Telefónica O2, ústředny, přístupová síť, ADSL, VDSL

Telefónica O2, ústředny, přístupová síť, ADSL, VDSL

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3 4 5 6 7
od wand
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

warman:19.12.2011 20:16Ja nevim kolik ti je, ale podle toho co pises (respektive kazde druhe slovo je docela neslusne), tak odhaduju tvuj vek 15 let. Tak se uklidni a pis slusne. Vime ze s O2 jsou takoveto problemy, ale reseni je asi jen jedno a to je zrusit :)

Tohle je taky dobra odpoved.

Jsou to normalni hajzlove. Technik tady byl za posledni pulrok asi ctyrikrat, pokazde kazdy z nich zjistil neco jineho. Nejdriv stary modem,pak zase zastarale vedeni linky od domu k pripojce, bla bla bla...Vse jsme vymenili.Nevyresilo se nic. Pri mereni internetu mi to zmeri 5mbs,a za minutu 230kbs.Takhle to jde cely den,bez ohledu na denni dobu.O odezve ani nemluvim,protoze bych se musel rozplakat. A kdyz vam reknu ze stabilita je kolem 25% tak mam chut ten pocitac na kterym to pisu zapalit a vyhodit z okna. Bydlim v Praze 4 Kunraticich,jenze v lese v udoli.Kdyby byla moznost wifi,zaplatim za ni klidne 1000,- mesicne.

Tohle je proste Ceska republika. Ty hajzlove vedi ze nekteri lide proste nemaji na vyber,a vyuzivaji sveho monopolu. Je to stejne jako s tel. operatorama. Mame nejdrazsi telefonni sluzby v cele Evrope. Jen mlzi a delaji z lidi blbce. A my vsichni jako stado ovci poslusne platime,a nadavame na ne v internetovych diskuzich.Protoze nam nic jineho nezbyva.

 
od jetrisky
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Zdravím všechny. Mám od O2 Internet Aktiv a jsem s ním docela spokojenej. U nás jiný dostupný internet není. Rychlost mám kolem 15 Mb/s a stahuje mi to 2.180Mb/s to je slušný. Chtěl bych ale navýšit upload jestli mi to tedy udělají. Když jsi něco odesilat tak ten upload je pomalej.

Výsledek testu (rychlost, kvalita)

Download: 15 268,82 kbit/s (1 908,60 kB/s)

Upload: 968,82 kbit/s (121,10 kB/s)
Web odezva: 46ms52ms63ms 1 výborné
Stabilita: 73.8 % 2 velmi dobré

Chtěl bych vědět jestli je možné aby mi O2 navýšily ten upload aspon na 500kB/s jestli to vůbec možné. Jinak už mám VDSL

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

Wand:30.12.2011 15:57Tohle je taky dobra odpoved.

Jsou to normalni hajzlove. Technik tady byl za posledni pulrok asi ctyrikrat, pokazde kazdy z nich zjistil neco jineho. Nejdriv stary modem,pak zase zastarale vedeni linky od domu k pripojce, bla bla bla...Vse jsme vymenili.Nevyresilo se nic. Pri mereni internetu mi to zmeri 5mbs,a za minutu 230kbs.Takhle to jde cely den,bez ohledu na denni dobu.O odezve ani nemluvim,protoze bych se musel rozplakat. A kdyz vam reknu ze stabilita je kolem 25% tak mam chut ten pocitac na kterym to pisu zapalit a vyhodit z okna. Bydlim v Praze 4 Kunraticich,jenze v lese v udoli.Kdyby byla moznost wifi,zaplatim za ni klidne 1000,- mesicne.

Tohle je proste Ceska republika. Ty hajzlove vedi ze nekteri lide proste nemaji na vyber,a vyuzivaji sveho monopolu. Je to stejne jako s tel. operatorama. Mame nejdrazsi telefonni sluzby v cele Evrope. Jen mlzi a delaji z lidi blbce. A my vsichni jako stado ovci poslusne platime,a nadavame na ne v internetovych diskuzich.Protoze nam nic jineho nezbyva.

V Kunraticích je spoustu alternativ, nejvíce bych asi doporučoval komunitní sítě, viz. třeba www.jmnet.cz. Jsem sice členém jiného sdružení, ale jsem spokojený..

 
od wand
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

jakuub:02.01.2012 02:51V Kunraticích je spoustu alternativ, nejvíce bych asi doporučoval komunitní sítě, viz. třeba www.jmnet.cz. Jsem sice členém jiného sdružení, ale jsem spokojený..

Samozrejme ze bych si rad mrsknul wifinu na strechu,ale jen kdyby mi k necemu byla.Jak jsem rekl,bydlim v zalesnenem udoli.

