 db
Actual data rate 3072 / 256 kbps
Attainable data rate 10176/ 924 kbps
Power 19.0 / 12.0 dbm
Noise Margin 34.0 / 24 db

někdy dřív mě zde jelo okolo 4MB/s ale z důvodů výpadků mi rychlost snížili údajně kvulí lince, týden na to mi odešel modem, takže to asi linkou nebylo. Jen bych chtěl vědět názor někoho zkušenějšího a jestli vůbec má cenu volat na kyslík a snažit se o navýšení. Předem děkuji za vaše názory.

 
od likna
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

michaelhome:01.02.2012 16:35Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jaká by mohla být reálná rychlost linky s těmito parametry:

ZyXEL Prestige 660HN-T3A:
Attenuation 45,5 / 24,5 db
Actual data rate 3072 / 256 kbps
Attainable data rate 10176/ 924 kbps
Power 19.0 / 12.0 dbm
Noise Margin 34.0 / 24 db
a Asus naměřil:
Attenuation 37,5 / 19,5 db
Actual data rate 3072 / 256 kbps
Attainable data rate 10176/ 924 kbps
Power 19.0 / 12.0 dbm
Noise Margin 34.0 / 24 db

někdy dřív mě zde jelo okolo 4MB/s ale z důvodů výpadků mi rychlost snížili údajně kvulí lince, týden na to mi odešel modem, takže to asi linkou nebylo. Jen bych chtěl vědět názor někoho zkušenějšího a jestli vůbec má cenu volat na kyslík a snažit se o navýšení. Předem děkuji za vaše názory.

podle mého mdlého rozumu by to mohlo vzít i 8M ale to ti ty uličníci na o2 nepustěj.Tedy nodokážou pustit.Agregace,dráty atd.Byl jsem u nich a znám to.Kdo má jinou možnost a je jedno jakou ,tak od o2 mizí.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

O2 ti omezilo rychlost na Actual data rate 3072 / 256 kbps :) takze vetsi rychlosti nedosahnes (doporucuji zkusit zavolat na o2, treba s tim neco udelaj).

 
od michaelhome
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Je mi to jasný, že to není nejlepší volba ale bohužel jinou nemám. Jsou zde dva provideři s wifi a bohužel časté výpadky, latence a komunikace mě od nich odradila. S adsl jsem nikdy problém neměl a to ho mám od samého začátku asi 10 let. Jen jsem chtěl vědět jestli je nějaká možnost tuto rychlost navýšit. Samozřejmně počítám s tím, že je budu telefonicky bombardovat každej den. :) Jinak ještě jednou moc děkuju za vaše názory.

 
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

likna:01.02.2012 19:08podle mého mdlého rozumu by to mohlo vzít i 8M ale to ti ty uličníci na o2 nepustěj.Tedy nodokážou pustit.Agregace,dráty atd.Byl jsem u nich a znám to.Kdo má jinou možnost a je jedno jakou ,tak od o2 mizí.

Tak trochu pravdivě zhodnotíme tu linku ... při útlumu 37/19 s modeme ASUS by na té lince bylo možné nastavit 6mbits/0,3mbits. A to by určitě nebyl problém. Na vyšší rychlost něž 6 už to parametrově není a proto by to nenastavili.

 
od drgonzolh
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Pokud Vám snížili profil, tak jistě věděli proč. Na TeSu vidí že linka není stabilní, dokáží vidět výpadky synchronizace modemu s DSLAM na ústředně i když nejste připojený. Výpadky ovšem mohl ve Vašem případě způsobit i vadný modem. Doporučuji zavolat na TeSu a informovat se, jestli by nemohli profil opět zkušebně zvýšit. Měli by Vám i říct, jak na tom linka skutečně je, což mohou poznat v jedné databázi, která proměřuje odstup signálu od šumu.

V každém případě je lepší mít linku stabilní s nižší rychlostí než naopak.

 
od michaelhome
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

Zdravím,

takže po neustálém otravování na infolince O2 jsem z nich nevymáčkl ani 1kbit/s navíc. Nakonec jsem kontaktoval známého co dělá u techniků a ejhle z 3Mbit/s down 180Kbit/s up se vyklubalo stabilních 7Mbit/s down a 512Kbit/s up :)

http://rychlost.cz/rs/20120775765.png

Jinak ještě jednou děkuji za vaše názory.