Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Wifi 5Ghz a síla signálu při zatížení -69 - -72dBm , není to málo ?

Wifi 5Ghz a síla signálu při zatížení -69 - -72dBm , není to málo ?

Wifi 5Ghz a síla signálu při zatížení -69 - -72dBm , není to málo ?

Síťový hardware
Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od novotak33
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Ahoj,

když jsem otevřel nastavení Nanostation 5, docela mě překvapilo to, že síla signálu je při přenosu dat ( oběma směry, DL cca 4-5Mbit/Ul cca 1.3Mbit ) od cca -69 do -72dBm. Není to nějak málo ? Popř. čím to může být způsobeno ?

Bez přenosů je cca síla signálu něco kolem -67dBm.

Díky moc za odpověď.

 
od maruher
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

minimální síla signálu, aby byla WIFI vůbec použitelná je 68 dBm a i to je hrozně málo, takže se není čemu divit, že to takhle padá, máš to hodně na hraně a při dešti nebo sněžení to musí hrozně padat, chtělo by to zkusit posílit signál jinou anténou.

 
od novotak33
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

maruher:08.02.2010 10:43minimální síla signálu, aby byla WIFI vůbec použitelná je 68 dBm a i to je hrozně málo, takže se není čemu divit, že to takhle padá, máš to hodně na hraně a při dešti nebo sněžení to musí hrozně padat, chtělo by to zkusit posílit signál jinou anténou.
rnrnAle já přitom nejsem od vysílače moc daleko. Je použita standardní 14dBi anténa, co je v NS5. Co mám tedy dělat ? Mám napsat poskytovateli ? Abych pravdu řekl, nějaké problémy s tím jsem nějak neshledal, jen mě zarazila a zajímala tato síla, myslel jsem, že je to málo, a táké tedy asi je. rnKdyž jede jen upload nebo down, tak je rychlost 6MbitDl/1.5Mbit UL ( moje smlouvní rychlosti ) , takže v tomto jsou rychlosti v pořádku. rnSpíš to byla jen otázka.rnrnEDIT : Jenom, ještě je tam odstup signálu od šumu ( Noise floor ) a ten je cca -94dBm.

 
od ms-fanousek
příspěvků: 85
IP: (zobrazit)

Novotak33:08.02.2010 10:54rnrnAle já přitom nejsem od vysílače moc daleko. Je použita standardní 14dBi anténa, co je v NS5. Co mám tedy dělat ? Mám napsat poskytovateli ? Abych pravdu řekl, nějaké problémy s tím jsem nějak neshledal, jen mě zarazila a zajímala tato síla, myslel jsem, že je to málo, a táké tedy asi je. rnKdyž jede jen upload nebo down, tak je rychlost 6MbitDl/1.5Mbit UL ( moje smlouvní rychlosti ) , takže v tomto jsou rychlosti v pořádku. rnSpíš to byla jen otázka.rnrnEDIT : Jenom, ještě je tam odstup signálu od šumu ( Noise floor ) a ten je cca -94dBm.

Při vysílacím výkonu 30dBm a vzdálenosti 500m od vysílače a použití 14dB antény by jste měl mít signál cca 30 - 102 + 14 = -58dBm. Určitě by nebylo marné zeptat se poskytovatele, jak má nastavený vysílač. Ale zřejmě zjistíte, že buď NS blbě měří nebo ta jeho anténa má mnohem menší zisk.

 
od star-gate
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

maruher:08.02.2010 10:43minimální síla signálu, aby byla WIFI vůbec použitelná je 68 dBm a i to je hrozně málo, takže se není čemu divit, že to takhle padá, máš to hodně na hraně a při dešti nebo sněžení to musí hrozně padat, chtělo by to zkusit posílit signál jinou anténou.

Cože? Tak to je pekna hloupost. Sila signalu ktera je zapotrebi pro stabilni internet se lisi od pouziteho zarizeni, popripade pouzitych karet. Vetsina zarizeni ma citlivost do -88 až -92dBm. A ver nebo ne, jede to stabilne. Zivim se tim takze ze zkusenosti vim ze kdyz je signal horsi, je to nekdy lepsi nez kdyz je silnejsi.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

star-gate:11.02.2010 12:01Cože? Tak to je pekna hloupost. Sila signalu ktera je zapotrebi pro stabilni internet se lisi od pouziteho zarizeni, popripade pouzitych karet. Vetsina zarizeni ma citlivost do -88 až -92dBm. A ver nebo ne, jede to stabilne. Zivim se tim takze ze zkusenosti vim ze kdyz je signal horsi, je to nekdy lepsi nez kdyz je silnejsi.
rnto je pochopitelne :) vznika pak vice odrazu a vic se to zarusi. Ja mel treba s mym bejvalym providerem podobnej problem-kydz byl moc malej signal, tak byl hodne spatnej a kydz moc silnej, tak uplne stejny dusledek jak kdyz byl malej :) takze to skoncilo tim ze se zmensila citlivost a take snizil vysilaci vykon :) a najednou to jelo lip

 
od novotak33
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

No, nevím. Ode včerejška se k tomu přidalo kolísání CCQ. Hodně se to drží v průměru na cca 66.6%, občas to skočí na 80%ˇ- 100%, ale někdy i na 25%. rnUž začínám pozorovat horší pingy. Z předešlých cca 7ms v průměru na seznam.cz se to teď vyhouplo od cca 6ms do 70 ms ( dvojciferná čísla se nevyskytují tak často, v průměru 3x za 10 pingu ).rnTX a RX se pohybuje od cca 36Mb do 54Mb . Obyčejně je to na 54Mb jen chvíly.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Novotak33:11.02.2010 19:28No, nevím. Ode včerejška se k tomu přidalo kolísání CCQ. Hodně se to drží v průměru na cca 66.6%, občas to skočí na 80%ˇ- 100%, ale někdy i na 25%. rnUž začínám pozorovat horší pingy. Z předešlých cca 7ms v průměru na seznam.cz se to teď vyhouplo od cca 6ms do 70 ms ( dvojciferná čísla se nevyskytují tak často, v průměru 3x za 10 pingu ).rnTX a RX se pohybuje od cca 36Mb do 54Mb . Obyčejně je to na 54Mb jen chvíly.

