Rychlost.cz Články strana 4

Články

Strana:1 2 3 4 5

Co to je ping a jak ho zmenšit?

Datum vydání: 20.09.2017

Setkali jste se v souvislosti s rychlostí internetového připojení s pojmem Pping a nevíte, co pro vás v praxi znamená? Podívejte se na souhrn nejdůležitějších informací, které vám ho představí.

5 světových metropolí s nejlepším internetem zdarma

Datum vydání: 13.09.2017

Moderní doba si i při cestování žádá o spolehlivé internetové připojení. V místě bydliště nebo běžného pobytu to máte určitě plně pod kontrolou, jak to ale vypadá ve světě?

Bude ČR vracet miliardy na rychlý internet?

Datum vydání: 06.09.2017

Plán na rychlý internet do každé vesnice a pokrytí zatím problematických míst na území České republiky je velmi zajímavý projekt, s jeho realizací to ale zatím dle názorů odborníků a různých spekulací až tak slavné není.

Novela zákona o kybernetické bezpečnosti! Co přinesla a ještě přinese?

Datum vydání: 31.08.2017

S rozvojem počítačové techniky samozřejmě přicházejí i úpravy právních předpisů a zákonů. Jedním z velmi důležitých je Novela o kybernetické bezpečnosti (ZKB), která nabyla platnosti dnem 1. srpna 2017. Současně došlo ke změnám i v zákoně o svobodném přístupu k informacím, v kompetenčním zákoně, služebném zákoně, zákoně o informačních systémech a řadě dalších.

Co je to VPN a využijete ji při surfování?

Datum vydání: 30.08.2017

Používání VPN se mezi uživateli stává relativně běžnou záležitostí, a proto je nejvyšší čas položit si otázku, co může nabídnout vám a vašemu surfování na internetu.

Vyděračské viry pod lupou

Datum vydání: 23.08.2017

Ransomware je druh malwaru, který způsobuje paniku i běžných uživatelů i nadnárodních firem. Řadí se mezi tzv. vyděračské viry, které vyžadují zaplacení výkupného. Jak takový útok funguje a lze se mu bránit?

Co je to síťová neutralita a jak ovlivňuje váš život?

Datum vydání: 16.08.2017

Síťová neutralita je v médiích nezřídka skloňovaný pojem, který může mít zásadní dopad na životy všech uživatelů internetu. O co se v praxi jedná a jaký význam má neutralita v kontextu moderního světa?

Máte problémy s rychlostí internetu? Nebojte se reklamace!

Datum vydání: 09.08.2017

Pokud máte časté problémy s rychlostí internetového připojení, je nejvyšší čas kontaktovat vašeho poskytovatele. Jakým způsobem připojení reklamovat a jakým zákonem se řídit?

5 praktických rad, jak vybrat kvalitní WIFI router

Datum vydání: 31.07.2017

Moderní WIFI router nabízí víc než jen možnost připojit se k internetu. Výběr routeru by měl vycházet z toho, jak bude využíván. Podívejte se na pětici praktických rad, které vás s nákupem pomohou.

Proč by vás měla zajímat rychlost uploadu?

Datum vydání: 13.07.2017

Většina uživatelů se při prvním seznámení se světem internetu zajímá především o rychlost stahování dat, tedy o takzvaný download. Velmi podstatná je ale i rychlost a objem odesílaných dat. Proč hraje rychlost uploadu podstatnou roli?

Konec roamingu! Jak na mobilní internet v zahraničí?

Datum vydání: 03.07.2017

Je zde konec roamingu. Při používání telefonu v dalších členských zemích EU platíte stejně jako v domácí síti. Jedná se o zásadní změnu a skvělý krok vpřed, nicméně jako vždy se najde několik tradičních „ale“.

Rychlý internet ve vesmíru? Takhle to řeší v NASA

Datum vydání: 21.06.2017

Využít vesmírný program k lepšímu přenosu internetového signálu? Na první pohled to zní poněkud zvláštně, ale americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku známý pod zkratkou NASA se nevěnuje jen programu vesmírných letů a výzkumu v oblasti letectví.

Čeká nás konec Wi-Fi?

Datum vydání: 06.06.2017

Pokrytí Wi-Fi signálem považujeme za samozřejmost a nejpraktičtější způsob, jak se připojit k internetu z mobilního zařízení. Nabídka datových tarifů a sítě se však mění, a proto mnozí uživatelé přestávají Wi-Fi nezbytně potřebovat. Vystačí si s mobilními daty. Je Wi-Fi odsouzeno k záhubě?

Wifi Heat Map odhalí kvalitu Wifi signálu

Datum vydání: 25.05.2017

Pokrytí členitých či větších prostor signálem Wifi není jednoduché. Mobilní aplikace Wifi Heat Map pro operační systém Android vám pomůže odhalit nedostatky sítě v podobě míst se slabým signálem. To vše jednoduše a zcela zdarma, v kanceláři i doma. Jak aplikaci používat?

S kým cestovat, když potřebujete spolehlivé připojení?

Datum vydání: 23.05.2017

Při cestování vlakem nebo autobusem stále častěji potřebujeme využívat připojení k internetu. Kvalitní Wi-Fi se stalo žádaným standardem a počet dopravců, kteří tuto službu poskytují, se zvyšuje. S kým cestovat, když potřebujete na cestách pohodlně pracovat?

Jaké přístroje v domácnosti se brzy neobejdou bez internetu?

Datum vydání: 12.05.2017

Internet je nedílnou součástí našeho života. Často slouží i tam, kde si to ani neuvědomujeme. Moderní domácí spotřebiče i další zařízení ho budou využívat ve stále větší míře. Co přináší internet věcí?

Co dělat, když vás zaskočí výpadek internetu?

Datum vydání: 18.04.2017

Výpadek internetového připojení je velmi nepříjemným zážitkem, který dokáže způsobit nemalé komplikace. Naučte se řešit nefunkční připojení u velkých poskytovalů internetu a zjistěte, jak odhalit nejčastější zdroje problémů.

Co dokáže nová generace mobilních datových sítí 5G?

Datum vydání: 31.03.2017, komentářů: 1

Stažení filmu ve vysokém rozlišení během 4 sekund? Nejen to slibuje nová generace mobilních datových sítí, na kterou se do osmi let připojí dle odhadů více než miliarda mobilních zařízení. Co dalšího nás jako uživatele čeká?

10 pravidel pro bezpečné heslo na internetu

Datum vydání: 07.03.2017

Přihlášení prostřednictvím hesla vyžaduje prakticky každá internetová služba či sociální síť. Jakými radami se řídit při výběru bezpečného hesla? Pokud si myslíte, že je to minimální délka 8 znaků a přítomnost speciálního symbolu, vyvede vás následující seznam pravidel z omylu.

Co vám skutečně hrozí, když se připojíte k veřejné Wi-Fi?

Datum vydání: 10.02.2017

Sedíte v kavárně, připojíte se k veřejné Wi-Fi síti a začnete řešit vaše pracovní záležitosti. Vše od e-mailů až po platby. Jsou během těchto aktivit vaše data a hesla v bezpečí? Podívejte se na možná rizika a několik tipů, jak se jim chytře vyhnout. Vaše soukromí totiž není zdaleka tak chráněno, jak se nad šálkem dobré kávy může zdát.