Rychlost.cz Články Ideální internetové připojení pro herní konzole

Ideální internetové připojení pro herní konzole

Autor článku: Lukáš Benzl | 20.06.2018

Moderní herní konzole nestačí pouze připojit k televizi. Pro maximální požitek z hraní a přístup k nejnovějším titulům se neobejdete bez připojení k internetu. Jaké parametry by připojení mělo splňovat?

Internet je pro konzolisty jasná věc

Playstation, Xbox a Wii U. Konzolový svět se točí kolem těchto tří jmen a výrobci se předhání v tom, který z nich nabídne hráčům větší porci zábavy. S tím je spojen nejen výkon samotných konzolí, ale také další služby a funkce. Za každou z vyjmenovaných konzolí najdete oficiální síť s obchodem, online multiplayerovými funkcemi, exkluzivními slevami a celou řadou aplikací.

Skvělým příkladem je Sony s PlayStation Network, kde máte možnost nejen stáhnout nejnovější hry a filmy, ale také propojit účet Spotify se službou PlayStation Music či sledovat videa na YouTube. K dispozici je také Netflix, Dailymotion a klasický internetový prohlížeč. Vzhledem ke zmíněným informacím je tak zcela jasné, že využívat herní konzoli bez připojení k internetu by byla velká škoda.

Nejen rychlý, ale i stabilní

Ideální internetové připojení by mělo být kombinací dvou základních parametrů, na které je v praxi poměrně složité narazit. V první řadě je důležitá rychlost stahování. Připravte se na to, že budete stahovat velké datové objemy. Hry a aktualizace mívají klidně několik gigabajtů. Čím rychlejší stahování budete mít, tím kratší dobu budete čekat.

Druhou předností připojení, se kterým si konzolové hraní užijete, by měla být stabilita s nízkou odezvou. Pro mutliplayer a hraní přes internet potřebujete mít internet bez výpadků a kolísání rychlosti. Rychlá odezva (ping) je základ pro každého pařana online her. Ideální by se odezva měla pohybovat od 0 do 20 ms, akceptovat lze i rozmezí od 20 ms do 50 ms. Vyšší ping je pro hraní her nevhodný.

I statistiky měření rychlosti připojení ukazují, že narazit na připojení, které je rychlé po všech stránkách, není vždy jednoduché. Neváhejte tak vyplnit nezávaznou poptávku připojení a zjistit, co vám mohou poskytovatelé nabídnout. Nezapomínejte na to, že rychlost není vše.

Čísla konkrétně

Při hledání internetového připojení pro konzolové hraní jsou velmi zajímavým zdrojem zkušenosti samotných hráčů, o které se neváhají podělit na oficiálních diskuzních fórech. Komunita kolem avizované konzole Playstation se shoduje na tom, že rychlost downloadu kolem 10 Mbps a 1 Mbps uploadu je zcela dostačující pro samotné hraní. Chystáte se často kupovat nové hry online? Pokud ano, na stahování velkých souborů si pořiďte o něco rychlejší připojení. Ať zbytečně nečekáte, než se vám hra stáhne. Každý hráč potvrdí, že u některých titulů se i několik málo minut čekání navíc zdá jako věčnost.

Projekt Starlink od SpaceX slibuje globální vysokorychlostní internet, ale bývalá fyzička NASA Dr. Sierra Solter-Hunt varuje před jeho možným dopadem na magnetické pole Země. Tisíce satelitů Starlink totiž vytvářejí vodivou vrstvu v atmosféře, která by mohla narušit magnetosféru chránící Zemi před kosmickým zářením.

Umělá inteligence (AI) mění svět zákaznické péče. Společnost O2 implementuje AI nástroje, včetně aplikace Virtual Buddy, která pomáhá zaměstnancům rychle a efektivně řešit dotazy klientů. Díky AI se zkracuje doba řešení dotazů, zvyšuje se efektivita práce a zlepšuje se spokojenost zákazníků.

O2 a Air Bank rozšiřují spolupráci pod hlavičkou projektu Unity. Společní zákazníci mohou získat k novému telefonu Samsung Galaxy S24 zdarma 50palcovou LED televizi Samsung. Pokračuje také odměna 300 Kč měsíčně za placení faktur O2 z běžného účtu Air Bank. Všechny výhody Unity si mohou klienti aktivovat v online samoobsluze. Do budoucna se počítá se zapojením dalších firem ze skupiny PPF.

Čtyři nejnebezpečnější počítačové viry, které aktuálně útočí na české uživatele, jsou spyware Agent Tesla a Formbook, malware Rescoms, umožňující vzdálené ovládání, a adware Andreed napadající Android. Škodlivé kódy se šíří hlavně přes podezřelé e-maily a falešné aplikace.

Internetové vyhledávání, jak ho známe, směřuje k obrovské proměně. Google a další technologičtí giganti údajně plánují zavést poplatky za prémiové vyhledávací služby využívající výkonnou umělou inteligenci (AI). Důvodem jsou obrovské náklady na provoz těchto pokročilých systémů. Experti předpovídají, že všichni hlavní hráči v oboru AI budou nuceni přejít na předplatné, aby své náklady dokázali pokrýt.

Český operátor CETIN a polský Towerlinek Poland plánují v následujících letech pokrýt 125 km dálnice A1 mezi Ostravou a městem Čenstochová revoluční 5G sítí. Ta dokáže podporovat provoz autonomních a chytrých vozidel díky vysokorychlostnímu a spolehlivému mobilnímu internetu. Projekt zahrnuje vybudování komplexní infrastruktury pro streamování a analýzu dat pomocí AI v reálném čase.