Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Naměřená rychlost vs realná rychlost

Naměřená rychlost vs realná rychlost

Naměřená rychlost vs realná rychlost

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od wasa
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Zdravím , při naměření moje připojení má rychlost 5094Kbit/s(636,81 kB/s) - 471Kbit/s(58,92 kB/s) ovšem jakmile začnu stahovat realná rychlost se pohybuje pouze okolo 100-150kB/s ,stabilitu mám cca 90% . Nevíte čím by to mohlo být ? Díky

 
od adam
moderátor

Neni to stahovani 100-150kB provadeno napriklad pres P2P site? Nekteri ISP tyto protokoli omezuji v ramci FUP, zajisteni kvalitniho pripojeni pro vsechny sve klienty.

 
od wasa
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Vůbec , měl jsem na mysli klasické stahování nebo i prohližení videií na youtube a jiných webech ... např. k načítaní stránek nemam jedinou výčitku - vše jede jak má ale jakmile chcu neco sosnout tak je rychlost nepřiměřeně malá...

 
od maximcz
příspěvků: 29
IP: (zobrazit)

wasa:13.08.2009 16:45Vůbec , měl jsem na mysli klasické stahování nebo i prohližení videií na youtube a jiných webech ... např. k načítaní stránek nemam jedinou výčitku - vše jede jak má ale jakmile chcu neco sosnout tak je rychlost nepřiměřeně malá...

sosáš z webů (serverů) který maj pomalej (přetíženej) upload....

 
od wasa
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Můžu stahovat z kama chci a rychlost je stále stejně pomalá ... :/

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

wasa:14.08.2009 16:50Můžu stahovat z kama chci a rychlost je stále stejně pomalá ... :/

stahuj.cz slunecnice.cz stahuj nejakej velkej soubor a pak napis (je zde moznost, ze pro domenu rychlost.cz respektive jeho IP neomezuje rychlost,aby ovlivnil statistiky :D)

 
od wasa
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

warman:15.08.2009 10:10stahuj.cz slunecnice.cz stahuj nejakej velkej soubor a pak napis (je zde moznost, ze pro domenu rychlost.cz respektive jeho IP neomezuje rychlost,aby ovlivnil statistiky :D)

Jak rikam , muzu stahovat z libovolneho serveru ale rychlost stahovani je na vsech vicemene stejna (90-150kbps) ... nevim jestli je chyba u mě nebo u poskytovatele ...

 
od lkulikova
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Mám týž problém, test mi ukazuje že dobVýsledek testu na serveru RYCHLOST.cz

Datum a čas: 22.08.2009 18:47

Výsledek testu (rychlost, kvalita) (dle metodiky)

Web odezva: 22.4ms79.9ms321.1ms 1 výborné

Stabilita: 9.6 %
Informace o průběhu testu
Server: Praha - GTS (100Mbit)
Další informace
Prohlížeč: WinVista IE 7.0

a v reálu se mi neotvírá skoro žádná stránka, tak nevím co s tím :-(

 
od rumik22
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

lkulikova:22.08.2009 19:02Mám týž problém, test mi ukazuje že dobVýsledek testu na serveru RYCHLOST.cz

Datum a čas: 22.08.2009 18:47

Výsledek testu (rychlost, kvalita) (dle metodiky)

Web odezva: 22.4ms79.9ms321.1ms 1 výborné

Stabilita: 9.6 %
Informace o průběhu testu
Server: Praha - GTS (100Mbit)
Další informace
Prohlížeč: WinVista IE 7.0

a v reálu se mi neotvírá skoro žádná stránka, tak nevím co s tím :-(

to ještě může být problem u poskytovatele, že se mu pomalu překládají DNS

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

se stabilitou 9% se divis? pinguj treba seznam.cz a potom nastaveny DNS server hned zjistis problem.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.