Vysokorychlostní internet

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

od kolika Mb/s se dá mluvit o "vysokorychlostním"?

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Podle mě tak od 4-5 mbit, i když se mnou asi leckdo nebude souhlasit...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

anders:13.05.2010 15:23Podle mě tak od 4-5 mbit, i když se mnou asi leckdo nebude souhlasit...

podle nejakejch tech reguli ci co, je vysokorychlostni internet uz i 256 nebo 512kbit tusim :D jinak, v dnesni dobe vysokorychlostni je minimalne tech 4mbit(nekdo rekne 2mbit, ale podle me je rozumnych onech 4mbit)

 
od marconi
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Podle kritérií ČTÚ se označení "broadband" (širokopásmový internet) týká všeho od rychlosti 256 kbps. Trochu zastaralé...

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

právě že jsem na to taky narazil , jeden nejmenovaný poskytovatel pod pojmem "vysokorychlostní" má 1Mbit/256Kbit a to mi přijde spíš jako průměr...

 
od anders
příspěvků: 421
IP: (zobrazit)

Pokud je 1 mbit kvalitní,proč ne. Před pár lety prodávali někteří jako "vysokorychlostní" i těch 256 kbit s agregací...:)

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

Mno myslím že pro normálního uživatele a občasného stahovače filmů - tak 3GB denně musí v pohodě stačit i 2mbps/2mbps co mám já :)

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

tak to já bych ten svuj hodnotil spíš jako rychlý internet http://rychlost.cz/rs/u2010193227.png

vysokorychlostní je pro mě >10Mbit , proto jsem se chtěl zeptat jak to vidí lidé jiní ....

 
od fahio
příspěvků: 111
IP: (zobrazit)

kaosboy:14.05.2010 11:33tak to já bych ten svuj hodnotil spíš jako rychlý internet http://rychlost.cz/rs/u2010193227.png

vysokorychlostní je pro mě >10Mbit , proto jsem se chtěl zeptat jak to vidí lidé jiní ....

Slovníkové heslo je: "• vysokorychlostní internet – připojení umožňující vyšší přenosovou rychlost dat - alespoň 256 kb/s (xDSL, připojení přes kabelovou telephonist, bezdrátové připojení, WI-FI, vysokorychlostní mobilní připojení - CDMA)." Drsoň, co?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Fahio:16.05.2010 14:34Slovníkové heslo je: "• vysokorychlostní internet – připojení umožňující vyšší přenosovou rychlost dat - alespoň 256 kb/s (xDSL, připojení přes kabelovou telephonist, bezdrátové připojení, WI-FI, vysokorychlostní mobilní připojení - CDMA)." Drsoň, co?
v dnesni dobe by to uz melo byt na jinych rychlostech. v dobe kdy vysokorychlostni bylo 256kbits, tak 90% lidi melo pouze modem 56kbit ;)

 
od pepec
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

warman:16.05.2010 22:11v dnesni dobe by to uz melo byt na jinych rychlostech. v dobe kdy vysokorychlostni bylo 256kbits, tak 90% lidi melo pouze modem 56kbit ;)

Souhlasim tahle koncepce vznikla za doby kdy bylo bud katastrofalni telefonni nebo sdilene 128kbit. wifi a nekteri borci meli aji 256 nesdilenou kabelovku. Jo to byly casy :-D pamatuju kdyz sem jednou koukl na speedmeter kdyz vypadlo shapovani rychlosti a na wifi sem tahal 2.4Mb/s. to sem uzasem nechapal. dnes kdyz taham 24Mb/s po optice tak se nad tim ani nepozastavim :) Ja bych videl tu hranici tak na 8Mb/s

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Pepec:01.06.2010 20:47Souhlasim tahle koncepce vznikla za doby kdy bylo bud katastrofalni telefonni nebo sdilene 128kbit. wifi a nekteri borci meli aji 256 nesdilenou kabelovku. Jo to byly casy :-D pamatuju kdyz sem jednou koukl na speedmeter kdyz vypadlo shapovani rychlosti a na wifi sem tahal 2.4Mb/s. to sem uzasem nechapal. dnes kdyz taham 24Mb/s po optice tak se nad tim ani nepozastavim :) Ja bych videl tu hranici tak na 8Mb/s

ja bych spis rekl, ze vysokorychlostni bych dal na takovou uroven, kdy: clovek muze sledovat Online prenos ve velke kvalite,... takze ty 2mbits jsou dostacujici dle me(za hodinu touto rychlosti stahnete cca 900MB)

 
od hippos
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

warman:01.06.2010 23:24ja bych spis rekl, ze vysokorychlostni bych dal na takovou uroven, kdy: clovek muze sledovat Online prenos ve velke kvalite,... takze ty 2mbits jsou dostacujici dle me(za hodinu touto rychlosti stahnete cca 900MB)

S tim souhlasím, i když jsem nejdřív měl za vysokorychlostní 10Mb/s + .....

 
od pepec
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Ano za broadband by melo byt brano pripojeni, ktery zvladne telefonovani, prehravani hudby a prehravani videa, nacoz vam ty 4Mb/s. staci. Nicmene je potom otazka moznosti efektivniho prenosu vetsich objemu dat v rozumnem case a potom i technologickeho vyvoje.

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.