Strana:1 2
od rifleman
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Zdravím, přešel jsem z ADSL na VDSL a odezva se zvýšila cca na 50-60 ms. Na podpoře zákazníků mi řekli, že je to u VDSL normální.

Ale já potřebuji odezvu cca do 20-25.

Má otázka zní: "Existuje nějaký způsob, jak snížím odezvu"

 
od lpg
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Změň poskytovatele

 
od rifleman
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

dík tohle jsem presne nechtel ..

jsem online hrac, potrebuji mit ping kolem 20 - kdo hraje online hry vi, ze cim vic nad 20, tim vic nanic.. jina moznost neni

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

neni. vdsl je na prd. poohledni se po necem lepsim.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

VDSL neni na prd, moc lidi co potrebuje odezvu 20ms neni az na hrace :)

Jedine prejit zpatky na ADSL, jina moznost neni (a ADSL by se defakto melo zrychlit, nebot vetsina lidi prechazi na VDSL-a to predevsim stahovaci).

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

:03.12.2011 18:41Zdravím, přešel jsem z ADSL na VDSL a odezva se zvýšila cca na 50-60 ms. Na podpoře zákazníků mi řekli, že je to u VDSL normální.

Ale já potřebuji odezvu cca do 20-25.

Má otázka zní: "Existuje nějaký způsob, jak snížím odezvu"

Hoj,

Mám úplně stejnej problém jako ty. Už jsem to několikrát řešil s poskytovatel O2, ale ta komunikace mezi mnou a jimi mě přišla špatná, tak jsem se na to vyprdl a už jsem nic s nima neřešil když výsledek ve finále není žádnej nic pozitivního a nedosáhnete vůbec ničeho co od nich žádáte. Kdo snima podobné věci řešil tak budete jistě vědět o čem mluvím že komunikace je opravdu špatná. Ale abych tu neřešil tu jejich špatnou ochotu. Tak zpátky k tvému problém: Já když jsem míval Adslko míval jsem ping 30 ms což bylo supér na hry a ještě se dalo uspokojivě na tom hrát. No a když už mám to rychlejší VDSLko tak odezva šla hodně rychle dolu mám tu stupidní odezvu nad 50 ms nižší samozřejmě není a taky, že nebude. Máš ale na výběr ještě nemusí být nic ztraceno: buď to začneš snima řešit a slušně je poprosíš na technické podpoře ať ti snížej tvůj ping pak se pochlubíš jestli ti vyhověli, což by mě hodně zajímalo ,-)

Pak tu je další možnost ta už tady před tím zazněla, že přejdeš k jinému poskytovateli, což v tvém případě nepřipadá v úvahu, ale ani v mém taky ne ,-)

Dál můžeš vyzkoušet nějaké optimalizační programy typu: TuneUp 2011, Advanced SystemCare 3 a mnoho dalšícj ještě, kde si můžeš optimalizovat tvé připojení k internetu, ale žádné hotové zázraky od toho neočekávej! Nebo skoukni tohle video:

http://www.youtube.com/watch?v=Yjehh4hpfIo

Zkoušel jsem to taky tak udělat a mám lepší ping?

Samozřejmě, že opět nemám :(

Takže skutečně ti zbýva buď to zkusíš snima řešit nebo jim řekni že celou službu VDSL rušíš následně přejdi k jinému poskytovateli který ti zajistí kvalitnější a lepší pingy ,-)

 
od kaufly
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)

warman:04.12.2011 11:09VDSL neni na prd, moc lidi co potrebuje odezvu 20ms neni az na hrace :)

Jedine prejit zpatky na ADSL, jina moznost neni (a ADSL by se defakto melo zrychlit, nebot vetsina lidi prechazi na VDSL-a to predevsim stahovaci).

Můžu říct že tohle souhlasí.. mám stále ADSL a dříve mi jelo 6.7Mbps a teď co je VDSL tak mi to jede 8.6Mbps

jinak odezva na seznam.cz
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=16ms
čas=15ms
čas=16ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=15ms
čas=16ms
čas=15ms

Chtěl jsem také VDSL ale když to čtu, tak pro mě jakože pro hráče by to nebyla asi dobrá volba a jinou možnost nemám

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

Ne to určitě VDSL neber ušetříš si tak nervy a trápení. O2 by mělo ke své VDSL nabídce uvést do uvozovek, že tohle připojení nedoporučuje pro hráče internetových her nebo není vhodné k online hraní atd...

Ale víte co já nechápu a asi nechopím?

