Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Grafická karta AMD 6870

Grafická karta AMD 6870

Grafická karta AMD 6870

Síťový hardware
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

Chtěl bych se zeptat mám objednanou tuhle grafickou kartu:

http://www.alza.cz/asus-eah6870-directcu-2di2s-1gd5-d206011.htm

A nevím zdali můj značkový zdroj 450W má nějakou šanci utáhnout bez jakých koliv problémů? Třeba, že by se mě PC samo od sebe začalo restartovat atp...?

A ještě by mě zajímalo jaký je rozdíl mezi: PCI Express x16 2.1 a PCI Express x16 2.0??? A jestli to vůbec můj motherboard ( základní deska ) podporuje?

Už je 3 roky strará není to problém?

Jinak PCI Express x16 normálně podporuje. Ale aby to nebylo něco podobného jako s ramkami DDR2 a DDR3, které by mě tam vůbec snad ani nešli pokud vím krom těch DDR2, které tam mám :-/

A abych nezapoměl tady je přesný název mé základní desky: Asus M4N78

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

zalezi jakou spotrebu maji ostatni komponenty.

jinak kdyz mas ddr2 desku tak tam ddr3 pameti nestrcis. a jestli mas starsi pc, tak ti tu grafiku budou brzdit ostatni komponenty.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

abych byl presny. ten tvuj radeon ma TDP 150W(coz je maximum). jestli tvuj procesor ma tdp 100W tak jsme na 250 a deska s hdd toho moc nesezere, takze by zdroj mel stacit

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:23.08.2011 20:09abych byl presny. ten tvuj radeon ma TDP 150W(coz je maximum). jestli tvuj procesor ma tdp 100W tak jsme na 250 a deska s hdd toho moc nesezere, takze by zdroj mel stacit

Jo a ještě jsem zjistil jednu věc taky záleží jestli mě na tu kartu půjde připojit externí napájení jak tam uvádějí tom infu o kartě. Prý vyžaduje 2x6 pinový napájecí konektor. Já teď si nejsem jistý kolika pinový mám já konektor a zda-li ho tam mám dvakrát :-/

Podle toho co jsem zjistil grafická karta Ati Radeon 4870 také měla v požadavcích 2x6 pinový napájecí konektor, ale jestli ta informace byla pravdivá to už nevím.

Jinak mám ramky DDR2 4 GB a procesor AMD 4 jádrové o frekvenci 2,6 Ghz což není moc no. Ale zase nemohu hrát hry v Directx 11 :(

Proto jsem se rozhodl koupit novou grafickou kartu. Kvůli vyššímu výkonu a s podporou dx 11, která by měla zajišťovat lepší výkon a kvalitu obrazu než pod dx9 nebo dx 10. Tak budu rád za každou možnou radu. Díky :)

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

Takže tam mohu připojit 2x 6 pinové napětí neměl by být problém. A ještě, že jsem si tu novou kartu objednal moje stávající ATi 4870 již stářím začíná hodně rychle odcházet. Začínají se mi víc a víc sekat hry + sem tam nějaký samo od sebe restart celého pc. Možná se jenom přehřívá nevím kde by mohla být příčina.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

Problém jsem vyřešil moje stará karta Ati 4870 nebyla vadná. Problémy způsoboval mů špatně chlazený procesor takže je to ok :)

A karta AMD 6870 1 GBDR5 jede naprosto špičkově!!!

I když mám slabej zdroj 450W, ale to pro tuhle kartu není překážka mít slabej zdroj. Hry už konečně mohu hrát pod directX 11 a to maximálním rozlišení a detailech takže pro mě je to obrovská změna a luxus! Nic lepšího jsem si nemohl vybrat :)