adsl nebo mikrovlny

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od anyone
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

Dobrý den moc tomu teda nerozumím, ale pokusím se nějakým způsobem zformulovat můj dotaz. Bydlím poblíž Vyškova ve vesnici Nemojany, jsou zde 2 tipy připojení a to internet přes mikrovlny od poskytovatele INFOS art a nebo O2 ADSL. Momentálně mám mikrovlny od INFOSU, ale mám problém, že třeba jednou do týdne mi prostě klesne stabilita na 15-40% download na 100kb/s klidně a upload 50kb/s (hrozně nestálé). Když se zadaří tak je download nejvíc 2,2mb/s a stabilita 70%. Chtěl bych zkusit ADSL od O2, protože mi bylo řečeno, že by měl být stálejší a rychlejší. Ptám se vás jaké máte vy zkušenosti se stabilitou a padáním u O2, případně pokud někdo poblíž Vyškova na vesnici má také O2 a jak mu to funguje, jestli jsou třeba minutové výpadky nebo hodně nestabilní. Jestli je ADSL lepší než mikrovlny? Případně kdyby jste měl někdo čas můžeme to probrat na ICQ 468981970 nebo přes mail aaanyonecek@seznam.cz. Předem děkuji za všechny rady.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Záleží jak daleko jste od ústředny a kolik lidí na Vaší trase z ústředny k Vám má zřízeno tuto službu. Já jsem 350 metrů a mám stabilně 6,7 - 6,9 megabit bez výpadků už asi 3 roky.

Ale na druhou stranu nám nechtějí pustit více než 12288 megabit.

 
od anyone
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

tom449:24.03.2011 19:51Záleží jak daleko jste od ústředny a kolik lidí na Vaší trase z ústředny k Vám má zřízeno tuto službu. Já jsem 350 metrů a mám stabilně 6,7 - 6,9 megabit bez výpadků už asi 3 roky.

Ale na druhou stranu nám nechtějí pustit více než 12288 megabit.

Od ústředny jsem pravděpodobně 7km, protože je nejbližší asi až ve Vyškove. Toto mi přijde nevýhodné na mikrovlnách, že jsem tak daleko od ústředny i proto si myslím, že je to tak nestabilní a pomalý. Proto mě zajímá jestli bude výhodnější ADSL. btw. mluvil jste o mikrovlnách nebo o ADSL? Po cestě sou ještě 2 vesnice a pak až ta kde bydlím.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Myslel jsem zamozřejmě ADSL :D To se dovádí k Vám přes telefonní dvoulinku z ústředny a zde hraje velkou roli vzdálenost mezi Vámi a ústřednou.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Jinak zjistit si dostupnost a rychlost můžete zadáním Vašeho tel. čísla nebo adresy na www. ---------

 
od anyone
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

tom449:24.03.2011 20:19Jinak zjistit si dostupnost a rychlost můžete zadáním Vašeho tel. čísla nebo adresy na www. ---------

Vím, že je to právě přes kabel, proto na takovou dálku by to mělo být lepší ne? Ty mikrovlny jsou asi dost ovlivnitelný.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Ano, jenže u nestíněné telefonní dvoulinky s průměrem vodiče 0,4 mm platí že čím delší vzdálenost mezi Vámi a ústřednou, tím vyšší útlum ve vodiči a horší dosahovaná rychlost...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

anyone:24.03.2011 20:30Vím, že je to právě přes kabel, proto na takovou dálku by to mělo být lepší ne? Ty mikrovlny jsou asi dost ovlivnitelný.
rn1)pochybuju ze k vam jde signal z 7 km vzdalenyho mista(co se tyce wifi)rn2)pochybuju ze by byl vubec nejakej kvalitni signal, kdyby jsi byl vzdalen 7 km od ustredny ;) spis se na vesnici poptej, kdo ma adsl a promerit to, popripade si u tvyho wifi providera zeptat na vyssi rychlost, nebo proc to obcas blbne-jestli neni informovany o tom ze ti to nejede, tak on to nijak nezjisti ;)

 
od anyone
příspěvků: 11
IP: (zobrazit)

tom449:24.03.2011 20:53Ano, jenže u nestíněné telefonní dvoulinky s průměrem vodiče 0,4 mm platí že čím delší vzdálenost mezi Vámi a ústřednou, tím vyšší útlum ve vodiči a horší dosahovaná rychlost...