To vypada opravdu na slabsi signal :) ale muze to byt i zaruseny a nebo to muze byt apckem, na ktery je pripojeno moc klientu (prakticka rychlost pro 1 klienta je cca 30mbits, pri takovych 20 pripojenych lidech muze byt pro vsechny lidi spolecna rychlost ani ne 20 mbit,takze 1mbits pro jednoho prakticky, kdyby vsichni stahovali a zaroven vic aktivnich klientu znamena vetsi odezva ci obcasny kolisani). kdyby to bylo zaruseny. tak se rychlost nepohybuje tak vysoko, stejne tak kdyby byl slabsi signal, tak si to automaticky snizuje i pod 18mbits :)

 
od novotak33
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

warman:11.02.2010 21:11To vypada opravdu na slabsi signal :) ale muze to byt i zaruseny a nebo to muze byt apckem, na ktery je pripojeno moc klientu (prakticka rychlost pro 1 klienta je cca 30mbits, pri takovych 20 pripojenych lidech muze byt pro vsechny lidi spolecna rychlost ani ne 20 mbit,takze 1mbits pro jednoho prakticky, kdyby vsichni stahovali a zaroven vic aktivnich klientu znamena vetsi odezva ci obcasny kolisani). kdyby to bylo zaruseny. tak se rychlost nepohybuje tak vysoko, stejne tak kdyby byl slabsi signal, tak si to automaticky snizuje i pod 18mbits :)
rnrnJsem připojen na páteř. rnZde je screen hlavní stránky admin. NS5, jestli z toho ještě něco vyčtete : http://img94.imageshack.us/img94/9785/ns5cc.jpg

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Novotak33:12.02.2010 09:43rnrnJsem připojen na páteř. rnZde je screen hlavní stránky admin. NS5, jestli z toho ještě něco vyčtete : http://img94.imageshack.us/img94/9785/ns5cc.jpg
rnrnrnsignál je dobrej podle mě. Podle mě zbývá jen to, že je na apčku hodně lidí :)

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

A je to tu zas :) kazdej kouka na silu signalu a kdyz je "slabej signal" dame jeste vetsi antenu pokud mozno velikosti UFO talire.

Sila signalu je jednou z nekolika slozek a jak jiz zde bylo zmineno ne vzdy silnej signal je to nej , nejlepsi je optimalni signal , jelikoz kdyz je moc silnej znamena to vetsinou ze je to prebuzeny a roste nejen ucina slozka signalu ale i ruseni. Hodne zalezi i na kvalite anten jejich smerovosti na obou stranach spoje a zrovna u NS5 je kvalita anten velice pochybna .

Mam rad ty "odborniky" s plechovkama od parku co tomu "rozumej" protoze to Franta cetl nekde na foru ....

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

ms-fanousek:08.02.2010 15:06Při vysílacím výkonu 30dBm a vzdálenosti 500m od vysílače a použití 14dB antény by jste měl mít signál cca 30 - 102 + 14 = -58dBm. Určitě by nebylo marné zeptat se poskytovatele, jak má nastavený vysílač. Ale zřejmě zjistíte, že buď NS blbě měří nebo ta jeho anténa má mnohem menší zisk.

A na tu blbost ze by mel mit -58dBm ste prisel kde? z maximalniho mozneho povoleneho vykonu na vysilaci? Je nejakej duvod proc by musel vysilac vysilat maximalnich povolenych 30? krom uspokojeni ze jede max co povoluje CTU?

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Novotak33:11.02.2010 19:28No, nevím. Ode včerejška se k tomu přidalo kolísání CCQ. Hodně se to drží v průměru na cca 66.6%, občas to skočí na 80%ˇ- 100%, ale někdy i na 25%. rnUž začínám pozorovat horší pingy. Z předešlých cca 7ms v průměru na seznam.cz se to teď vyhouplo od cca 6ms do 70 ms ( dvojciferná čísla se nevyskytují tak často, v průměru 3x za 10 pingu ).rnTX a RX se pohybuje od cca 36Mb do 54Mb . Obyčejně je to na 54Mb jen chvíly.

pomuze stahnout datarate na 36 .. je to jiz jina modulace

klient se nebude prepinat mezi ruznymy datarates a tim padem bude stabilnejsi ping

 
od ms-fanousek
příspěvků: 85
IP: (zobrazit)

ppp76:01.03.2010 14:22A na tu blbost ze by mel mit -58dBm ste prisel kde? z maximalniho mozneho povoleneho vykonu na vysilaci? Je nejakej duvod proc by musel vysilac vysilat maximalnich povolenych 30? krom uspokojeni ze jede max co povoluje CTU?

Nesouhlasíte s mým výpočtem? Nebo jen nesmyslně napadáte předpoklad, že vysílač vysílá 30dB? Proč nenapadáte, že sem předpokládal vzdálenost 500m nebo použití 14dB antény?

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.