Rychlost.cz Články strana 3

Články

Strana:1 2 3 4 5

Sledování videa s pomalým připojením

Datum vydání: 08.02.2018

Sledování videa online klade zvýšené nároky na rychlost internetu a schopnost připojení přenášet větší objemy dat. Jak si se sledováním videa poradit, když máte pomalejší připojení k internetu? Inspirujte se několika praktickými radami.

Jak rychlé by mělo být načítání webových stránek?

Datum vydání: 01.02.2018

Životní tempo se stále zrychluje a cokoli zbytečně pomalé dokáže člověka dokonale rozčilovat. To platí pochopitelně i o načítání webových stránek. Jak zjistit, zda-li za pomalým načítáním stojí vaše internetové připojení, nebo samotný provozovatel webu?

5 tipů pro rychlé a bezproblémové stahování z internetu

Datum vydání: 25.01.2018

Chcete soubory z internetu stahovat co nejrychleji? Podívejte se na 5 praktických tipů a přestaňte zbytečně ztrácet čas čekáním na to, než se vám soubory stáhnou do počítače.

Proč byste měli aktualizovat váš prohlížeč?

Datum vydání: 18.01.2018

Prakticky každý prohlížeč vám nabídne čas od času aktualizaci. Využijete ji, nebo raději zůstáváte u „osvědčeného“ a zažitého vzhledu? Proč vlastně prohlížeč neustále aktualizovat a zvykat si na změny, které s aktualizací souvisejí a přicházejí?

Infrastruktura internetu pod lupou

Datum vydání: 11.01.2018

Internet se stal běžnou součástí života. Zamysleli jste se však někdy nad tím, jak vlastně funguje a z čeho se skládá? Infrastruktura internetu je velmi zajímavé téma, které vám pomůže lépe pochopit, jakým způsobem fungují webové stránky a další služby.

Jak vybrat stabilní rychlý internet pro hráče?

Datum vydání: 04.01.2018

Požadavky na stabilitu a rychlost internetového připojení jsou ze strany hráčů počítačových her opravdu vysoké. Na co si dát pozor při výběru poskytovatele, pokud si chcete užívat hraní online?

Vytvořte si domácí cloud

Datum vydání: 28.12.2017

Bojíte se ztráty dat a chcete mít všechny důležité soubory v bezpečí? Máte mnoho dat, která chcete mít kdykoliv k dispozici? Vytvořte si domácí cloud a podívejte se na jeho hlavní výhody.

Skutečně anonymní internet? Objevte Tor a další možnosti

Datum vydání: 21.12.2017

Řadíte se k lidem, kteří si chtějí z libovolného důvodu dávat pozor na soukromí? V tom případě byste neměli přehlížet možnost anonymního surfování na internetu. Následující informace shrnují všechny snadno dostupné možnosti, jak při používání internetu sdílet minimum informací.

Jak poznáte závislost na internetu?

Datum vydání: 13.12.2017

Nejen mladší generace si život bez sociálních sítí, internetové komunikace a snadno přístupných informací nedokáže ani představit. To s sebou samozřejmě přináší i určitou hrozbu postupně a nenápadně vznikající závislosti, která může vést až ke skutečně závažným problémům. Jak je odhalit?

Jak vybrat vysokorychlostní internet pro firmu?

Datum vydání: 06.12.2017

Každá firma má na internetové připojení pochopitelně trochu jiné nároky, nicméně výběru poskytovatele je vždy nutné věnovat dostatečnou pozornost. Jaké parametry jsou důležité a co hraje z pohledu firmy roli?

Jak vytvořit Wi-Fi hotspot?

Datum vydání: 29.11.2017

Vytvořit si vlastní hotspot není nic obtížného. Při použití vhodného softwaru můžete během chvilky vytvořit vlastní Wi-Fi síť a do ní připojit zařízení přátel, kolegů či třeba rodinných příslušníků. Jak na to?

Jak snížit objem přenášených dat na mobilu?

Datum vydání: 22.11.2017

Smartphony se těší stále většímu zájmu uživatelů a v současné době představují většinu z celkového počtu používaných mobilních telefonů. Jejich funkce a aplikace s sebou přináší větší objem přenášených dat a tím pádem i vyšší účty. Jak objem přenášených dat chytře snížit?

Jak zabezpečit domácí Wi-Fi síť?

Datum vydání: 15.11.2017

Nespokojte se pouze s tím, že se vám podařilo domácí Wi-Fi síť zprovoznit. Měli byste ji také zabezpečit a ochránit. Ve skutečnosti to nemusí být vůbec složité a základní kroky směrem k bezpečnosti dokáže udělat každý. Jak na to?

Jakou rychlost internetu potřebujete?

Datum vydání: 08.11.2017

Vybíráte si internetové připojení a narazíte na parametry týkající se rychlosti. Nevyznáte se v nich? Žádný problém! Podívejte se na několik praktických informací, které vám s výběrem správné rychlosti pomohou. Jak je to doopravdy s megabity a megabajty?

Kdy váš Wi-Fi router zpomaluje rychlost připojení?

Datum vydání: 01.11.2017

Popularita bezdrátových technologií roste a Wi-Fi se pro mnohé uživatele stalo synonymem rychlého připojení. O to větší překvapením pak je, když je bezdrátový internet pomalý a na vině je nekvalitní router.

Jak zvýšit rychlost internetu?

Datum vydání: 25.10.2017

Trápí vás pomalý internet? Změnila se rychlost připojení? Potom byste měli začít hledat důvod a následně vhodným způsobem problém, který vás připravuje o čas, vyřešit. Objevte důvody, kvůli kterým může být váš internet pomalý.

Jak mít pod kontrolou to, co dělají děti na internetu?

Datum vydání: 18.10.2017, komentářů: 2

Děti v dnešní době již od nízkého větu touží po chytrém telefonu, tabletu, notebooku či stolním PC. Všechna tato zařízení jim umožňují surfovat na internetu, a to včetně stránek pro dospělé. Lze dětem nějakým způsobem omezit pohyb v online světě?

Jak zjistit zapomenuté heslo od Wi-Fi?

Datum vydání: 11.10.2017

Zapomněli jste heslo od vlastní Wi-Fi sítě? Nemáte ho nikde napsáno? Nic není ztraceno. Existují postupy, jak se k uloženému heslu dostat a opět se připojit. Podívejme se krok za krokem na několik z nich.

Jak vybrat poskytovatele internetu?

Datum vydání: 04.10.2017

Že to bez internetu v dnešní době prostě nejde, o tom není třeba diskutovat. Pokud stojíte před výběrem poskytovatele internetového připojení, bude se vám hodit následující přehled několika praktických rad.

Jaký je rozdíl u Wi-Fi routerů na frekvenci 2,4 GHz a 5 GHz?

Datum vydání: 27.09.2017

Pokud patříte mezi uživatele internetu, pro které je vysněným cílem rychlé a spolehlivé připojení prostřednictvím routeru, možná právě uvažujete o volbě mezi frekvencí 2,4 GHz a 5 GHz. Která z nich pro vás bude vhodnější a bude lépe splňovat všechny kladené požadavky?