V tom případě jak zjistím co je pro mě výhodnější jestli ty mikrovlny nebo to ADSL?

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Na serveru DSL jsem dal dostupnost ADSL podle adresy.

Na mapě katastru jsem si našel obec Nemojany a namátkou jsem vybral č.p. 48 a nabídlo mi to max. rychlost 2048/128 kbps.

Takže se obávám že to u Vás s ADSL nebude o nic lepší než máte teď.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Kdyby jste napsal Vaše č.p. (čislo popisné) můžu Vám to zjistit

Jinak www,dsl,cz

 
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)

tom449:24.03.2011 22:11Kdyby jste napsal Vaše č.p. (čislo popisné) můžu Vám to zjistit

Jinak www,dsl,cz

To mu pojede hodne naprd, to ma uz lepsi to co ma. To ze mu to 1x tejdne nak spadne to se jeste da. Ja jsem 800 metru od ustredny s ADSL a muzu se jen modlit aby me to nepadalo (vymenilo O2 splitter), jako ted mesic je klid. Jako na 7metru? To bude rad kdyz mu to pojede 1,5 Mb/s realny tahani down 50-70 kb/s a upload nejakych do 20 kb/s pres browser a torrent ani nemluve.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Dobrý den pane Anyone takže napřed si ujasníme pár věcí Mikrovlny = Tím myslíte doufam wifi? ted co používáte za technologii? 2,4Ghz nebo 5Ghz je to dost podstatné!Dále pokud už si stěžujete je k tomu mít za potřebí nijaké podklady tz. dejte sem pár měření od vašeho poskytovatele nejlepe zkuste různé testovací servery a tak nezapomeňte vypnout veškerá stahování, torrenty atd.. dále co se týče té stability tak na to tu při měření vůbec nehleďte to je totiž test složený z pár souborů a par kilobyte a i na optice s rychlostí 1000Mbit/s je to schopno vyhodit 10% stability i méně dále ty testy mi sem do fóra prosím nalinkujte pak udělejte měření aspoň 3x na speedtest,net a díky cenzůře na tomto fóru mi sem prosím aspoň napište přesné hodnoty dále je potřeba udělat test stability vaší přípojky to provedete:

1.Otevřete příkazový řádek
2.Napíšete: tracert www.seznam.cz

3 Uděláte screen shot a uložíte ho někam na internet následně mi sem dáte odkaz.(uloz.to, letecká pošta ald. tím si zjistíte i odezvy na zařízeních vašeho poskytovatele.

Dále pak můžeme rozebírat možnosti a další řešení a postupy

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od 3lll
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

warman:24.03.2011 21:24rn1)pochybuju ze k vam jde signal z 7 km vzdalenyho mista(co se tyce wifi)rn2)pochybuju ze by byl vubec nejakej kvalitni signal, kdyby jsi byl vzdalen 7 km od ustredny ;) spis se na vesnici poptej, kdo ma adsl a promerit to, popripade si u tvyho wifi providera zeptat na vyssi rychlost, nebo proc to obcas blbne-jestli neni informovany o tom ze ti to nejede, tak on to nijak nezjisti ;)

Jsem taky tak daleko od ustredny, podle O2 na hranici pouzitelnosti. Rychlost je stabilne kolem 3M/200k, stabilita i spolehlivost velmi dobra. Problem je vsak v chovani TO2 (mix mantaku a podvodniku), mam vse u nich, ale vazne uvazuju o celkove migraci jinam.

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

anyone:24.03.2011 20:30Vím, že je to právě přes kabel, proto na takovou dálku by to mělo být lepší ne? Ty mikrovlny jsou asi dost ovlivnitelný.
Možná někdy v pravěku to tak bylo a O2 se to velice hodí do krámu jako strašák při přesvědčování oveček o tom že jedině jejich adsl je ta "pravá víra". Wifi spoj je možné kdykoli upgradovat a ladit,zatímco v případě starých neprůchodných drátů máte prostě smůlu..

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.

Vyzkoušejte náš speedtest. Fungující i bez Flashe, čistě na Javascriptu.