Viděl jsem některé lidi co mají VDSLko a jejich bravurní odezva ping 30 ms dokonce i pod 20 ms. Jako co to sakra? Jako nevím no. Ostatní mají taky VDSL a mají lepší pingy než my. Tak jako O2 to musí nějak omezovat nebo tam něco není v pořádku ne?

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

Přesně tak, mám na chatě u Písku jednoho Wi-Fi poskytovatele (jsem napojen přímo na jeho centrální bod) a pingy vypadají takto:

Pinging seznam.cz [77.75.72.3] with 32 bytes of data:

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=3ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Tomasek1234:04.12.2011 01:48neni. vdsl je na prd. poohledni se po necem lepsim.

 
od rifleman
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

zmena z VDSL na ADSL neni jiz mozna, bylo mi receno. asi se poohlednu po jinem poskytovateli ... protoze zadne jine reseni proste neexistuje... a nebo se naucit hrat s 50ms, coz taky jde, ale hure...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

RifleMan:06.12.2011 21:03zmena z VDSL na ADSL neni jiz mozna, bylo mi receno. asi se poohlednu po jinem poskytovateli ... protoze zadne jine reseni proste neexistuje... a nebo se naucit hrat s 50ms, coz taky jde, ale hure...

musis VDSL zrusit a pak si objednat ADSL :)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

jakuub:05.12.2011 22:38Přesně tak, mám na chatě u Písku jednoho Wi-Fi poskytovatele (jsem napojen přímo na jeho centrální bod) a pingy vypadají takto:

Pinging seznam.cz [77.75.72.3] with 32 bytes of data:

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=3ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Reply from 77.75.72.3: bytes=32 time=2ms TTL=251

Kez by byla takova odezva na wifi uprostred brna :))

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

RifleMan:06.12.2011 21:03zmena z VDSL na ADSL neni jiz mozna, bylo mi receno. asi se poohlednu po jinem poskytovateli ... protoze zadne jine reseni proste neexistuje... a nebo se naucit hrat s 50ms, coz taky jde, ale hure...

Já ti to řeknu jasně v klidu.

Není žádná šance hrát se zvětšeným pingem pokud vám jde o výhry a držet se na prvních pozicích a pokaždé vyhrávat. Ale jo ono to jde, ale je to tak jak říkáš jde to hůře, ale jestli budeš hrát s někým. Kdo má lepší net + protivníkova odezva je 10 ms na rozdíl od tvých 50 ms tak to nemáš vůbec žádnou šanci na vítězství!!

Možná tak, kdyby tvůj protivník byl na tolik levý či nešikovný nebo začátečník možná by ses výhry tu a tam dočkal výhry, ale musel bys dřít a dočkal by ses třeba, ale spíše stím nějak nepočítej! Většinou budeš prohrávat díky vysokém stupidnímu pingu. Budeš bez šancí, že tě poráží dobrý hráč který má navíc k tomu lepší net + pingi než ty to jako nejde a napůjde pokud nebudeš podvádět! Ale to si už radši pořiď lepší net no. Je to hodně těžké a složité porazit někoho kdo má mnohem nižšší ping než máte vy. Pokud to budu brát ze strany toho co má lepší net + pingi tak věřte že takovej člověk vyhráva téměř pořád a když nevyhráva tak je těžké ho porazit. Ono se mu hraje snádněji a vidí protivníka to jako vás mnohem rychleji a dříve než vy jeho tak on začne střílet dříve a než vy ho spatříte tak už do vás budou lítat jeho kulky a ani nestačíte zareagovat a následně se bránit. Ono to sice jde, ale musíte mít na tolik rychle reakce a vědět už předvídat jak to asi při takové útoku zaláguje a když to zaláguje tak musíte střílet na nepřítele předem než na vás začne stílet váš protivník. Jinak se to nedá řešit. Zkártka jak hrajete proti někomu kdo má nižší ping než máte vy tak tam začíná vznikat určitá časová ztráta nebo-li prodleva, která hloupě znemožňuje normálně hrát!A musí váš soupeř udělat nějakou chybu jinak jste Out kaput. Tohle všchno vím mám už hodně praxe hrát s ruzně vysokými pingy a vím jaké to je hrát s vysokým pingem je to na prd. To vám nezajístí rychle a snadno vyhrávat!!! Váš soupeř s nižším pingem bude ve výhodě vy budete v nevýhodě když ho nevidíte v čas díky časovým prodlevám díky pingu. Taková je realita. A někteří lidé to dělají snad schválně že si pořízují NET na tako úžasně dobré úrovni, že jejich pingi jsou pod 10 ms. A mají na tolik internet zrychlenej že je to vůči ostatním hráčům co mají pomalejší internet nebo odezvu nespravedlivé většinou to taková inviduda nezajímá že máte pomalí NET atd.. Ještě se vám smějí jak hrajete špatně díky pingu. Opravdu nasra*. Pak si zkuste s takovýma invidudama hrát hry po internetu. To se vám pak znechutí hraní až budete z toho vedle...

