Strana:1 2 3
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

fispol:30.06.2011 16:30Dovolím si příspěvěk.

Existuje technologie bezdrátová od Motoroly, tzv Multi-Beam, mám ji vyzkoušenou a používám ji, tedy mohu referovat. Přes les na vzdálenost 8km stabilních 60Mbit. Je to ovšem drasticky drahé. Možná, kdyby se ve vaší lokalitě našlo pár dalších klientů, třeba by si některý z místních providerů to lajznul a provedl to.....

Díky, ale prosímtě jaká firma toto poskytuje, nemohu to vygoogleovat. Ale podle popisu je to zajímavá technologie.

 
od fispol
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

violik:01.07.2011 08:34Díky, ale prosímtě jaká firma toto poskytuje, nemohu to vygoogleovat. Ale podle popisu je to zajímavá technologie.

Dobrý den,

Nerad bych tady dělal jakoukoli fornu reklamy, ale obecně je to technologie Motorola Canopy. Jsou to spoje řady PTP, konkrétně PTP 400 a PTP 500. Zkuste kouknout na http://www.canopywireless.cz/ .Mohu Vás nakontaktovat na konkrétní lidi, kteří se tím aktivně zabývají. Poradil bych Vám osobně, ale máme to od sebe pěkných pár desítek km, proto ostatní asi nejlépe přes email, skype a pod.

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Ona technologie je pekna ale musi ji podporovat mistni provider. Z Prahy nebo Plzne tam stejne dostrelit nejde :D

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Jinak Canopy je fajn ale silne pochybuju, ze date 50tis do zarizeni aby vam sel net. (ktery navic pujde od nejakeho mistniho providera a ve kvalite jakou tam lokalne poskytuje. To uz mozna vyjde levneji ten satelit s nizsi rychlosti.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Tomasek1234:01.07.2011 10:08Jinak Canopy je fajn ale silne pochybuju, ze date 50tis do zarizeni aby vam sel net. (ktery navic pujde od nejakeho mistniho providera a ve kvalite jakou tam lokalne poskytuje. To uz mozna vyjde levneji ten satelit s nizsi rychlosti.

No asi tak je to o tom ze pokud je v okolý více domů stačí se domluvit jestli nemaj oni net třeba 02 adsl nebo něco takovýho a nebo sehnat aspon jeden barák kterej vidí na AP jednoho z providerů a tam udělat vysílač a nebo rozvody optika/ethernet.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od fispol
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

psp822:01.07.2011 13:02No asi tak je to o tom ze pokud je v okolý více domů stačí se domluvit jestli nemaj oni net třeba 02 adsl nebo něco takovýho a nebo sehnat aspon jeden barák kterej vidí na AP jednoho z providerů a tam udělat vysílač a nebo rozvody optika/ethernet.

Samosebou, tohle je ten dobrý případ. Dotaz paní jsem bral jako krajní možnost, kdy opravdu není nic jiného možného. PTP se zajisté vyplatí jen v případě více uživatelů, pro jednoho koncového klienta to nemá ekonomicky smysl.Na to jsem narážel ohledně drastické ceny. Takže doporučím jako páteř do extrémě odlehlé lokality bez jiných možností za předpokladu více uživatelů(klientů). Takhle jsem myslel můj příspěvek.

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Tak už jsem o tom něco našla, ale bohužel Canopy opět vyžaduje přímý pohled na vysílač, jen je to stabilnější i při připojení až 200 lidí než WIFI.

Asi je fakt reálný Skylink - bez FUP za 1400,- ale je otázka zda je ta rychlost reálná - což asi nebude, když je to vzduch tyk nakonec zase CDMA za 666,- Budu jen doufat aby ho pro zastaralost technologie už nezrušili - když máme geniální síť 3G

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

violik:01.07.2011 19:54Tak už jsem o tom něco našla, ale bohužel Canopy opět vyžaduje přímý pohled na vysílač, jen je to stabilnější i při připojení až 200 lidí než WIFI.

