Rychlost.cz Fórum Síťový hardware NanoStation5 Loco

NanoStation5 Loco

NanoStation5 Loco

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od ramon-s
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Dobrý den, mám připojení přes wifi 5Ghz.Je vhodná NanoStation5 Loco na vzdálenost asi 100m od vysílače?Od NS5 se prý liší jen rozměry a anténou 13dbi.Děkuji

 
od hellboy
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

:19.04.2009 11:12Dobrý den, mám připojení přes wifi 5Ghz.Je vhodná NanoStation5 Loco na vzdálenost asi 100m od vysílače?Od NS5 se prý liší jen rozměry a anténou 13dbi.Děkuji

Jasan. No problém i na 500m, hlavne regulovat výkon!!!! (max. 10dbi)

 
od cyz
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Sice trochu pozdě ale snad to pomůže někomu jinému - Nanostation Loco nepoužívejte, ta anténa má hodně velký úhel (snad 60° horizontálně), je to dobré tak někde v horské vesničce kde jsou viditelné max. 2 AP jinak když je to v zarušené oblasti tak to bere všemožný bordel a pořád je to zarušené. Navíc antény v nanostationech mi připadají naprosto strašné co se týká jiných vlastností jako PSV nebo předozadní poměr, u velkého NS je blbě udělaný přepínač mezi dvěma anténami který má přeslechy tudíž chytá signál částečně i z antény která je momentálně vypnutá. Když už levné zařízení na 5GHz tak EapStation (tohle: http://www.i4wifi.cz/?cls=stoitem&stiid=1327 ) - hardwarově je to to samé jako NS (je v tom deska z NS) ale má výbornou anténu 18dB s úhlem 10x10° tudíž je bez problémů použitelná i v městských oblastech, pár jsem jich molntoval a funguje to skvěle

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

souhlasim, navic je to levnejsi nez NS5

navic je v cene polohovaci drzak, takze se to da pekne naklonit. u NS2 nebo 5 se musi drzak na naklopeni kupovat extra

internet brno a okolí
 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

Ja sam používam NS5 ve dvou spojích jeden 543m a druhý 1670m a jedou v poho oba doporučiju všem uživatelům.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od olincz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

mam ns5 14dbi a nemužu se dostat do weboveho rozhrani muze mi někdo pomoct

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

napíšeš do browsveru 192.168.1.2

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od cougar
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

psp822:05.09.2009 18:20napíšeš do browsveru 192.168.1.2

=>192.168.1.20

 
od olincz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

psp822:03.07.2009 12:33Ja sam používam NS5 ve dvou spojích jeden 543m a druhý 1670m a jedou v poho oba doporučiju všem uživatelům.

Ja mam taki ns5 prvni sem měl ns5 13dbi ated mam ns5 14dbi u prvniho jsem se nemohl dostat do weboveho rozhraní a tak sem ho reklamoval a ted budu reklamovat i to druhe jelikoš se opjet nemuzu dostat do weboveho rozhraní poskitovatel připojeni ani prodejce mi neveděli poradit s tim ze se mam obratit na virobce a prodejce u ktere jsem ns5 zakoupil bil tak hodni ze se obratil na sveho technika a ten mi emajlem dodatecne poslal instrukce cituji .

Dobrý den,

máte správně IP adresu sít´ové karty ve stejném rozsahu ve tvaru

192.168.1.neco ?
Možná že tam byla chybka.

tak mi nezbiva neš jim moc poděkovat za jejich obrvské usili mi pomoct. jinak moc doporučuju.

Webová administrace je velmi jednoduchá a přehledná. Lze nastavit např.:

- režim AP, klient nebo WDS
- traffic shaping
- QoS

-atd podud se vam podaři dostat do weboveho rozhraní

 
od parana
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Ted jsem si udělal celou síť z NS5 a jede v pohodě (sehnal jsem je za vynikajici ceu). Max do 400 m. Ale musí být přímá vidtelnost, jinak to nefunguje. Myslíte si, že ten váš EAPstation by prostřelil strom na 500 m?

 
od parana
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

asi odešla síťovka, četl jsem, že jsou na to NS5 nachylné :(

 
od olincz
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Parana:06.09.2009 20:41asi odešla síťovka, četl jsem, že jsou na to NS5 nachylné :(

u mě bila chyba ze mi nikdo neřekl ze do sitovky musim napsa 192.168.1.21 a do prohliýeče 192.168.1.20 . ted mam jini problem kdiš chci zmenit ip na ip co jsem dostal od poskitovatele imternetu tak se to zesipe a nemuzu se dostat do weboveho rozhraní tak musim provest restart tak bich potřeboval poradit jak mam zmenit ip .

 
od kaosboy
příspěvků: 35
IP: (zobrazit)

olincz:08.09.2009 14:33u mě bila chyba ze mi nikdo neřekl ze do sitovky musim napsa 192.168.1.21 a do prohliýeče 192.168.1.20 . ted mam jini problem kdiš chci zmenit ip na ip co jsem dostal od poskitovatele imternetu tak se to zesipe a nemuzu se dostat do weboveho rozhraní tak musim provest restart tak bich potřeboval poradit jak mam zmenit ip .

nejdřív přestaň ku*vit češtinu :)

 
od ppp76
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)

Parana:06.09.2009 20:36Ted jsem si udělal celou síť z NS5 a jede v pohodě (sehnal jsem je za vynikajici ceu). Max do 400 m. Ale musí být přímá vidtelnost, jinak to nefunguje. Myslíte si, že ten váš EAPstation by prostřelil strom na 500 m?

Uz v zasade je strilet skrze strom prasecinka, ale jinak strom prostreli kazda antena dostatecne silna , jen to trosku ztratuje odrazi signal vsade kolem atd ...

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

hlavne jesli to chces strilet pres strom, tak zvol co nejnizsi frekvenci, cim vyssi frekvence, tim signal min prochazi skrz a vic se odrazi :)

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.