Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení O2 - ADSL, VDSL - rychlost v závislosti na vzdálenosti od ústředny

O2 - ADSL, VDSL - rychlost v závislosti na vzdálenosti od ústředny

O2 - ADSL, VDSL - rychlost v závislosti na vzdálenosti od ústředny

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od petrs7373
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká tabulka maximálně dosažitelných rychlostí stahování a odesílání dat podle vzdálenosti od ústředny. A nebo zkušenosti Vás ostatních uživatelů.

Technik mi při instalaci naměřil cca 1600m od ústředny, tarif mám Optimal 16/1, ale rychlost mi to měří stále stejnou cca 5/0.3 ...

Ptám se proto, jestli má cenu se tím nějak vzrušovat ...

Díky za odpovědi

 
od honzatrx
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Vzdálenost od ústředny je třeba uvažovat kabelovou,když je vzduchem třeba 700m, kabelová může být i o třetinu delší.

Jsem vzdálen cca 400m vzduchem, tarif 16/1, skutečná rychlost kolísá dle zatížení sítě v rozmezí 14,5 - 15,75 / 0,95 - 0,975.

Ve vašem případě 1600m (spíše víc) je na VDSL moc, po poskytovateli bych vyžadoval přepojení na ADSL+ 8MB a příslušně si nastavil i modem natvrdo na ADSL, případně použil jen ADSLkový. Dále bych zkusil podusit poskytovatele na snížení poplatku kvůli nižší rychlosti. Já platím 400,- měsíčně, znám případy, kdy ADSL od O2 díky vzdálenosti přes 4km běhá 2,5/0,5 a uživatel po mnou navržené urgenci na retenčním u poskytovatele a hrozbě zrušení služby platí 189 Kč měsíčně a ještě má 100 měsíčně slevu na mobilní paušál.

 
od honzatrx
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

Jo a tabulka neexistuje, každé vedení je individuální záležitost, navíc i kdyby existovala, poskytovatelé jí budou tutlat, protože by s ní uživatelé poskytovatele otravovali.

 
od petrs7373
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

buď narážím na maximum rychlosti kterou můžu vzhledem ke vzdálenosti od ústředny dosahnout a nebo tam maj nějaký omezení natvrdo. Protože ať měřím kdykoli, ve svátek, v pracovní den, večer, ráno, v noci - stále stejný výsledky:

download 5000 kbps +-100
upload 320 kbps +-10

Kdybych věděl, že na mojí vzdálenosti můžu dosahovat větších rychlostí, tak bych se s nimi mohl pustit do pře. Ale takhle mi můžou tvrdit co chcou ...

viz:

http://rychlost.cz http://rychlost.cz/rs/20114783737-e6c1810235.png