Tak jestli nechcete patřit mezi ně radši zůstaňte u toho co máte :)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:07.12.2011 13:27Já ti to řeknu jasně v klidu.

Není žádná šance hrát se zvětšeným pingem pokud vám jde o výhry a držet se na prvních pozicích a pokaždé vyhrávat. Ale jo ono to jde, ale je to tak jak říkáš jde to hůře, ale jestli budeš hrát s někým. Kdo má lepší net + protivníkova odezva je 10 ms na rozdíl od tvých 50 ms tak to nemáš vůbec žádnou šanci na vítězství!!

Možná tak, kdyby tvůj protivník byl na tolik levý či nešikovný nebo začátečník možná by ses výhry tu a tam dočkal výhry, ale musel bys dřít a dočkal by ses třeba, ale spíše stím nějak nepočítej! Většinou budeš prohrávat díky vysokém stupidnímu pingu. Budeš bez šancí, že tě poráží dobrý hráč který má navíc k tomu lepší net + pingi než ty to jako nejde a napůjde pokud nebudeš podvádět! Ale to si už radši pořiď lepší net no. Je to hodně těžké a složité porazit někoho kdo má mnohem nižšší ping než máte vy. Pokud to budu brát ze strany toho co má lepší net + pingi tak věřte že takovej člověk vyhráva téměř pořád a když nevyhráva tak je těžké ho porazit. Ono se mu hraje snádněji a vidí protivníka to jako vás mnohem rychleji a dříve než vy jeho tak on začne střílet dříve a než vy ho spatříte tak už do vás budou lítat jeho kulky a ani nestačíte zareagovat a následně se bránit. Ono to sice jde, ale musíte mít na tolik rychle reakce a vědět už předvídat jak to asi při takové útoku zaláguje a když to zaláguje tak musíte střílet na nepřítele předem než na vás začne stílet váš protivník. Jinak se to nedá řešit. Zkártka jak hrajete proti někomu kdo má nižší ping než máte vy tak tam začíná vznikat určitá časová ztráta nebo-li prodleva, která hloupě znemožňuje normálně hrát!A musí váš soupeř udělat nějakou chybu jinak jste Out kaput. Tohle všchno vím mám už hodně praxe hrát s ruzně vysokými pingy a vím jaké to je hrát s vysokým pingem je to na prd. To vám nezajístí rychle a snadno vyhrávat!!! Váš soupeř s nižším pingem bude ve výhodě vy budete v nevýhodě když ho nevidíte v čas díky časovým prodlevám díky pingu. Taková je realita. A někteří lidé to dělají snad schválně že si pořízují NET na tako úžasně dobré úrovni, že jejich pingi jsou pod 10 ms. A mají na tolik internet zrychlenej že je to vůči ostatním hráčům co mají pomalejší internet nebo odezvu nespravedlivé většinou to taková inviduda nezajímá že máte pomalí NET atd.. Ještě se vám smějí jak hrajete špatně díky pingu. Opravdu nasra*. Pak si zkuste s takovýma invidudama hrát hry po internetu. To se vám pak znechutí hraní až budete z toho vedle...

Tak jestli nechcete patřit mezi ně radši zůstaňte u toho co máte :)

zavest povinnou odezvu minimalne 100ms a hle, najednou bude min zavislych na hrach :)) ono o2 uvazuje tak, aby se zavdecilo vsem, bud bude nizka odezva, ale vetsi packetloss a nebo vetsi odezva ale packetloss prakticky nulovej. Vzhledem k tomu, ze 95% lidi je jedno jaka je odezva, ale chcou internet stabilni, tak ta druha moznost je lepsi.

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

warman:07.12.2011 18:00zavest povinnou odezvu minimalne 100ms a hle, najednou bude min zavislych na hrach :)) ono o2 uvazuje tak, aby se zavdecilo vsem, bud bude nizka odezva, ale vetsi packetloss a nebo vetsi odezva ale packetloss prakticky nulovej. Vzhledem k tomu, ze 95% lidi je jedno jaka je odezva, ale chcou internet stabilni, tak ta druha moznost je lepsi.

Jak souvisi odezva s packet lossem ?

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.