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

Wand:03.01.2012 13:45Samozrejme ze bych si rad mrsknul wifinu na strechu,ale jen kdyby mi k necemu byla.Jak jsem rekl,bydlim v zalesnenem udoli.

Hodte mi do vzkazu telefon, urcite to nejak vymyslime :) neverim ze by tam nekde bylo nepokryte misto

 
od vlastousek
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Chci se optat sestra má v Brně O2 pevnou a má k ní ADSL 8/0,5 Mbit. Zřídila si ho před cca 2 roky a to byla za cenu 500kč v balíčku s 300volnými minutami. Teď už rok platí kolem 1000kč a nemá čas to řešit. Já bych chtěl jí pomoct přejít na VDSL podle ověření na adsl.cz je možno mít 16/1Mbit a volné minuty i klidně zrušit a chtěl bych cenu 500Kč s novou smlouvou zase na rok nebo klidně na 2..ale jak to vyřešit? Mohu na infolinku zavolat a říct, že mi sestra dala oprávnění jednat za ni a ušetřit ji tak za rok 6táců? a popř si to i nahraji..pač smlouva ústně není nic moc, nebo nějaké jiné řešení? díky za rady nebo co byste požadovali vy?

 
od vlastousek
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

jetrisky:01.01.2012 12:54Zdravím všechny. Mám od O2 Internet Aktiv a jsem s ním docela spokojenej. U nás jiný dostupný internet není. Rychlost mám kolem 15 Mb/s a stahuje mi to 2.180Mb/s to je slušný. Chtěl bych ale navýšit upload jestli mi to tedy udělají. Když jsi něco odesilat tak ten upload je pomalej.

Výsledek testu (rychlost, kvalita)

Download: 15 268,82 kbit/s (1 908,60 kB/s)

Upload: 968,82 kbit/s (121,10 kB/s)
Web odezva: 46ms52ms63ms 1 výborné
Stabilita: 73.8 % 2 velmi dobré

Chtěl bych vědět jestli je možné aby mi O2 navýšily ten upload aspon na 500kB/s jestli to vůbec možné. Jinak už mám VDSL

Jo tak platis za aktiv a mas a mas hezky optimal :)Aktiv v akci za 500 optimal od 400 ale hezke taky bych chtel miti.. to uz je paradni ale mel by O2 neco delat s tim uploadem.. mohli by ho dat aspon tretinovy v pomeru k downloadu..kdyz pak clovek uploaduje fotky nebo video na youtube tak je to na...snad casem dostanou rozum.. :)

 
od jetrisky
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

vlastousek:03.01.2012 19:47Jo tak platis za aktiv a mas a mas hezky optimal :)Aktiv v akci za 500 optimal od 400 ale hezke taky bych chtel miti.. to uz je paradni ale mel by O2 neco delat s tim uploadem.. mohli by ho dat aspon tretinovy v pomeru k downloadu..kdyz pak clovek uploaduje fotky nebo video na youtube tak je to na...snad casem dostanou rozum.. :)

Neplatím za aktiv. Platím za Optimal a mám Optimal. Jsem s tím spokojený až jak jsem psal na tu rychlost upload.

 
od vlastousek
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

jetrisky:04.01.2012 15:15Neplatím za aktiv. Platím za Optimal a mám Optimal. Jsem s tím spokojený až jak jsem psal na tu rychlost upload.

Ok tak ty jsi sam napsal ze mas Aktiv tak pokud mas Optimal tak ti to jede uplne paradne. mas mit 16/1 a mas 15/1, ale jak rikam zkus zavolat a rict treba ze v tve lokalite jsi narazil na jineho poskytovatele ktery ti nabizi treba rychlost 20/10 nebo nekde cekni treba nabidku NETBOXU a zkus je pumpnout o vetsi upload podle me technicky na to kapacity maji nevim proc nabizi tak maly upload...meli by davat min 1/4 upload v pomeru k downloadu.. tot vse

PS:a vsimli jste si ze zase delaji naborovou kampan na VDSL aby uvazali co nejvice novych lidi nez nabudou nove podminky? predpokladam v 2 polovine tohoto roku s aukci novych frekvenci..a už bude muset byt ve smlouvach nejaka kompenzace..

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

vlastousek:04.01.2012 17:42Ok tak ty jsi sam napsal ze mas Aktiv tak pokud mas Optimal tak ti to jede uplne paradne. mas mit 16/1 a mas 15/1, ale jak rikam zkus zavolat a rict treba ze v tve lokalite jsi narazil na jineho poskytovatele ktery ti nabizi treba rychlost 20/10 nebo nekde cekni treba nabidku NETBOXU a zkus je pumpnout o vetsi upload podle me technicky na to kapacity maji nevim proc nabizi tak maly upload...meli by davat min 1/4 upload v pomeru k downloadu.. tot vse

PS:a vsimli jste si ze zase delaji naborovou kampan na VDSL aby uvazali co nejvice novych lidi nez nabudou nove podminky? predpokladam v 2 polovine tohoto roku s aukci novych frekvenci..a už bude muset byt ve smlouvach nejaka kompenzace..