Asi je fakt reálný Skylink - bez FUP za 1400,- ale je otázka zda je ta rychlost reálná - což asi nebude, když je to vzduch tyk nakonec zase CDMA za 666,- Budu jen doufat aby ho pro zastaralost technologie už nezrušili - když máme geniální síť 3G

satelit urcite nebude lepsi jak cdma.jen me napadlo-zkouseli jste modem umistovat ruzne po baraku? ja ho kdysi mel a clovek by neveril jaky rozdil delalo posunuti o pul metra doprava :) jinak canopy nepotrebuje primy dohled, zalezi j ktery ;)

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Wifi Anténa může být klidně i na nejviší jedli v okolí kamarád to takle má místo stožáru :-) přívod může být po sítovim kabelu PoE a anténa muže být až v koruně ale berte to jako krajní možnost :) protože to ma svá rizika (náklon stromu,/da se kompenzovat panelovou anténou/, blesky / bleskojistka / atd . ale dá se, nebo BTS repeater nebo všesměrová nebo směrová anténa k CDMA na půdě CDMA rauter.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Jinak v ulici dlouhá je k dispozici net 2Mb/s takže jestli si necháte zařídit přípojku za 5000 a máte net bez fupu na stahování.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

No to by bylo něco, za 5000 bych do toho šla okamžitě, vždyť se mi to připojením pak vrátí. Prosím o podrobnosti, jste soused nebo poskytovatel. Znáte to tu. Dlouhá je sice kousek ale opět jsou tu stromy mezi náma, ty šílený lidi to nechtěj vykácel. Příroda je sice krásná, ale nám před 10 lety prásknul blesk na zahradě do stříbrného 65 let starého statného smrku a zůstaly fakt jen třísky. Tak to myslíte že nějak kabelem od Vás ?? Honem povídejte, přehánějte.

Včera se mi ozval Eurosignál, co tu má v okolí vysílače a řekli, že je třeba aby se tu dohodlo alespoň 10 lidí aby udělali na začátku Černík vysílač, který by si lidé rozvedli optickým kabelem, no ale já sice jsem tu vyrůstala ale současný potomky chatařů neznám, tak jsem jim řekla ať dají plakát do vsi, že počkám zda se někdo chytne. Ale obávám se, že tím že tu bylo spousty pevných linek tak dnes tu ADSLko má určitě každý druhý.

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

HAHA už jsem Vás vyšťourala (mezitím mi už plně spadnut net). Jdu studovat Váš web, jinak ty vaše testy to je nářez - jak z jiný planety. Schválně se můžete mrknout na moje, 203 kb v 21. století s O2 neomezeným internetem a s Yaginou přesně nasměrovanou na Okrouhlo - 103 stupně (1700 m) - P A R Á D A.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

hodne stesti ;) nastesti na vesnicich neni signal rusen jak ve mestech a tak i na vetsi vzdalenosti jde chytit kvalitni signal. v brne v saline bez problemu chytnu 70 wifin v netbooku (2,4+5ghz-mam abgn v netbooku)

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Ale hlavně aby to šlo z toho bodu natáhnout optikou k nám. Ta Dlouhá ulice je asi chytnutá vzduchem, vůbec nemám páru, že to může jít optikou svést dolů - je to pro mě novinka.

Tak dík za držení palců

 
od jakuub
příspěvků: 197
IP: (zobrazit)

fispol:01.07.2011 13:31Samosebou, tohle je ten dobrý případ. Dotaz paní jsem bral jako krajní možnost, kdy opravdu není nic jiného možného. PTP se zajisté vyplatí jen v případě více uživatelů, pro jednoho koncového klienta to nemá ekonomicky smysl.Na to jsem narážel ohledně drastické ceny. Takže doporučím jako páteř do extrémě odlehlé lokality bez jiných možností za předpokladu více uživatelů(klientů). Takhle jsem myslel můj příspěvek.

Dobry den,

pokud radite realizovat bezdratovy spoj v 5 GHz skrze prekazku, bezte radeji kricet jinam. Neco takoveho neni mozne a ani motorola Vas nezachrani. Neverte katalogum!

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.