Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Směrovka na CDMA

Směrovka na CDMA

Směrovka na CDMA

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od draxxx
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Zdravím,

mám CDMA od Ufona na Žižkově, na to že je to dolík a BTSka Olšanská je za kopcem se to snaží a průměr rychlosti stahování je kolem 200 kbps. Když to zkouším na Praze 4, tak to sviší 1 mbps....člověk se namlsá.

Myslíte, že na Žižkově nějak pomůže směrová anténa namířená na Olšanskou na BTSku? Resp. máte s tím někdo zkušenosti v uvedené lokalitě?

 
od fahio
příspěvků: 111
IP: (zobrazit)

:28.11.2009 20:26Zdravím,

mám CDMA od Ufona na Žižkově, na to že je to dolík a BTSka Olšanská je za kopcem se to snaží a průměr rychlosti stahování je kolem 200 kbps. Když to zkouším na Praze 4, tak to sviší 1 mbps....člověk se namlsá.

Myslíte, že na Žižkově nějak pomůže směrová anténa namířená na Olšanskou na BTSku? Resp. máte s tím někdo zkušenosti v uvedené lokalitě?

Myslím si že by nejvíce pomohlo hodit U:fona do nejbližšího křoví a pořídit si skutečně mobilní připojení od MOBILNÍCH operátorů. Další možností pak je napíchnout modem na pětimetrový USB kabel, za intenzivního zaříkávání jej roztočit nad hlavou a kam pak dopadne, tam určitě není signál.

Teď vážně: U Ufona jsem dělal. Těch 200 kb/s je vpodstatě standard, normální rychlost. 1Mbit/s je rychlost kousek od BTS bez zastínění.

U frekvence kterou tento operátor používá, stačí málo a signál je rušen. Směrová anténa vám podle mne s největší pravděpodobností nebude nic platná neboť jejich BTS šíří kolem sebe signál nerovnoměrně a ve vykrytí asi mají hluchá místa. Tak je tomu u všech operátorů jenže ostatní mají hustší penetraci a jejich BTS se proto lépe překrývají.

Pokud nebude mít U:fon pokrytí vyšší než 80% území, nelze jej pokládat za plnohodnotného mobilního operátora a nákup jeho služeb bych si převelice rozmyslel neboť skutečná využitelnost je diskutabilní.

Nechápu třeba proč nemají pokryté celé Posázaví kam jezdí velká část Prahy trávit volný čas a mobilní internet by zde tudíž bezpochyby hodně lidí uvítalo.

 
od draxxx
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Vážený pane bývalý Ufon zaměstnanče, díky za radu. 5 let jsem měl CDMA od Eurotrotla, teď cca 2 měsíce mám Ufouna.

Jaký je rozdíl? ŽÁDNÝ, TEDA KROM TOHO, ŽE ZA O2 JSEM PLATIL 1150 Kč a za UFONA 300 KČ/ Měsíc. Obojí běhá skoro stejně a to i přesto, že O2 má BTSKu na Olšanský, což je přímou čarou blíž ( cca 900 m ) ale skrz kopec. Ufoun má BTSku na věži, což je sice skoro přímá viditelnost, ale zase dál.

Na Praze 4 běhal O2 CDMA super, páč jsem z okna čuměl na antény, takže 1 mega pořád. Ufon skoro taky. Je to tím že na sídlišti každý smaží ADSL, kdežto na Žižkově kabelovky nejsou, pevný se hromadně ruší, tak se musí použít co se dá.

O připojení od T Mobile a Vodafone vůbec nemá cenu diskutovat, protože v dnešní době je to naprosto nepoužitelné.

Jinak když Eurotel začínal, tak na tom byl stejně jako Ufon dneska....

Pokud je tady někdo, kdo používá CDMA na Žižkově, ať dá vědět, jak mu to funguje.

 
od cz50344
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

:28.11.2009 20:26Zdravím,

mám CDMA od Ufona na Žižkově, na to že je to dolík a BTSka Olšanská je za kopcem se to snaží a průměr rychlosti stahování je kolem 200 kbps. Když to zkouším na Praze 4, tak to sviší 1 mbps....člověk se namlsá.

Myslíte, že na Žižkově nějak pomůže směrová anténa namířená na Olšanskou na BTSku? Resp. máte s tím někdo zkušenosti v uvedené lokalitě?

Dobrý den,

s YAGI anténou na CDMA mám dobré zkušenosti. Existuje spousta kalkulaček na YAGI antény na internetu. Frekvence je cca 460 MHz. Jako základ jsem použil starou televizní anténu a předělal jsem ji na frekvenci CDMA. Rychlost cca 820Kb/s. Jinak se dá koupit hotová.

Dobré zkušenosti mám také se starou externí prutovou anténou od NMT mobilního telefonu.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

CZ50344:03.12.2009 21:18Dobrý den,

s YAGI anténou na CDMA mám dobré zkušenosti. Existuje spousta kalkulaček na YAGI antény na internetu. Frekvence je cca 460 MHz. Jako základ jsem použil starou televizní anténu a předělal jsem ji na frekvenci CDMA. Rychlost cca 820Kb/s. Jinak se dá koupit hotová.

Dobré zkušenosti mám také se starou externí prutovou anténou od NMT mobilního telefonu.

Frekvence u ufona je 410-430Mhz, coz je o 30mhz niz jak cdma od o2,tak ta antena nebude mit takovou ucinnost :) ale tv antena by mohla jit, nebot je to v pasmu UHF (od 300 do 3000Mhz):)

 
od draxxx
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Chlapi, díky za poznatky. Zkusím tohle http://www.t-cz.com/?cls=spresenttrees&strid=628, cena super. Zrovna, když to píšu tak to běhá jak víno ( pátek navečer ), 600 - 800 kbps, horší je to přes den.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

draxxx:04.12.2009 18:00Chlapi, díky za poznatky. Zkusím tohle http://www.t-cz.com/?cls=spresenttrees&strid=628, cena super. Zrovna, když to píšu tak to běhá jak víno ( pátek navečer ), 600 - 800 kbps, horší je to přes den.

Predpokladam, zes koupil ten nejlevnejsi? jak stoupl signal/kvalita? Jen pro zajimavost

 
od maruska104
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Prosim chtěl jsem se zeptat jak předělat tv antenu na cdma.Děkuji

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.