Pročtěte si standard VDSL, tato technologie je asymetrická a v laboratorních podmínkách je maximální uplad 16 Mbit, v reálu 4 Mbit na krátkou vzdálenost, běžně max. 1-2 Mbit..

 
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

jakuub:04.01.2012 17:54Pročtěte si standard VDSL, tato technologie je asymetrická a v laboratorních podmínkách je maximální uplad 16 Mbit, v reálu 4 Mbit na krátkou vzdálenost, běžně max. 1-2 Mbit..

Přesně tak, jak píšeš. Nevím proč se do takových diskuzí zapojují lidé, kteří myslí a vydávají se za velké odborníky, pak v těchto diskuzích vznikají strašidelné představy o tom co by to O2 mohlo zákazníkům dávat, ale protože jsou strašně ošklivá a namyšlená firma, která nechce pro zákazníka nic udělat a snaží se na nich jen vytřískat prachy. Kdyby to bylo tak jednoduchý, proč by ti ten upload nenavýšili? Vždyť ta konektivita je v současné době, tak levná, že není důvod důvod nenavyšovat. Jenže ono to jaksi ta technologie neumožňuje.

Jinak jaké nabízí UPC rychlosti na optice, která jí nabízí úplně jiné možnosti?

10/1 .... 25/1,5 .... 50/5 .... 100/10

Takže naprosto srovnatelná nabídka jako O2 na nesrovnatelné technologii.

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

smogi:05.01.2012 09:10Přesně tak, jak píšeš. Nevím proč se do takových diskuzí zapojují lidé, kteří myslí a vydávají se za velké odborníky, pak v těchto diskuzích vznikají strašidelné představy o tom co by to O2 mohlo zákazníkům dávat, ale protože jsou strašně ošklivá a namyšlená firma, která nechce pro zákazníka nic udělat a snaží se na nich jen vytřískat prachy. Kdyby to bylo tak jednoduchý, proč by ti ten upload nenavýšili? Vždyť ta konektivita je v současné době, tak levná, že není důvod důvod nenavyšovat. Jenže ono to jaksi ta technologie neumožňuje.

Jinak jaké nabízí UPC rychlosti na optice, která jí nabízí úplně jiné možnosti?

10/1 .... 25/1,5 .... 50/5 .... 100/10

Takže naprosto srovnatelná nabídka jako O2 na nesrovnatelné technologii.

UPC nemá optiku, ale koax. Ta technologie je také asymetrická. viz Eurodocsis 3.0 a má docela veliké limity (kór pokud je jedna CMTS na několik desítek domů v okolí).

 
od xml
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

jakuub:06.01.2012 14:30UPC nemá optiku, ale koax. Ta technologie je také asymetrická. viz Eurodocsis 3.0 a má docela veliké limity (kór pokud je jedna CMTS na několik desítek domů v okolí).

UPS nemá optiku? On jim jí někdo ukradl? :) UPS samozřejmě vlastní x km optických tras, po skoupení Sloane má slušnou páteřní transitní síť - optickou :)

xml
 
od xml
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

smogi:05.01.2012 09:10Přesně tak, jak píšeš. Nevím proč se do takových diskuzí zapojují lidé, kteří myslí a vydávají se za velké odborníky, pak v těchto diskuzích vznikají strašidelné představy o tom co by to O2 mohlo zákazníkům dávat, ale protože jsou strašně ošklivá a namyšlená firma, která nechce pro zákazníka nic udělat a snaží se na nich jen vytřískat prachy. Kdyby to bylo tak jednoduchý, proč by ti ten upload nenavýšili? Vždyť ta konektivita je v současné době, tak levná, že není důvod důvod nenavyšovat. Jenže ono to jaksi ta technologie neumožňuje.

Jinak jaké nabízí UPC rychlosti na optice, která jí nabízí úplně jiné možnosti?

10/1 .... 25/1,5 .... 50/5 .... 100/10

Takže naprosto srovnatelná nabídka jako O2 na nesrovnatelné technologii.

Než se ztrapníš tím, že tu popisuješ něco, o čem nemáš ani páru, tak si to alespoň ověř přes všeználka Googla. Jinak je fakt divné, že O2 nabízí VDSL 25Mbit :)

xml
 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

xml:09.01.2012 21:23UPS nemá optiku? On jim jí někdo ukradl? :) UPS samozřejmě vlastní x km optických tras, po skoupení Sloane má slušnou páteřní transitní síť - optickou :)

Nevím, zda-li jste to správně pochopil, ale bavíme se o last-mile.

 
Strana:1 2 3 4 5 6 7

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.