Rychlost.cz Články Čím prohlížeč zpomaluje vaše připojení?

Čím prohlížeč zpomaluje vaše připojení?

08.08.2018

Důvodem pomalého načítání internetových stránek nemusí být nutně parametry vašeho připojení. V určitých případech se vyplatí zkontrolovat nastavení a stav vašeho internetového prohlížeče.

Aktualizací k vyššímu výkonu

Aktualizace internetových prohlížečů vychází poměrně často. Kromě bezpečnostních záplat a nových funkcí nezřídka přináší také rychlejší načítání společně s optimalizací výkonu. Pokud jste delší dobu prohlížeč neaktualizovali, vyhledejte si aktualizace a ty instalujte. Stará verze může načítání zpomalovat. V nastavení většiny moderních prohlížečů nechybí položka automatické aktualizace. Když prohlížeč zjistí, že je k dispozici nová verze, může se automaticky aktualizovat.

Vypnutá hardwarová akcelerace

V nastavení prohlížeče narazíte na položku hardwarová akcelerace. Ta by měla být aktivována za předpokladu, že vám nezpůsobuje žádné komplikace týkající se funkčnosti samotného prohlížeče. Jedná se o způsob vykreslování využívající výpočetní výkon grafického procesoru. U graficky náročných stránek je využití této funkce opravdu znát.

Více antivirových programů

Používat antivirový program, který je kompatibilní s internetovým prohlížečem, je jednoznačně dobrý nápad. Dokáže vás při surfování upozornit na podvodné a rizikové stránky. Pokud využíváte více programů, může kontrola navštěvovaných stránek z více stran způsobovat delší načítání a celkové zpomalení prohlížeče. Vyberte si pouze jeden typ ochrany před viry a ten využívejte.

Doplňky prohlížeče

Máte v prohlížeči nainstalované větší množství doplňků (pluginů)? Deaktivujte ty zbytečné a měli byste zaznamenat okamžité zrychlení. Doplňky bývají napojeny na další programy nebo webové služby. To znamená, že stahují data. Příkladem je předpověď počasí nebo rozšíření pro upozornění na příchozí poštu. Na druhou stranu existuje i několik doplňků, které dokáží načítání stránek zrychlit.

Vyzkoušejte jiný prohlížeč

Vyzkoušeli jste všechno, ale načítání internetových stránek je stále velmi pomalé? Možná nadešel čas, kdy pro vás bude nejlepší zamávat starému prohlížeči a vyzkoušet některou z alternativ. Vedle prohlížečů Chrome, Firefox, Opera a Internet Explorer je zde také Vivaldi, Seznam prohlížeč či Maxthon. Za zkoušku nic nedáte a dost možná zjistíte, že vám některý z prohlížečů dokáže nabídnout nejen vyšší rychlost, ale také lepší uživatelský zážitek. Nebojte se změny a jinému prohlížeči dejte šanci.

Autor článku: Lukáš Benzl